Challenge Barcelona pro Nizozemce Diederena

30.09.2012 -
Čtvrtý ročník Challenge Barcelona ovládl Nizozemec Bas Diederen, který finišoval v rychlém čase 8:20. V ženách byl konečně k vidění čas pod 9 hodin, o který se postarala Britka Lucy Gossage

Plavání v moři nejlépe zvládl domácí Carlos Lopéz Diaz, za ním se objevila početná skupina Krylov, Diederen, Bayliss, Niedrig. Běhěm cyklistické části postupně začal sílit vítr a obloha nad Barcelonou se postupně zatahovala. Do druhého depa přijel jako první veterán George Swoboda, který patří k nejlepším cyklistům mezi ironmany. Po devíti minutách za Swobodou dorazili Frandsen, Bayliss, Skipper, Dieder, Bitter. Skvěle běžící Nizozemec Diederen se ve druhé polovině závodu dotáhl na čelo závodu a své tažení dotáhl do vítězného konce. Zvítězil v čase 8:20. O dvě minuty později doběhl Rakušan Georg Swoboda, který odrazil útok nakonec třetího Němce Pera Bittnera.


V ženském závodě plaveckou část ovládla Srbka Světlana Blazevič, za kterou se vytvořila skupina pronásledovatelek Sammler, Krebs, Weerd. Pozdější vítězka závodu Gossage měla ztrátu dvě minuty na čelo závodu. Cyklistická část byla v režii jedné závodnice – Nizozemky Mirjam Weerd, která si vytvořila více než desetiminutový náskok na své konkurentky. Běžecká část ovšem patřila Britce Lucy Gossage, která nasadila drtivé tempo, ve kterém polevila až v cílovém prostoru. Její čas se zastavil na 8:58:43! Poprvé v historii Challenge Barcelona se dostala závodnice pod devět hodin. Jako druhá doběhla Weerd a na třetím místě Němka Daniela Sammler.

České stopy:

Nejlepším Čechem se stal Zbyšek Jaroš, který závod dokončil v čase 9:39,13 a obsadil v kategorii M35-39 deváté místo. Jarda Hýzl (Etriatlon Team) dokončil za 9:45,57, coby druhý Čech. Svůj ironmanský comeback zažívá Jan Kovalosvký, ten jako třetí Čech dokončil o necelou minutu za Hýzlem.

  • Výsledky nejen Českých závodníku najdete ZDE 
Hodnocení:
Přečteno 946x

Komentáře

Oprava nejlepšího čecha Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.