
Po loňských zdravotních patálií, které ji brzdili v sezóně, si ambice nechává pro sebe. Ale rozhodně touží uspět na ME v Lisabonu, které se bude konat již v Květnu. Absolvoval soustředění na běžkách a nyní se chystá odletěl na Kanárské ostrovy.

Tomáš "Doldy" Doležal po letošních skvělých umístěních na 4. resp. 5. místě konečně prolomil "smůlu" a poprvé v kariéře se ve Světovém poháru v italském Flassinu umístil na stupních vítězů.

Etriatlon.cz mapujeme stopy českých triatlonistů v zahraničí. Tentokráte jsme oslovili Tomáše Kořínka, dlouholetého závodníka brněnského triatlonového týmu. Před třemi roky se vydal na zkušenou do Austrálie a nyní se usadil na Novém Zélandu.

Určitě jste si tu otázku položili několikrát. Proč já vlastně ten triatlon dělám? Na tuto otázku není jednoduché nalézt tu správnou a jednoznačnou odpověď. Každý z vás si našel k triatlonu specifickou cestu a každý z vás má k němu jiný vztah.

Pro fanoušky dlouhého triatlonu má Petr Vabroušek vynikající zprávu. Závody série Ironman se nechystá ještě pěkně dlouho opouštět. Zdá se, že čím více závodí, tím více je mlád a je ve stále lepší formě. A jaké jsou jeho přesné plány do budoucna?

V sobotu 2.2.2008 odstartoval v Rakouském Gaishornu jeden z vrcholů zimního triatlonu - Mistrovství Evropy. Skvělého umístění dosáhl junior Vítek Zahula, který vybojoval stříbro. Mezi ženami skončila Šárka Grabmüllerová šestá. V elitní kategorii se naši kluci neztratili. Doldy dojel na výborným 5. místě, Pavel Jindra finišoval na 6. místě. Mistrem Evropy se stal švédský reprezentant Andreas Swanebo.
Pohled do tréninkové kuchyně
V srdci Krušných hor trénuje na letní sezónu hobby Ironman Petr Pasev. Jeho tréninkovou specialitou jsou zimní výjezdy do kopců na silničce. V rozhovoru se dozvíte i další informace o tom, jak trénuje a třeba stanou jeho metody vaší inspirací.
Redakce Etriatlon.cz získala dopis adresovaný vedení Českého svazu triatlonu, který vytvořili pořadatele TUFO MORAVIANMAN TRIATLON v čele s Jirkou Dańkem s žádostí o úpravu pravidel v dlouhém triatlonu.
Dobrý den pane předsedo Bunci,

Luboš Bílek, český trenér, který působí v německém triatlonu, poskytl naši redakci Etriatlonu rozhovor. Představujeme jeho osobu, trenérské úspěchy a náplň práce. Pokouší se i o srovnání českého a německého triatlonu a mimo jiné říká : „Trenéři v Německu jsou ochotni se dělit o své zkušenosti s dalšími a ne si to nechávat jen pro sebe.“