Vítězství oslavil Ospalý lázeňskou oplatkou

4.06.2006 -
V neděli se v Poděbradech uskutečnilo MČR ve sprinttriatlonu. Na startu se objevila i naše triatlonová jednička v podobě Filipa Ospalého, který získal další mistrovský titul do své sbírky. Druhý skončil Jan Jaňour a třetí Martin Pejsar. Ženám kralovala Eva Nováková. Součástí článku je i FOTOREPORTÁŽ ze závodu.
Po zaznění startovního výstřelu se do čela závodu prodral jablonecký Pavel Mužíček . Na druhé bojce se  podle očekávání objevil na průběžném prvním místě Filip Ospalý. „Do závodu jsme nastupoval  s taktikou zrychlit poslední stovky metrů v plavání a úvod cyklistiky jít takříkajíc na krev, “ dodal Filip po závodě. Tento cíl splnil na výbornou. Z vody vylézal jako první následován juniorem Františkem Kubínkem, který svým plaveckým výkonem kde koho mile překvapil. Na čele nechyběl ani Jan Jaňour, Pavel Mužíček a Pavel Paták.

Svléknutí z neoprenu zvládl bleskurychle Jan Jaňour, jenž na kolo nasedal s nepatrnou ztrátou na Ospalého. Jako třetí opouštěl depo Pavel Paták.

Ihned od úvodu cyklistické části  se na čele závodu vytvořilo duo EKOL týmu Ospalý a Jaňour. „ Když jsme přijeli po větru na první obrátku, viděli jsme, jaká je situace za námi. Startovní pole bylo roztrháno do menších skupin. Honza Jaňour se mě zeptal zdali  má cenu jet ve dvou? Odvětil jsme ANO.  Proti větru jsme mohli získat pár vteřin k dobru, než zbytek startovního pole bude kompaktní. A  podařilo se stálou spolupráci držet náskok nad ostatní po celý průběh závodu,“ dodal Filip. Za dvojicí závodníků se vykrystalizoval balík ve kterým nechyběli Daněk, Pejsar, Brynda,  Kubínek, Hampejs, Pospíchal, Mužíček, Zdražil, Paták. Za nimi jezdil Ale Láník s juniorem Soukupem a poté další početní balík.

Až na menší drobnosti dojeli  závodníci i v tomto složení do depa. Ospalý si od úvodních metrů držel své tempo a vzdaloval se Jaňourovi. Z druhého balíku se na třetí pozici dostal Martin Pejsar následován Bryndou, Dankěm, Pospíchalem a Kubínkem. S přibývajícími kilometry kráčel za dalším mistrovským titulem  suverénně Filip Ospalý. Martin Pejsar, ať se snažil sebevíc, nevymazal  ztrátu na druhého Jaňoura. Ze čtvrtého místa se v cíli  radoval Jarda Brynda, jenž závod pojal jako velmi kvalitní rychlostní trénink pro MČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích. Pátý finišoval po výborném běžeckém výkonu Vláďa Pospíchal. Aleš Láník po příjezdu do depa opět nasadil ďábelské tempo ke stíhání závodníků a druhý nejlepší běžecký čas po Ospalém ho vynesl na konečné 6.místo. Za ním se objevilo velmi příjemné překvapení závodu v podobě juniora František Kubínka, který po velmi přesvědčivém výkonu vzhlíží k medailovému úspěchu na blížící se ME juniorů.

 V závodu žen plaveckou část zvládla nejrychleji Eva Nováková, která ke zbytku závodu poznamenala. „Na kole se mi společně s Kolomazníkovou dařilo nepatrně zvyšovali náskok na sedmičlenný balík za námi. Na běhu jsme nevěděla co mě čeká. V nohách jsme měla sobotní běžecký závod ve velmi kopcovitém terénu. Ale i přesto se mi běželo dobře a z prvního místa jsem spokojená. “ Druhá skončila Kolomazníková a třetí Žufanová. Za zmínku jistě stojí připomenout úspěšný protest vůči polské závodnice, která využila jízdu v háku s muži a v pokusu utajit tento přestupek vůči pravidlům počkala na závodnice v depu. Odpočatá si tak doběhla pro 3.místo, které nakonec bylo přisouzeno již zmiňované Žufanové.


chvíle před startem...


a je odstartováno...


na špici Pavel Mužiček (bíla čepice), Jan Jaňour (modrá), Ospalý (zlatá)


plavání v ženách zvládla nejrychleji Eva Nováková, ve vodě Kolomazníková. Obě závodnice mají pro letošek nejnovější top modely neoprenů. Nováková Ironman Blue Seventy Helix, Kolomazníková Orcu Apex


Z vody vylézal na první pozici Ospalý...


následován juniorem  Kubínkem... Za ním Mužíček, Jaňour, Paták


Na čele duo Ospalý a Jaňour


nejrychlejší ženy Kolomazníková s Novákovou


Zdražil, Brynda, Hampejs, Kubínek, Daněk, Pospíchal...


příjezd druhé skupiny do depa...


Jan Jaňour uhájil svůj náskok, který si přivezl z cyklistické části


Kam letos přijede tam vyhraje. Přejme Filipovi ať si  super výsledek odveze i příští týden z JARu a především z ME ve Francii


Martin Pejsar v cíli s novým dresem. E-ON se stal  partnerem táborského týmu 


na čtvrtém místě vypálil ostátním rybník Jarda Brynda....


junior Kubínek si doběhl pro 7.místo!


zasloužená odměna :-))))


1.Nováková, 2 .Kolomazníková, 3.Žufanová


1.Ospalý, 2.Jaňour, 3.Pejsar


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Taktiku Ospalého nejlépe využil Jan Jaňour
Francouzi budou na ME zlobit, míní Ospalý

Galerie

Přečteno 552x

Komentáře

Jarda Brynda Reagovat
4.místo Reagovat
Re: 4.místo Reagovat
Jarda Reagovat
Re: Jarda Reagovat
Co Paták? Reagovat
Re: Co Paták? Reagovat
Re: Re: Co Paták? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně