Triatlonový víkend na Máchově jezeře

18.08.2009 -
Petr Vabroušek bude ozdobou triatlonového víkendu na Máchově jezeře. Zúčastní se všech avizovaných závodů. Pořadatelé opět slibují nekompromisní boj s hakováním.

Je libo čtyři závody během 24 hodin? Pokud Vás tato myšlenka nadchla můžete ji snadno zrealizovat o víkendu na Máchově Jezeře. Již tuto sobotu se zde uskuteční dva plavecké závody na tratích 750 a  3000 m. Odpoledne si můžete střihnout sprint triatlon a pokud nebude stále nabaženi je k dispozici nedělní Doksyman na polovičních ironmanských tratích.

Plánujete-li účast pouze v neděli, zvažte zda se nezúčastníte i sobotních plaveckých závodů. „Startovné budete mít na oba závody zdarma,“ láká dlouhotratě organizátor Petr Valeš.

Loňské léto bylo ve znamení bouřlivé diskuze o hákování na dlouhých tratí a byl to právě Doksyman, kdo jako první vyhlásil nekompromisní boj s tímto nešvarem. Během závodu nebylo vidět ani drobné porušení pravidel. Závodnici sami přistoupili na stejnou vlnu.
<!--[endif]-->

 „V tomto fair-play duchu chceme závod uskutečnit i v letošním roce. Povolený rozestup při cyklistice je 10m, měřeno od předního kola po přední kolo. Nedodržení tohoto pravidla se bude trestat žlutou kartou a pravidlem „stop and go“ plus třemi trestnými minuty v penalty box před během, každá další žlutá karta bude znamenat opět "stop and go" a navíc 15 minut v penalty boxu,“ prozrazuje nekompromisně Valeš.

Plavat se bude v Máchově jezeře. Trať cyklistiky se uskuteční ve třech okruzích po kvalitním silničním podkladu a běh je situován do dvou okruhů.

Připomeňme, že na středních tratích vloni zvítězil Münster před Cibulkou a Slatinských. V ženách kralovala Císařovská. Kdo letos vystoupí na stupínek nejvyšší? S největší pravděpodobností to bude Petr Vabroušek, ale kdo ví? O vítězi se rozhodne až na trati.

Reportáž z loňského závodu naleznete zde

Výprodej triatlonového vybavení  - DOKSYMAN EXPO 2009

Během závodů DOKSYMAN 2009 je připraven výprodej oblečení a závodního oblečení značek ORCA, Saucony, 2XU a plavek ARENA a Speedo, dále čepic Ironman Active wear a dalších plaveckých a triatlonových produktů.


Hodnocení:
Přečteno 991x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza