Challenge Barcelona pro Nizozemce Diederena

30.09.2012 -
Čtvrtý ročník Challenge Barcelona ovládl Nizozemec Bas Diederen, který finišoval v rychlém čase 8:20. V ženách byl konečně k vidění čas pod 9 hodin, o který se postarala Britka Lucy Gossage

Plavání v moři nejlépe zvládl domácí Carlos Lopéz Diaz, za ním se objevila početná skupina Krylov, Diederen, Bayliss, Niedrig. Běhěm cyklistické části postupně začal sílit vítr a obloha nad Barcelonou se postupně zatahovala. Do druhého depa přijel jako první veterán George Swoboda, který patří k nejlepším cyklistům mezi ironmany. Po devíti minutách za Swobodou dorazili Frandsen, Bayliss, Skipper, Dieder, Bitter. Skvěle běžící Nizozemec Diederen se ve druhé polovině závodu dotáhl na čelo závodu a své tažení dotáhl do vítězného konce. Zvítězil v čase 8:20. O dvě minuty později doběhl Rakušan Georg Swoboda, který odrazil útok nakonec třetího Němce Pera Bittnera.


V ženském závodě plaveckou část ovládla Srbka Světlana Blazevič, za kterou se vytvořila skupina pronásledovatelek Sammler, Krebs, Weerd. Pozdější vítězka závodu Gossage měla ztrátu dvě minuty na čelo závodu. Cyklistická část byla v režii jedné závodnice – Nizozemky Mirjam Weerd, která si vytvořila více než desetiminutový náskok na své konkurentky. Běžecká část ovšem patřila Britce Lucy Gossage, která nasadila drtivé tempo, ve kterém polevila až v cílovém prostoru. Její čas se zastavil na 8:58:43! Poprvé v historii Challenge Barcelona se dostala závodnice pod devět hodin. Jako druhá doběhla Weerd a na třetím místě Němka Daniela Sammler.

České stopy:

Nejlepším Čechem se stal Zbyšek Jaroš, který závod dokončil v čase 9:39,13 a obsadil v kategorii M35-39 deváté místo. Jarda Hýzl (Etriatlon Team) dokončil za 9:45,57, coby druhý Čech. Svůj ironmanský comeback zažívá Jan Kovalosvký, ten jako třetí Čech dokončil o necelou minutu za Hýzlem.

  • Výsledky nejen Českých závodníku najdete ZDE 
Hodnocení:
Přečteno 937x

Komentáře

Oprava nejlepšího čecha Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza