Manažerem českého svazu bude dosavadní sekretář

15.11.2010 -
Antonín Bauer, sekretář svazu ČSTT, je třetí osobou, kterou etriatlon.cz představuje ze čtyřčlenného týmu nového předsedy Jaromíra Horáka. Jaké jsou jeho cíle?

Jaká bude Vaše funkce v novém týmu Jaromíra Horáka?
Název zní manažer České triatlonové asociace.

Budete i nadále generálním sekretářem?
Ano. Následující VH ČSTT by měla případně rozhodnout o osudu této pozice.

Proč si vybral do týmu právě vás? Podle čeho jste ho zaujal?
To je těžká otázka a spíše je určena Jaromírovi. Nechci být domýšlivý a moc si to malovat, ale snad to bylo dle znalosti věci, prostředí a mých schopností hájit barvy českého triatlonu na různých úrovních.

Bylo těžké se rozhodnout a kývnout na nabídku?
Nebylo to lehké ze dvou důvodů. Za prvé jsem zaměstnanec Českého svazu triatlonu a nabídka přišla dva dny před valnou hromadou, což znamenalo opravdu narychlo zvážit možné varianty a napsat plusy a mínusy. S pozicí GS souvisí i jistá politická nezávislost a tím i nestrannost. Párkrát jsem byl jako účastník jednání VV a  Rady upozorněn, že já mohu pouze doporučovat ne navrhovat. Vím, že rozhodnutí nejsou jednoduchá, ale s tím souvisí pozice ve vedení a s touto pozicí zase zodpovědnost. 2. Jaromír je vizionář a optimista, já jsem už nyní spíše skeptik a realista :-)Shrnuto a podtrženo, šlo mi zejména o již odvedenou práci. Omlouvám se za přespřílišné holedbání, ale mou předností je maximální loajálnost a ochrana dobrých věcí a tou Český svaz triatlonu (dobrovolné sdružení členů/triatlonistů) rozhodně je. Za to stojí bojovat. Těším se z toho, že jsem stále co se týče triatlonových vztahů pro mnohé i po 3 letech nepopsaný list. Teď to možná skončí.

Jaké změny podle Vás nastanou pro český triatlon v nejbližší době?
Tady si budu asi protiřečit ve smyslu mého skepticismu, když řeknu, že se nám snad podaří najít nějakého partnera pro tu či onu sekci. Určitě připravíme závodní sezónu 2011. Jsou a budou se podávat speciální projekty na různé akce, závody a pro podporu reprezentace v roce 2011. Vyjednáváme o 3 závodech EP v roce 2011. Dále plánuji změnu našeho webu. Když budu mluvit i o tom co je za vším tím viditelným, půjde o praktickou realizaci nápadů, nastavení otevřenější diskuse o triatlonu v ČR a o postavení svazu nejen v triatlonovém prostředí. Tato debata snad bude nabuzena nejen Jaromírovým podnětem. Začneme práci na pojmenování toho co jako svaz nabízíme a můžeme nabídnout. A co hlavně, řekneme jasně všem triatlonistům, že je opravdu chceme důstojně zastupovat.

Věříte, že volba Jaromíra Horáka byla v sobotu 6.11. ta nejsprávnější volba?
To zatím nevím. Nejsem ten typ co si jde před závodem prohlédnout pohár za první místo, aby se mu pak vešel do tašky. Ať jsou jakákoliv nastavení či cíle nakonec jde o výsledek. Cíle jsou A a výsledek je B. Věřte patří se tu říci, že já staré vedení neproklínám. Jako my všichni měli svá pro a proti. Například Pavel Valenta je skutečně fundovaný a schopný člověk. Snad mu budu moci vždy zavolat o radu. Jméno pana profesora Bunce má zase obrovský mezinárodní zvuk, na což není dobré zapomínat, ať si říká, kdo chce co chce. Jinak zastávám osobní názor, že bez kolektivní práce a bez spojení celé triatlonové veřejnosti bude dělat cokoliv těžké né-li nemožné.

Překvapilo vás něco na průběhu valné hromady?
Ani ne. Ti co chtěli něco říci tak řekli, jiní mlčeli a moc jich nepřišlo. Čekal jsem větší průřez názorů.

Znovu zkusím být optimistický a požádám všechny: "Zapomeňme na osobní půtky, na osobní nespravedlnosti, na možné nenaplnění osobních ambicí či na možnou trudomyslnost vyvěrající z dnešních dní a zkusme udělat společně něco, ne pro...toho či onoho, ale prostě a jednoduše, pro triatlon".
Hodnocení:
Přečteno 565x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek