Odcházející Kiwi

5.04.2006 -
Vítěz triatlonového závodu na OH v Aténách Hamish Carter uvažuje o možnosti, že by v září ukončil svou hvězdnou triatlonovou kariéru. Svůj plán oznámil před několika dny po té, co doběhl při triatlonu na Hrách Commonwealthu na šestém místě. Na otázku, jestli zářijové Mistrovství Světa může být jeho posledním profizávodem v kariéře odvětil, že pravděpodobně ano, protože není snadné držet se na tak vysoké úrovni donekonečna....

Carter měl v závodě skvělý přechod z kola na běh a na začátku závěrečné disciplíny tak běžel na vedoucí pozici. O jeho seběhnutí se pak postaral skvělý běžec Peter Robertson. Hamish k tomu poznamenal, že se necítil běžecky příliš dobře, pravděpodobně z důvodu nerozzávoděnosti před Hrami. Závod v Geelongu, který měl být jeho generálkou byl zrušen a Hry tak byly první závod po šesti měsících.

Robertson nakonec svému rychlému tempu sám podlehl a doběhl až třetí, když se z vítězství radoval jeho krajan Kahlefeld.