ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko

9.05.2006 -
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.

Zatímco v Čechách bylo koncem týdne a během víkendu hezké počasí, Alexandroupolis nás ve čtvrtek večer přivítal silným větrem, zataženou oblohou a 16-ti stupňovou zimou. Voda v moři měla údajně 15 stupňů, pocit jehliček v obličeji naznačoval ještě o něco méně.

Startovní pole žen mělo 14 závodnic. Lenka Radová se při plavání držela v závěsu za Kolters (DEN) a studené vody přístavu opustila na druhém místě. Do cíle cyklistiky přijela společně na vedoucí pozici čtyřčlenná skupina (Radová, Ryf, Kolters, Walko). Během prvního okruhu na běhu Lence ještě sekundovala Ryf (SUI), ale od druhého okruhu již nebylo o vítězce pochyb.

Na start mužského závodu se postavilo 44 triatlonistů. Po plavání se na čele utvořila šestičlenná skupina, která byla ve druhém z pěti okruhů rovinaté trati dojeta silnou druhou skupinou. V průběhu druhého okruhu začalo pršet a něco podobného jsem ještě nezažil. Asfalt se změnil v kluziště. Zatáčky se projížděli krokem, někteří vycvakávali tretru. Ovšem i tací padali. Výjimkou nebyly ani 4 pády Kuttora (HUN) a 3 pády Bateliera (FRA). Cyklistické balíky se roztrhali na malé skupinky. Když jsem v jedné zatáčce na téměř neovladatelném kole přejel přes zadní kolo ležícího závodníka, rozhodl jsem se, že končím s hrdinstvím a zbytek cyklistiky jsem dojel již ve vlažném tempu. Ze závodu odstoupilo i několik favoritů včetně Gomeze (ESP). Největší odvahu na kole předvedli Rusterholz (SUI) a Van Lierde (BEL), kteří si přivezli 50 vteřin náskok. Na běhu již nedali nikomu šanci a spurtovali společně na cílovou pásku, kde měl více sil Rusterholz. Padalo se i v první polovině běhu a několik dalších závodníků skončilo s odřeninami nebo vymknutým kotníkem. Do cíle se již dobíhalo za slunečného počasí a na suché trati. Jen špinavá kola, odřené kyčle a ramena závodníků dosvědčovala, že i v Řecku mají aprílové počasí.

Fotografie pořídili Peter Šimko, Pavel Paták a Lenka Radová.


Pavel Paták - před závodem bylo ještě veselo


Pavel Šimko před startem (Slovenský závodník)


Lenka Radová a Pavel Paták po závodě

další fotografie naleznete ve fotogalerii

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
ME v dl. duatlonu – Powerman Holand
Přečteno 555x

Komentáře

Orca Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!