Ironman v multikulturním městě - Barceloně

13.10.2009 -
Ladislava Císařovská se zúčastnila Challange série v katalánské Barcelóně. Časem 9:57 a 9.místem dala zapomenout na výpadek na Embrumanovi, kde ji hlava neposlouchala, jak měla. V rozhovoru prozradila, jaká byla příčina.

Jak ses oklepala po výpadku na Embrunmanovi? Připomeneš ve stručnosti…
Po fyzické stránce to nebyl vůbec žádný problém. Zde se jednalo především o psychickou stránku.Trvalo to nějaký ten pátek, než se hlavička srovnala.Samozřejmě se vedly dlouhé diskuze a hledal problém věci. Nakonec jsme došli k závěru, že mi chybí 100% nasazení co se koncentrace týče. V tréninku cyklistiky pak došlo také k určitým změnám. Najednou jsem sama na sobě sledovala, že se mi kolo začíná líbit. A řekla bych, že se mi to v Barceloně konečně podařilo prodat. Jak je krásně na tom světě, když se daří

Těšila ses na závod?
Určitě. I když jsem věděla, že startovní pole je dost silně obsazené, těšila jsem se i přes to. Mým cílem bylo pokusit se konečně dostat pod 10 hodin a „neusnout“ na kole. K tomu všemu to měl pro mne být první dlouhý triatlon v této sezoně. Nejprve tréninku a závodům bránily zdravotní problémy, pak se k tomu přidal nevydařený Embrunman, tak jsem byla velmi ráda, že se vše opět dostalo do starých dobrých kolejí a já mohla závodit.

Jaká byla konkurence na startu?
Sešla se A to nejen u žen, kde startovní listina hlásila 20 jmen, ale i u mužů. Řekla bych, že ti, co nevyrazily na Hawaii, se rozhodly pro start v Barceloně. Proč vlastně ne, perfektní počasí, ideální závod na ukončení sezony s prodloužením léta. Možnost návštěvy Barcelony, či si udělat dovolenou na pláži.

Zaostává seriál Challenge oproti sérii Ironmana? V čem konkrétně?
Už mám nějaký ten dlouhý triatlon za sebou. Challenge jsem absolvovala v Roth a nyní v Barceloně. Musím říci, že Challenge nikde nezaostává. Barcelona slavila letos svou premiéru a vše bylo perfektně zorganizované. Bez velké hektiky, v pohodě. Já nenašla nic negativního. Zvládly to na jedničku.

Jak se závod pro tebe vyvíjel?
Plavání v moři, 1. okruh, start formou bloků – PRO M, PRO Ž, AGE GROUP MUŽI 50, všechny ŽENY,...v intervalech 2.minut.
Cyklistika na uzavřeném okruhu. Výjezd z depa ca 3 km na hlavní silnici a poté 2 okruhy á.66 km, nato 3tí okruh á.42 km,poté opět sjezd do depa.Víceméně rovina a sem tam nějaká ta vlna, či vlnka??, vítr ze všech stran.
Běh opět uzavřená trasa. Výběh z depa 1km na silnici, poté 4 okruhy á 10 km a poslední km zpět do cíle. Rovina, s přibývajícím časem rostly i tepoty a přibývalo na větru.
Pro mne probíhalo až do 12 km v maratonu vše ideálně. Plavání ca 59 min, kolo 5:11! Po cyklistice ca. 7. místo. Žádné problémy po kole. První okruh v běhu paráda. Ale pak. To stálo zas zato. Staré známé problémy se vrátily. Žaludek začal tropit hlouposti! Tentokrát dost na tvrdo.U 20 km jsem vrátila veškeré jídlo a seděla celou věčnost na chodníku a diskutovala s mý druhým já, zda-li je rozumné pokračovat. Za podpory diváků a pomocníků jsem se pak přece jen zvedla a vyrazila do boje. Od tohoto momentu se stal závod tragédií, místo komedií. U 22 km – osobní občerstvení, zde jsem se pokusila sníst můj gel, ale bez úspěchu. Opět šlo vše ven. V tuto chvíli u mne stály zdravotníci a už mne sbíraly a chtěly odvézt. Tak jsem se jim vytrhla a utekla. Já rychlá to žena - ha, ha. Ale zda to bylo rozumné, to si nejsem jista. Zbytek závodu jsem absolvovala formou běh – chůze. Hrůza, hrůza. Ale nějak jsem se přece jen do toho cíle dostala. Čas 3:39 je katastrofa, ale i to patří k triatlonu.

A jaký byl konečný výsledek a čas?
Bylo z toho 9.místo a časem 9:57 jsem splnila můj osobní cíl.

Panuje u tebe spokojenost?
Až na ten „geniální“ maraton určitě spokojenost. Dodalo mi to zas trochu chuť a elánu do budoucna

Jaké jsou tvé nynější plány?
Teď určitě regenerece. Pak se uvidí, co a jak. I když musím říci, že nejsem tak zničená. Už tomu bývalo i hůře. Myslím, že tomu pomohlo to, že jsem začala jíst maso a tím pádem tělo pravidelně dostává proteiny, které jsou důležité pro regeneraci organismu. Ale už odpočívám. K tomu patřila i návštěva Barcelony.To stálo opravdu za to.Multi kulti město.K vidění jak positivní, tak i negativní věci. Pokud se někdy rozhodnete sem vyrazit, tak pozor pozor na kapsáře. Stojí na každém rohu a jsou velmi rychlí! Nějaké fotografie budou brzy na webu pod www.ladislavacisarovska.ch

Hodnocení:
Přečteno 759x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár