Jde prohrát triatlon v prvních 20 vteřinách?

20.10.2005 -
Ve stejný víkend, kdy ironmani v Koně bojovali pod havajským sluncem, sešla se řada elitních evropských závodníků na krátkých tratích v italském Palermu k jednomu z posledních letošních ITU závodů na starém kontinentu. Z českých zástupců se na start postavili Vendula Frintová a Pavel Paták.
Ve stejný víkend, kdy ironmani v Koně bojovali pod havajským sluncem, sešla se řada elitních evropských závodníků na krátkých tratích v italském Palermu k jednomu z posledních letošních ITU závodů na starém kontinentu. Z českých zástupců se na start postavili Vendula Frintová a Pavel Paták.

Tento článek by se mohl jmenovat „Jak se dá 2 hodinový závod prohrát v prvních 20 vteřinách.“ Startovalo se z pláže a na první bójku, která byla asi ve 100m vzdálenosti se dalo doběhnout mělkou vodou. Ovšem jen v pravé části startovního pole, v levé části, kde jsem stál, byla hloubka větší a moc dobře se běžet nedalo. Na bójce jsem byl mezi posledními. Hloupá chyba, budu si jí pamatovat. Sice jsem se v průběhu plavání probojoval na 9. místo, ale stálo mě to poměrně hodně sil a rychlý začátek cyklistiky do kopce mě odsoudil do druhého balíku. V běhu se navíc ještě projevilo lehké zranění z posledního cyklistického tréninku, kdy jsem se srazil s autem, které nepoužilo směrové světlo. 25. místo pro mě bylo zklamáním. Snad to příští týden na ITU Alanya Premium European Cup v Turecku dopadne lépe.

V ženském závodě Vendula Frintová předvedla nejrychlejší běh a z druhého cyklistického balíku se jí podařilo dotáhnout na celkově 5. místo.

S vítězem závodu Rasmusem Henningem z Dánska jsem den po závodě absolvoval cyklistickou vyjížďku a dozvěděl se pár zajímavostí ohledně jeho tréninku. Rasmus Henning je původem plavec a má zaplavané velmi slušné osobní rekordy (200K 1:54, 400K 4:06, 200PZ 2:09). S triatlonem začal v roce 1998 (ve 23 letech) a už v prvním roce se kvalifikoval do dánské reprezentace. Jak sám říká, naučit se jezdit na kole mu nedělalo velké problémy a běh měl vždycky lepší než ostatní plavci. V roce 2001 byl 2. na MS v dlouhém triatlonu, v roce 2004 vyhrál ME v krátkém triatlonu a byl 7. na OH v Athénách. Jeho tréninkový týden má obvykle 25–30 hodin, pravidelně plave okolo 25km za týden a v přípravném období za týden naběhá i 120km. V zimě jezdí kromě trenažéru 1x týdně na cyklistickém velodromu, kde absolvuje skupinovou časovku a na závěr tréninku individuální časovku.

Hodnocení:
Přečteno 66x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!