Ospalý místo závodu musel na další operaci. Pravý meniskus záviděl levému vylepšení, bral to s humorem

28.05.2014 -
Elitní český triatlonista Filip Ospalý po loňské vydařené sezoně spřádal plány, jak své výsledky letos ještě vylepšit, ale po pádu v tréninku musel v dubnu na operaci s levým kolenem. Šlo o poranění menisku, takže už v květnu chtěl zase závodit. Jenže o slovo se přihlásil i meniskus v druhém kolenu a český triatlet musel znovu pod kudlu.

Filipe, místo víkendového startu na polovičním ironmanovi ve vašem oblíbeném St. Pöltenu jste v úterý podstoupil další operaci - tentokrát pravého kolene. Co k tomu povíte?
Problém byl stejný jako v dubnu u levého kolene - naprasklý meniskus. Ten pravý záviděl tomu levému, že je po faceliftu a řekl si o modernizaci taky. Při běhu by mi totiž levá noha běhala rychleji než pravá. (smích)

Jak se cítíte den po zákroku? Co vám doktoři dělali a co vám řekli?
Operace proběhla v pořádku a po zákroku se cítím fajn. Primář MUDr. Váchal sice říkal, že byl trošku víc rozbitý než ten levý a měli tak se mnou víc práce, ale už by to teď mělo být fajn.

Vaše osobní přání, kdy byste chtěl zase začít s tréninkem?
Průběh bude stejný jako v dubnu. Za týden sedám na kolo a začínám plavat. Za dva týdny vybíhám na měkký podklad.

Co se vám vlastně stalo? Souvisí to nějak se zraněním, které jste si přivodil na soustředění ve Španělsku a po kterém jste musel na operaci s levým kolenem?
Ano souvisí. V době rekonvalescence po prvním zákroku jsem byl na levé koleno tak opatrný, že jsem přetížil to pravé.

O víkendu už jste měl závodit, místo toho jste byl divákem při EKOL SUPERPRESTIGE v Brně. Jaké to pro vás bylo? "Nesvrběly" vás nohy?
Užil jsem si závod z druhé strany plůtků. (smích) Zvláštní to bylo pro mou rodinu, protože děti neměly komu fandit. Nohy mě nesvrběly. Krátké hákové závody už nejsou pro mě. Než bych se dostal do závodního tempa, byl bych v cíli.

Jak se vám závod líbil?

Brněnská EKOLSUPERPRESTIGE si drží vysoký standart, a tak to bylo i v sobotu během celého dne. Gratuluji všem k dokončení závodu a smekám před mladými, kteří závodům dominovali. Zimovjanová v Evropském poháru juniorek a Linduška v hlavním závodě mužů. I děti si užily dopolední duatlon a následně i svou tiskovou konferenci. Je fajn vidět, kolik mladých má zájem o triatlon.

Jak moc budete muset překopat závodní plány?
Starty posunu opět o měsíc a červenec, který měl být původně odpočinkový a tréninkový, tak bude závodní. Jsem přihlášen na Ironman 70.3 Norway, kde jsem vyhrál v letech 2013 a 2012, na Český pohár v Opavě a Ironman Zurich. V červnu se postavím na start Moraviamana, ale jen v rámci štafety, kdy mými členy v týmu budou výhradně mladí závodníci.

Filipe, díky za vaše odpovědi, hodně štěstí a ať jste brzy zase fit.Hodnocení:
Přečteno 693x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu