Výsledkový servis světového triatlonu zaznamenal i české úspěchy

29.04.2014 -
Víkend byl ve znamení světového triatlonu napříč světadíly. Česká republika zaznamenala třetí místo v podání Radky Vodičkové, která se blýskla třetím místem na prestižním St. Anthony´s Triathlon. Ale tím úspěchy českých závodníků nekončí. Čtěte více.

České stopy byly k vidění na americkém kontinentu. Nejdříve se v dobré formě předvedli akademici, kteří si svůj pobyt v Jižní Americe protáhli kvůli Pan-americkému poháru. V hlavní kategorii mužů na dobrý výsledek navázal Tomáš Řenč, který vybojoval 6. místo. (Kabrhel 9. Šlajs 14.) Na pódium dosáhla mezi ženami Petra Kuříková, která obsadila bronzovou příčku.

Tomáš Svoboda pokračoval v misi ve sběru olympijských bodů, tentokrát na asijském poháru. Po nevydařené premiéře v Jižní Americe, se mu v Asii zadařilo šestým místem. Na vítězného Estonce Alexandra Latina ztratil necelé 2 minuty, čímž se pohodlně vešel do limitu pro udělení kýžených bodů.

Vrcholem olympijského víkendu byl světový pohár ITU v Kapském městě. Zde opět dominoval Španěl Goméz, který se opět prosadil před bratry Brownlee, tentokrát před mladším Jonathanem. Třetí místo bral Rus Polyanskiy. Přemysl Švarc obsadil 50. místo. Mezi ženami se prosadily Britky. První místo vybojovala Stimpson, před krajankou Jenkins. Trojici nejlepších doplnila Američanka Jorgensen. Vendula Frintová se musela spokojit s 23. místem.

V Americe odstartoval seriál 5150, který je pod hlavičkou ironman, ovšem na olympijské distanci. Jako mají ironmani Havaj, půlironmani Mt. Tremblant, tak série 5150 má své grand finále v podobě Hy-Vee triathlon, co by nejlépe dotovaného závodu na světě. Na St. Anthony´s triathlonu se mezi muži radoval Ruedi Wild v ženách pak dominovala domácí Sarah Haskins. Druhé místo brala populární Helle Frederiksen a třetí místo obsadila Radka Vodičková, která dál úspěšně kombinuje střední triatlon s olympijským. Závodu se zúčastnila i šampiónka z Kony Mirinda Carfrae.

Poloviční ironman byl k vidění na čtvrtém ročníku Challenge Fuerteventura – half. Zde dominoval Němec Andreas Dreitz. (Tomáš Mika 23.). V ženách se po návratu z autonehody prosadila Camilla Pedersen. Eva Potůčková uzavřela ženské Top Ten.

Ican triathlon hostila španělská Malaga, hlavní hvězdou byl Eneko Llanos, který ale kvůli defektu ze závodu odstoupil. Z vítězství se radoval domácí Gustávo Igleasias. Martin Krupička bral 22.místo. 

Hodnocení:
Přečteno 647x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen