Triatlonový víkend na Máchově jezeře

18.08.2009 -
Petr Vabroušek bude ozdobou triatlonového víkendu na Máchově jezeře. Zúčastní se všech avizovaných závodů. Pořadatelé opět slibují nekompromisní boj s hakováním.

Je libo čtyři závody během 24 hodin? Pokud Vás tato myšlenka nadchla můžete ji snadno zrealizovat o víkendu na Máchově Jezeře. Již tuto sobotu se zde uskuteční dva plavecké závody na tratích 750 a  3000 m. Odpoledne si můžete střihnout sprint triatlon a pokud nebude stále nabaženi je k dispozici nedělní Doksyman na polovičních ironmanských tratích.

Plánujete-li účast pouze v neděli, zvažte zda se nezúčastníte i sobotních plaveckých závodů. „Startovné budete mít na oba závody zdarma,“ láká dlouhotratě organizátor Petr Valeš.

Loňské léto bylo ve znamení bouřlivé diskuze o hákování na dlouhých tratí a byl to právě Doksyman, kdo jako první vyhlásil nekompromisní boj s tímto nešvarem. Během závodu nebylo vidět ani drobné porušení pravidel. Závodnici sami přistoupili na stejnou vlnu.
<!--[endif]-->

 „V tomto fair-play duchu chceme závod uskutečnit i v letošním roce. Povolený rozestup při cyklistice je 10m, měřeno od předního kola po přední kolo. Nedodržení tohoto pravidla se bude trestat žlutou kartou a pravidlem „stop and go“ plus třemi trestnými minuty v penalty box před během, každá další žlutá karta bude znamenat opět "stop and go" a navíc 15 minut v penalty boxu,“ prozrazuje nekompromisně Valeš.

Plavat se bude v Máchově jezeře. Trať cyklistiky se uskuteční ve třech okruzích po kvalitním silničním podkladu a běh je situován do dvou okruhů.

Připomeňme, že na středních tratích vloni zvítězil Münster před Cibulkou a Slatinských. V ženách kralovala Císařovská. Kdo letos vystoupí na stupínek nejvyšší? S největší pravděpodobností to bude Petr Vabroušek, ale kdo ví? O vítězi se rozhodne až na trati.

Reportáž z loňského závodu naleznete zde

Výprodej triatlonového vybavení  - DOKSYMAN EXPO 2009

Během závodů DOKSYMAN 2009 je připraven výprodej oblečení a závodního oblečení značek ORCA, Saucony, 2XU a plavek ARENA a Speedo, dále čepic Ironman Active wear a dalších plaveckých a triatlonových produktů.


Hodnocení:
Přečteno 993x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár