Triatlonový víkend na Máchově jezeře

18.08.2009 -
Petr Vabroušek bude ozdobou triatlonového víkendu na Máchově jezeře. Zúčastní se všech avizovaných závodů. Pořadatelé opět slibují nekompromisní boj s hakováním.

Je libo čtyři závody během 24 hodin? Pokud Vás tato myšlenka nadchla můžete ji snadno zrealizovat o víkendu na Máchově Jezeře. Již tuto sobotu se zde uskuteční dva plavecké závody na tratích 750 a  3000 m. Odpoledne si můžete střihnout sprint triatlon a pokud nebude stále nabaženi je k dispozici nedělní Doksyman na polovičních ironmanských tratích.

Plánujete-li účast pouze v neděli, zvažte zda se nezúčastníte i sobotních plaveckých závodů. „Startovné budete mít na oba závody zdarma,“ láká dlouhotratě organizátor Petr Valeš.

Loňské léto bylo ve znamení bouřlivé diskuze o hákování na dlouhých tratí a byl to právě Doksyman, kdo jako první vyhlásil nekompromisní boj s tímto nešvarem. Během závodu nebylo vidět ani drobné porušení pravidel. Závodnici sami přistoupili na stejnou vlnu.
<!--[endif]-->

 „V tomto fair-play duchu chceme závod uskutečnit i v letošním roce. Povolený rozestup při cyklistice je 10m, měřeno od předního kola po přední kolo. Nedodržení tohoto pravidla se bude trestat žlutou kartou a pravidlem „stop and go“ plus třemi trestnými minuty v penalty box před během, každá další žlutá karta bude znamenat opět "stop and go" a navíc 15 minut v penalty boxu,“ prozrazuje nekompromisně Valeš.

Plavat se bude v Máchově jezeře. Trať cyklistiky se uskuteční ve třech okruzích po kvalitním silničním podkladu a běh je situován do dvou okruhů.

Připomeňme, že na středních tratích vloni zvítězil Münster před Cibulkou a Slatinských. V ženách kralovala Císařovská. Kdo letos vystoupí na stupínek nejvyšší? S největší pravděpodobností to bude Petr Vabroušek, ale kdo ví? O vítězi se rozhodne až na trati.

Reportáž z loňského závodu naleznete zde

Výprodej triatlonového vybavení  - DOKSYMAN EXPO 2009

Během závodů DOKSYMAN 2009 je připraven výprodej oblečení a závodního oblečení značek ORCA, Saucony, 2XU a plavek ARENA a Speedo, dále čepic Ironman Active wear a dalších plaveckých a triatlonových produktů.


Hodnocení:
Přečteno 987x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně