Ironman v multikulturním městě - Barceloně

13.10.2009 -
Ladislava Císařovská se zúčastnila Challange série v katalánské Barcelóně. Časem 9:57 a 9.místem dala zapomenout na výpadek na Embrumanovi, kde ji hlava neposlouchala, jak měla. V rozhovoru prozradila, jaká byla příčina.

Jak ses oklepala po výpadku na Embrunmanovi? Připomeneš ve stručnosti…
Po fyzické stránce to nebyl vůbec žádný problém. Zde se jednalo především o psychickou stránku.Trvalo to nějaký ten pátek, než se hlavička srovnala.Samozřejmě se vedly dlouhé diskuze a hledal problém věci. Nakonec jsme došli k závěru, že mi chybí 100% nasazení co se koncentrace týče. V tréninku cyklistiky pak došlo také k určitým změnám. Najednou jsem sama na sobě sledovala, že se mi kolo začíná líbit. A řekla bych, že se mi to v Barceloně konečně podařilo prodat. Jak je krásně na tom světě, když se daří

Těšila ses na závod?
Určitě. I když jsem věděla, že startovní pole je dost silně obsazené, těšila jsem se i přes to. Mým cílem bylo pokusit se konečně dostat pod 10 hodin a „neusnout“ na kole. K tomu všemu to měl pro mne být první dlouhý triatlon v této sezoně. Nejprve tréninku a závodům bránily zdravotní problémy, pak se k tomu přidal nevydařený Embrunman, tak jsem byla velmi ráda, že se vše opět dostalo do starých dobrých kolejí a já mohla závodit.

Jaká byla konkurence na startu?
Sešla se A to nejen u žen, kde startovní listina hlásila 20 jmen, ale i u mužů. Řekla bych, že ti, co nevyrazily na Hawaii, se rozhodly pro start v Barceloně. Proč vlastně ne, perfektní počasí, ideální závod na ukončení sezony s prodloužením léta. Možnost návštěvy Barcelony, či si udělat dovolenou na pláži.

Zaostává seriál Challenge oproti sérii Ironmana? V čem konkrétně?
Už mám nějaký ten dlouhý triatlon za sebou. Challenge jsem absolvovala v Roth a nyní v Barceloně. Musím říci, že Challenge nikde nezaostává. Barcelona slavila letos svou premiéru a vše bylo perfektně zorganizované. Bez velké hektiky, v pohodě. Já nenašla nic negativního. Zvládly to na jedničku.

Jak se závod pro tebe vyvíjel?
Plavání v moři, 1. okruh, start formou bloků – PRO M, PRO Ž, AGE GROUP MUŽI 50, všechny ŽENY,...v intervalech 2.minut.
Cyklistika na uzavřeném okruhu. Výjezd z depa ca 3 km na hlavní silnici a poté 2 okruhy á.66 km, nato 3tí okruh á.42 km,poté opět sjezd do depa.Víceméně rovina a sem tam nějaká ta vlna, či vlnka??, vítr ze všech stran.
Běh opět uzavřená trasa. Výběh z depa 1km na silnici, poté 4 okruhy á 10 km a poslední km zpět do cíle. Rovina, s přibývajícím časem rostly i tepoty a přibývalo na větru.
Pro mne probíhalo až do 12 km v maratonu vše ideálně. Plavání ca 59 min, kolo 5:11! Po cyklistice ca. 7. místo. Žádné problémy po kole. První okruh v běhu paráda. Ale pak. To stálo zas zato. Staré známé problémy se vrátily. Žaludek začal tropit hlouposti! Tentokrát dost na tvrdo.U 20 km jsem vrátila veškeré jídlo a seděla celou věčnost na chodníku a diskutovala s mý druhým já, zda-li je rozumné pokračovat. Za podpory diváků a pomocníků jsem se pak přece jen zvedla a vyrazila do boje. Od tohoto momentu se stal závod tragédií, místo komedií. U 22 km – osobní občerstvení, zde jsem se pokusila sníst můj gel, ale bez úspěchu. Opět šlo vše ven. V tuto chvíli u mne stály zdravotníci a už mne sbíraly a chtěly odvézt. Tak jsem se jim vytrhla a utekla. Já rychlá to žena - ha, ha. Ale zda to bylo rozumné, to si nejsem jista. Zbytek závodu jsem absolvovala formou běh – chůze. Hrůza, hrůza. Ale nějak jsem se přece jen do toho cíle dostala. Čas 3:39 je katastrofa, ale i to patří k triatlonu.

A jaký byl konečný výsledek a čas?
Bylo z toho 9.místo a časem 9:57 jsem splnila můj osobní cíl.

Panuje u tebe spokojenost?
Až na ten „geniální“ maraton určitě spokojenost. Dodalo mi to zas trochu chuť a elánu do budoucna

Jaké jsou tvé nynější plány?
Teď určitě regenerece. Pak se uvidí, co a jak. I když musím říci, že nejsem tak zničená. Už tomu bývalo i hůře. Myslím, že tomu pomohlo to, že jsem začala jíst maso a tím pádem tělo pravidelně dostává proteiny, které jsou důležité pro regeneraci organismu. Ale už odpočívám. K tomu patřila i návštěva Barcelony.To stálo opravdu za to.Multi kulti město.K vidění jak positivní, tak i negativní věci. Pokud se někdy rozhodnete sem vyrazit, tak pozor pozor na kapsáře. Stojí na každém rohu a jsou velmi rychlí! Nějaké fotografie budou brzy na webu pod www.ladislavacisarovska.ch

Hodnocení:
Přečteno 749x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně