DOKSYMAN bez draftingu

20.08.2008 -
Na Máchově jezeře se o víkendu uskuteční čtyři závody - dva plavecké, sprint a střední triatlon. Pořadatelé vyhlásili nekompromisní boj s draftingem při 90km cyklistice.
Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.

Jistě poznáváte verše od Karla Hanka Máchy a právě na Máchově jezeře si někteří triatlonisté v rámci hypnózy budou recitovat slavné to verše. O víkendu se zde totiž koná střední triatlon a pořadatelé vyhlásily nekompromisní boj s hákování.

Během dvou dnů můžou navíc někteří odvážlivci absolvovat čtyři ostré starty, dva plavecké závody série swim tour v délce 700 a 3000 metrů, sprint triatlon a v neděli střední triatlon DOKSYMAN (více zde)

Server etriatlon.cz nedávno píchl do vosího hnízda a rozpoutal diskusi ohledně hákování. Většina z vás tento nešvar odsuzuje, a proto se pořadatelé rozhodli vyhlásit otevřený boj s draftingem.

Povolený rozestup při cyklistice je 10m, měřeno od předního kola po přední kolo. „Tyto vzdálenosti budou nakresleny pro větší představu na silnici. Nedodržení tohoto pravidla se bude trestat žlutou kartou a pravidlem „stop and go“ plus třemi trestnými minuty v penalty box před během, každá další žlutá karta bude znamenat opět  "stop and go" a navíc 15 minut v penalty boxu,“ prozrazuje nekompromisně organizátor  Petr Valeš.

Sám je zvědav, jakou účast bude mít závod, neodradí to některé neférové závodníky vypravit se směr Doksy? „Uvidíme o víkendu, ale pro nás jsou závodníci, kteří přijedou závodit na prvním místě a rádi bychom pro ně zorganizovali čistý závod,“ uzavírá.

Největší favorit na vítězství je bezpochyby Jaroslav Brynda, v ženách bude o prvním příčku usilovat Ladislava Císařovská, účast přislíbila i Eva Nováková.

Hodnocení:
Přečteno 1353x

Komentáře

Drafting Reagovat
Re: Drafting Reagovat
Re: Re: Drafting Reagovat
Pochvala Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza