Manažerem českého svazu bude dosavadní sekretář

15.11.2010 -
Antonín Bauer, sekretář svazu ČSTT, je třetí osobou, kterou etriatlon.cz představuje ze čtyřčlenného týmu nového předsedy Jaromíra Horáka. Jaké jsou jeho cíle?

Jaká bude Vaše funkce v novém týmu Jaromíra Horáka?
Název zní manažer České triatlonové asociace.

Budete i nadále generálním sekretářem?
Ano. Následující VH ČSTT by měla případně rozhodnout o osudu této pozice.

Proč si vybral do týmu právě vás? Podle čeho jste ho zaujal?
To je těžká otázka a spíše je určena Jaromírovi. Nechci být domýšlivý a moc si to malovat, ale snad to bylo dle znalosti věci, prostředí a mých schopností hájit barvy českého triatlonu na různých úrovních.

Bylo těžké se rozhodnout a kývnout na nabídku?
Nebylo to lehké ze dvou důvodů. Za prvé jsem zaměstnanec Českého svazu triatlonu a nabídka přišla dva dny před valnou hromadou, což znamenalo opravdu narychlo zvážit možné varianty a napsat plusy a mínusy. S pozicí GS souvisí i jistá politická nezávislost a tím i nestrannost. Párkrát jsem byl jako účastník jednání VV a  Rady upozorněn, že já mohu pouze doporučovat ne navrhovat. Vím, že rozhodnutí nejsou jednoduchá, ale s tím souvisí pozice ve vedení a s touto pozicí zase zodpovědnost. 2. Jaromír je vizionář a optimista, já jsem už nyní spíše skeptik a realista :-)Shrnuto a podtrženo, šlo mi zejména o již odvedenou práci. Omlouvám se za přespřílišné holedbání, ale mou předností je maximální loajálnost a ochrana dobrých věcí a tou Český svaz triatlonu (dobrovolné sdružení členů/triatlonistů) rozhodně je. Za to stojí bojovat. Těším se z toho, že jsem stále co se týče triatlonových vztahů pro mnohé i po 3 letech nepopsaný list. Teď to možná skončí.

Jaké změny podle Vás nastanou pro český triatlon v nejbližší době?
Tady si budu asi protiřečit ve smyslu mého skepticismu, když řeknu, že se nám snad podaří najít nějakého partnera pro tu či onu sekci. Určitě připravíme závodní sezónu 2011. Jsou a budou se podávat speciální projekty na různé akce, závody a pro podporu reprezentace v roce 2011. Vyjednáváme o 3 závodech EP v roce 2011. Dále plánuji změnu našeho webu. Když budu mluvit i o tom co je za vším tím viditelným, půjde o praktickou realizaci nápadů, nastavení otevřenější diskuse o triatlonu v ČR a o postavení svazu nejen v triatlonovém prostředí. Tato debata snad bude nabuzena nejen Jaromírovým podnětem. Začneme práci na pojmenování toho co jako svaz nabízíme a můžeme nabídnout. A co hlavně, řekneme jasně všem triatlonistům, že je opravdu chceme důstojně zastupovat.

Věříte, že volba Jaromíra Horáka byla v sobotu 6.11. ta nejsprávnější volba?
To zatím nevím. Nejsem ten typ co si jde před závodem prohlédnout pohár za první místo, aby se mu pak vešel do tašky. Ať jsou jakákoliv nastavení či cíle nakonec jde o výsledek. Cíle jsou A a výsledek je B. Věřte patří se tu říci, že já staré vedení neproklínám. Jako my všichni měli svá pro a proti. Například Pavel Valenta je skutečně fundovaný a schopný člověk. Snad mu budu moci vždy zavolat o radu. Jméno pana profesora Bunce má zase obrovský mezinárodní zvuk, na což není dobré zapomínat, ať si říká, kdo chce co chce. Jinak zastávám osobní názor, že bez kolektivní práce a bez spojení celé triatlonové veřejnosti bude dělat cokoliv těžké né-li nemožné.

Překvapilo vás něco na průběhu valné hromady?
Ani ne. Ti co chtěli něco říci tak řekli, jiní mlčeli a moc jich nepřišlo. Čekal jsem větší průřez názorů.

Znovu zkusím být optimistický a požádám všechny: "Zapomeňme na osobní půtky, na osobní nespravedlnosti, na možné nenaplnění osobních ambicí či na možnou trudomyslnost vyvěrající z dnešních dní a zkusme udělat společně něco, ne pro...toho či onoho, ale prostě a jednoduše, pro triatlon".
Hodnocení:
Přečteno 564x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně