Ironman na mě udělal dojem

21.10.2006 -
Roman Kašpar, s triatlonem začal zhruba před měsícem a už se vydal na Havaj. Ano, sice jen jako divák, ale s tím cílem, že i on by se tam chtěl jednou podívat a závodit.
Jméno : Roman Kašpar
Věk : 24 let
Bydliště : Hulín
Škola : SPŠ Otrokovice(studenti pravidelně pomáhají při pořádání dlouhého triatlonu v otrokovicích – Moraviaman). A to byl zřejmě zlom. Narazil zde na Jaromíra Zapletala, který taky brouzdí po triatlonových závodech. A je to on, který ho seznámil s Peťou Vabrouškem. Takže bude zřejmě pod dohledem a třeba už příští sezónu bude nějaký článek věnovaný jeho výkonům, takže se nechme překvapit.

Proč jsi odletěl na Havaj? Nezávodíš, ale "doprovázíš" Peťu Vabrouška...To není zrovna moc obvyklé :-)
Na Havaj jsem odletěl jako divák, fotograf a turista.

Jak se ti Havaj jeví? Vetšina lidí, co tam je, jsou tam poněkolikáté....Můžeš nám Havaj popsat z tvého pohledu?
Havaj na mě udělala velmi příjemný dojem. Není tu žádný spěch, stres, jen pohoda, slunce, pláže a hodně závodníků, připravující se na závod. Už jen to počasí, když jsi představím, že doma chodí v zimním a já taky jen v tričku a kraťasách. Celá tá atmosféra se nedá ani popsat, je to prostě Havaj.

Jak tam trávíš svůj volny čas? Kde bydlíš?
Bydlím s Janou a Pavlem Candrovými a Jakubem Chmelíčkem. Petr nás pravidelně navštěvuje a stará se o nás (hlavně o mě a Jakuba). Volný čas trávím návštěvou u bazénu, který je doplněn výřivkou. Jezdím s klukama na tréninky jako divák, nebo si jdu s nimi zaplavat - vždy mi uplavou :-( Mám tu i kolo, takže jezdím. Jednou jsem uzavřel velmi špatnou sázku jménem McDonald. Šlapal jsem v největším horku do prudkého kopce, nikde žádný stín, žádný vítr a když jsem dorazil k cíli, tak byl "mekáč" zavřený !! Ponaučení z toho je - v autě držet pusu a neříkat " tady bych dojel v pohodě na kole raz-dva."

Jak bude pro tebe vypadat den závodu?
Při závodu budu fungovat jako fotograf a dle požadavků hlásit mezičasy. Doufám, že při závodu nasajiatmosféru Ironmana.

Jak se ti jeví přípravy na závod?
Moje přípravy jsou jen : nabít baterie, do batohu připravit jídlo a hlavně pití. Jako dopravní prostředek bude sloužit kolo, které už čeká na výjezd. Jinak přípravy tu probíhají v plném proudu, dolaďují se už jen detaily.

Potkal ses už s někým, kdo je nejen u triatlonové veřejnosti znám? Můžeš se s něčím pochlubit?
Asi jsem potkal více světových triatlonistů, ale ještě je 100% nepoznávám. Včera jsem například viděl běžet bez bot po cestě Farise.

Kdy ty konečně rozjedeš svou triatlonovou kariéru...Kolo uz máš:-), inspiraci ze závodu budeš mít po víkendu taky za sebou...A přímo tu nejvetší...hm? Jeden triatlon máš dokonce v červnu přímo pod nosem...Co ti brání:-)?
S triatlonem jsem začal před měsícem. Začínám jezdit na kole (kolo mám přímo od Petra - záruka kvality), trochu běhat a po Havaji začínám plavat pod odborným dozorem. S postupem času bych chtěl trénovat víc, ale vše zaleží na volném času. Inspirace je tady veliká. Okoukám tady veškerou techniku jak plaveckou, tak jízdu na kole i běh a pak uplatním ve své triatlonové kariéře. První závod bych chtěl absolvovat příští rok, spíš nějaký krátký triatlon i když možná bych to mohl zkusit na Moraviamanu v Otrokovicích. No a pak za dva roky Havaj:-). Co v tom brání ? Snad jen moje fyzická kondice. Závodně jsem dělal gaučink, ležink a jako vytrvalec vydržím spát i přes 12 hodin. Což mohou potvrdit moji spolubydlící.

Čemu by ses chtěl v budoucnu věnovat?
Rád bych se věnoval informatice, jako mému zaměstnání a dál spolupracoval s Petrem Vabrouškem.

Nebo je tvá cesta na Havaj spojena ještě s něčím jiným?
Moje cesta je spojena se závodem Ironman Havaj, jako poznání závodu a tak trochu jako dovolená. 

Je něco, o čem můžeš říct, že už tě teď nadtchlo, co si třeba v sobě odneseš?
Nadchlo mě tady hodně věcí. Nejvíc mě překvapilo zemětřesení. Zažít zemětřesení o síle 6,6 - to se málo kdy podaří. Bylo to v době, kdy jsem už jen tak polehával na posteli. Byl jsem jak na rodeu, postel se mnou skákala ze strany na stranu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Nejvíc se ale těším na závod, pro který jsem tady přijel a pevně věřím, že to bude to, co mě nadtchne na celý život. 

Hodnocení:
Přečteno 520x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.