Challenge Barcelona pro Nizozemce Diederena

30.09.2012 -
Čtvrtý ročník Challenge Barcelona ovládl Nizozemec Bas Diederen, který finišoval v rychlém čase 8:20. V ženách byl konečně k vidění čas pod 9 hodin, o který se postarala Britka Lucy Gossage

Plavání v moři nejlépe zvládl domácí Carlos Lopéz Diaz, za ním se objevila početná skupina Krylov, Diederen, Bayliss, Niedrig. Běhěm cyklistické části postupně začal sílit vítr a obloha nad Barcelonou se postupně zatahovala. Do druhého depa přijel jako první veterán George Swoboda, který patří k nejlepším cyklistům mezi ironmany. Po devíti minutách za Swobodou dorazili Frandsen, Bayliss, Skipper, Dieder, Bitter. Skvěle běžící Nizozemec Diederen se ve druhé polovině závodu dotáhl na čelo závodu a své tažení dotáhl do vítězného konce. Zvítězil v čase 8:20. O dvě minuty později doběhl Rakušan Georg Swoboda, který odrazil útok nakonec třetího Němce Pera Bittnera.


V ženském závodě plaveckou část ovládla Srbka Světlana Blazevič, za kterou se vytvořila skupina pronásledovatelek Sammler, Krebs, Weerd. Pozdější vítězka závodu Gossage měla ztrátu dvě minuty na čelo závodu. Cyklistická část byla v režii jedné závodnice – Nizozemky Mirjam Weerd, která si vytvořila více než desetiminutový náskok na své konkurentky. Běžecká část ovšem patřila Britce Lucy Gossage, která nasadila drtivé tempo, ve kterém polevila až v cílovém prostoru. Její čas se zastavil na 8:58:43! Poprvé v historii Challenge Barcelona se dostala závodnice pod devět hodin. Jako druhá doběhla Weerd a na třetím místě Němka Daniela Sammler.

České stopy:

Nejlepším Čechem se stal Zbyšek Jaroš, který závod dokončil v čase 9:39,13 a obsadil v kategorii M35-39 deváté místo. Jarda Hýzl (Etriatlon Team) dokončil za 9:45,57, coby druhý Čech. Svůj ironmanský comeback zažívá Jan Kovalosvký, ten jako třetí Čech dokončil o necelou minutu za Hýzlem.

  • Výsledky nejen Českých závodníku najdete ZDE 
Hodnocení:
Přečteno 931x

Komentáře

Oprava nejlepšího čecha Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně