DOKSYMAN bez draftingu

20.08.2008 -
Na Máchově jezeře se o víkendu uskuteční čtyři závody - dva plavecké, sprint a střední triatlon. Pořadatelé vyhlásili nekompromisní boj s draftingem při 90km cyklistice.
Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.

Jistě poznáváte verše od Karla Hanka Máchy a právě na Máchově jezeře si někteří triatlonisté v rámci hypnózy budou recitovat slavné to verše. O víkendu se zde totiž koná střední triatlon a pořadatelé vyhlásily nekompromisní boj s hákování.

Během dvou dnů můžou navíc někteří odvážlivci absolvovat čtyři ostré starty, dva plavecké závody série swim tour v délce 700 a 3000 metrů, sprint triatlon a v neděli střední triatlon DOKSYMAN (více zde)

Server etriatlon.cz nedávno píchl do vosího hnízda a rozpoutal diskusi ohledně hákování. Většina z vás tento nešvar odsuzuje, a proto se pořadatelé rozhodli vyhlásit otevřený boj s draftingem.

Povolený rozestup při cyklistice je 10m, měřeno od předního kola po přední kolo. „Tyto vzdálenosti budou nakresleny pro větší představu na silnici. Nedodržení tohoto pravidla se bude trestat žlutou kartou a pravidlem „stop and go“ plus třemi trestnými minuty v penalty box před během, každá další žlutá karta bude znamenat opět  "stop and go" a navíc 15 minut v penalty boxu,“ prozrazuje nekompromisně organizátor  Petr Valeš.

Sám je zvědav, jakou účast bude mít závod, neodradí to některé neférové závodníky vypravit se směr Doksy? „Uvidíme o víkendu, ale pro nás jsou závodníci, kteří přijedou závodit na prvním místě a rádi bychom pro ně zorganizovali čistý závod,“ uzavírá.

Největší favorit na vítězství je bezpochyby Jaroslav Brynda, v ženách bude o prvním příčku usilovat Ladislava Císařovská, účast přislíbila i Eva Nováková.

Hodnocení:
Přečteno 1352x

Komentáře

Drafting Reagovat
Re: Drafting Reagovat
Re: Re: Drafting Reagovat
Pochvala Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně