Challenge Barcelona

28.09.2011 -
Challenge Barcelona láká amatéry i profesionály. Jak komentují tento podnik závodnice, které se zde umístily na předních pozicích a co o Barceloně řekl světoběžník David Sajner se dozvíte v článku.
 
Barcelona Maresme je dalším závodem ze stále populárnější série Challenge. První říjnovou neděli přivítá hlavní město Katalánska stovky závodníků. Startovní pole je rozděleno do dvou kategorií AGE-GROUP(individuál) a PRO. 

Předešlé ročníky
V roce 2009 byl uveden  první ročník, který vyhrál domácí Marcel Zamora 8:15:37 (specialista na kopcovité triatlony) a v ženách zvítězila Sefie Goos 9:08, belgická závodnice, která dokázala 3krát po sobě vyhrát  IM 70.3 Antwerp. (2009-11). Laďka Císařovská zde obsadila 9.místo. V roce 2010 zvítězil Jimmy Johnsen, dánský profesionál (letos druhý na Challenge Copenhagen). V  ženách nám udělala radost Lucie Zelenková v čase 9:13:47, která suverénně zvítězila. Ještě na pátém místě v kategorii Pro-ženy doběhla Jana Candrová.

O trati
Z pláže Calalla bude v neděli 2.října 2011 odstartován třetí ročník Challange Barcelona. Plavat se bude v moři pouze jedno kolo. Cyklistika je rozdělena do tří okruhů na uzavřené trati, kterou lemuje moře. Je tedy nutno počítat se silnějším bočním větrem. Běžecká část je rozložena do čtyř okruhů, opět podél moře. Rychlé časy může ohrozit pouze vítr a teplé počasí, poněvadž tratě jsou rovinaté. 

Startovní pole
Letos ve startovní listině najdeme opět Janu Candrovou, která se jistě bude snažit vylepšit své maximum z loňska. V mužích svedou bitvu dva dosavadní vítězové Jimmy Jahnsen a Marcel Zamora. Registrovaný je také Anton Blokhin, nadějný ukrajinský mladík, který letos obsadil sedmé místo v Klagenfurtu. Ze Slováků v kategorii Pro-muži najdeme Karola Džalaje, Petera Rakovského M45-49 a Silvii Blahovou v kategorii Pro-ženy. 

Tip na příští rok
Na letošní ročník bylo možné přihlásit se ještě měsíc předem, ale zájem o tuto akci však stoupá. Cena závodu je o něco příznivější než u konkurenčního Ironmana. Kdo přemýšlí o účasti v příštím roce, tak ho závod vyjde na 340 Euro při platbě do konce března 2012 a 400 Euro od počátku dubna 2012. Pro profesionály  bude rozděleno na odměnách 50 000 Euro. Příjemnou novinkou je pojištění startovného za 30Euro. Pořadatelé garantují vrácení celého startovného bez udání důvodů. 

Etriatlon Team
V roce 2012 naplánovali v Etriatlon Teamu Challenge Barcelona jako klubovou akci. Kdo máte zájem absolvovat tento závod s námi, rádi vám pomůžeme s cestou, ubytováním a společnou atmosféfou. www.trenink.etriatlon.cz 

Jak okomentovali Challange Barcelona:   
 
Lucie Zelenková (1.místo v roce 2010) "Challenge Barcelona je výborný závod na konec sezóny, velmi dobře uspořádaný, pěkné tratě, počasí a spousta fandících lidí okolo trati. Typický španělský pohodový závod s výbornou organizací".

Jana Candrová (5.místo v roce 2010) ,,Challenge Barcelona je závod pro ty, co si chtějí prodloužit léto a závodní sezónu. Rovinaté tratě a zpravidla příjemné počasí.´´ 

Laďka Císařovská (9.místo v roce 2009) ,,Musím říci, že Challenge nikde nezaostává. Barcelona slavila letos svou premiéru a vše bylo perfektně zorganizované. Bez velké hektiky, v pohodě. Já nenašla nic negativního. Zvládly to na jedničku.´´

David Sajner (28.místo v kategorii 2009)  ,,Ve městě je dost fanoušků, na polích mezi městy nebyl nikdo. Na trase běhu není vůbec stín, takže to bylo hodně výživný. Ale v té době jsem si zde dal osobák - poprvé pod 11h. ´´


web pořadatele ZDE
Hodnocení:

Galerie

Přečteno 840x

Komentáře

k tej Silvii Reagovat
Re: k tej Silvii Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri