Challenge Barcelona pro Nizozemce Diederena

30.09.2012 -
Čtvrtý ročník Challenge Barcelona ovládl Nizozemec Bas Diederen, který finišoval v rychlém čase 8:20. V ženách byl konečně k vidění čas pod 9 hodin, o který se postarala Britka Lucy Gossage

Plavání v moři nejlépe zvládl domácí Carlos Lopéz Diaz, za ním se objevila početná skupina Krylov, Diederen, Bayliss, Niedrig. Běhěm cyklistické části postupně začal sílit vítr a obloha nad Barcelonou se postupně zatahovala. Do druhého depa přijel jako první veterán George Swoboda, který patří k nejlepším cyklistům mezi ironmany. Po devíti minutách za Swobodou dorazili Frandsen, Bayliss, Skipper, Dieder, Bitter. Skvěle běžící Nizozemec Diederen se ve druhé polovině závodu dotáhl na čelo závodu a své tažení dotáhl do vítězného konce. Zvítězil v čase 8:20. O dvě minuty později doběhl Rakušan Georg Swoboda, který odrazil útok nakonec třetího Němce Pera Bittnera.


V ženském závodě plaveckou část ovládla Srbka Světlana Blazevič, za kterou se vytvořila skupina pronásledovatelek Sammler, Krebs, Weerd. Pozdější vítězka závodu Gossage měla ztrátu dvě minuty na čelo závodu. Cyklistická část byla v režii jedné závodnice – Nizozemky Mirjam Weerd, která si vytvořila více než desetiminutový náskok na své konkurentky. Běžecká část ovšem patřila Britce Lucy Gossage, která nasadila drtivé tempo, ve kterém polevila až v cílovém prostoru. Její čas se zastavil na 8:58:43! Poprvé v historii Challenge Barcelona se dostala závodnice pod devět hodin. Jako druhá doběhla Weerd a na třetím místě Němka Daniela Sammler.

České stopy:

Nejlepším Čechem se stal Zbyšek Jaroš, který závod dokončil v čase 9:39,13 a obsadil v kategorii M35-39 deváté místo. Jarda Hýzl (Etriatlon Team) dokončil za 9:45,57, coby druhý Čech. Svůj ironmanský comeback zažívá Jan Kovalosvký, ten jako třetí Čech dokončil o necelou minutu za Hýzlem.

  • Výsledky nejen Českých závodníku najdete ZDE 
Hodnocení:
Přečteno 945x

Komentáře

Oprava nejlepšího čecha Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár