Pořadatel přijde do pekla!!!

17.06.2010 -
Diamond triatlon v Krušných horách, kombinace plavání, silničního a MTB kola a závěrečného běhu, si odbyla v české kotlině premiéru. Pořadatel je známá firma. Jmenuje se Tomáš Langhammer a ochotně nám odpověděl na otázky týkající se prvního ročníku.
KRUŠNOMAN EXTREME DIAMOND TRIATHLON, výsledky zde


Tomáši, jak si spokojen s průběhem závodu a s účastí?

Nejdříve bych chtěl pozdravit z nedalekého Chorvatska, kam jsem odjel na potápěčskou základnu zkoumat jadranský podmořský svět a třeba najít inspiraci pro další vylepšení Krušnomana ať dlouhého duatlonu či teď „jetého“ diamonda a nebo srpnového MTB TT. Díky všem lidem, kteří mi pomáhali, resp. nám pomáhali – tato „akcička“ byla plodem fantasie čtyř hodných dobrých lidí :-) - se tato akce v mé sadomasochistické dušičce řadí do akcí povedených. Sice mi Pepa Svoboda řekl po závodě, že přijdu do pekla, protože tohle vymyslet mohu prý jen já a moje chorobná mysl, tak nevím – prý takové sklony mají ti, co v dětství trpěli, ale já měl a pořád mám šťastné dětství :-). Ale co vím 100%, že Pepa Svoboda bude příští ročník moderovat a já to prý pojedu. Taková výměna rolí. A co se týče účasti, jsme myslím spokojeni. Celkem 54 lidí - 6 čtyřčlenných teamů, 2 dvojčlenné teamy, 26 jednotlivců mužů a 1 žena v jednotlivcích – tak na to, že nikdo nevěděl, co od toho může očekávat, byla účast velice slušná, nad naše očekávání.

Jak hodnotíš ty, co dokončili?
Jsou to machři. I ti co se letos nedočkali cíle, tak i oni v našich pořadatelských očích zaslouží velký obdiv. Je to závod extrémní, byť distance nehovoří o něčem těžkém, ale převýšení, náročnost tras a z počátku teplo, pak dusno a pak déšť na konci MTB a začátku běhu udělali opravdu ze závodu CZECH INFERNO. Z výsledků je patrno, že 1.ročník v kategorii žen i mužů ovládli triatleti z TT Cyklorenova Cvikov – Honza Novota a Katka Loubková. Ve štafetách řádil team složený jen a jen pro tento závod HUDY SPORT Most. Početnou skupinku na Diamonda přivezla  TJ Slavie Chomutov včele s Petrem Pasevem. A tak bych mohl pokračovat od Jablonce nad Nisou přes Příbram, Beroun, Prahu a skončit v Klatovech. Věřím, že příští rok bude skupinka odvážlivců větší a sem k nám do Krušných hor si najdou i cestu ostatní závodníci, byť jsem si plně vědom, že červen je triatlonově nabit.

Má tento závod potenciál jako Krušnoman Long Distance Duathlon?
Já za sebe si myslím, že ano, ale čeká nás ještě pořádný kus práce. Určitě bude velká řada  „–atlonistů“, kteří budou tvrdit, že nikoliv, že tento závod nemá budoucnost, ale já mám rád výzvy a to je i pořadatelská výzva jako Brno – zdravím Brňáky :-). Čas vše ukáže. Když si vzpomenu na 1. duatlon Krušnoman, tehdy ještě olympijský, kdy cíl vidělo pouhých 9 odvážlivců a teď desetinásobek startujících je standart, tak proč ne třeba u 5. Ročníku Extreme Diamonda nepřivítat třeba 90 jednotlivců + třeba třicítku štafet, nebo aspoň 29 štafet :-).

Za rok se uskuteční 2. ročník?
Vždy po jakémkoliv Krušnomanu si pořadatelé sedneme u rychlého kafe :-) na Klínech a zhodnotíme, kde to třeba skřípalo a kde to vylepšit a tak. Schůzka bude, ale,  až se vrátím od Jadranu, ale než jsem včera v noci odjížděl, tak s Pepou Dlouhým jsme si řekli, že je potřeba to zopáknout :-).

Máš nějakou veselou příhodu či zajímavou historku ze závodu?
A že jich je :-). Závod odstartoval novomanželský pár, který 30 minut po odstartování ujížděl na Radnici si říci ano a když novomanželka celá v bílém -trenérka krušnomanské TT omladiny – řekla startujícím, že jim přeje hodně štěstí, tak spontánně od všech závodníků se ozvalo od vody:“ my Vám taky…“ .  Či se zajímavou historkou do depa „MTB-běh“ nedojel, ale došel Pepa Svoboda. Jeho pláště na jeho biku byly totálně svlečeny (pozn.: Pepa byl nesvlečen) a prý si ustlal na mechu a kapradí, ale před tím než si ustlal byl prý k vidění přemet jak od ruského či čínského gymnasty. A tak bych mohl pokračovat. Prostě FREE ACTION – HAND MADE KRUŠNOMAN TEAM.

Chtěl byst ještě něco dodat?
Ještě na konci bych chtěl poděkovat všem bezejmenným, kteří stáli na křižovatkách, občerstvovačkách, všem těm, co pomohli a obětovali svůj volný víkend Krušnomanu. Tento dík je i všem přijezdivším závodníkům. Bez Vás to totiž nemá smysl. První ročník je za námi a druhý už teď se rodí v mé hlavě triatlonem a duatlonem pomazané… .
 Zdárec na Moraviamanu, tož pokecáme na běhu :-)…. .Kateřina Loubková


Bike po pádu závodníka Josefa Svobody alias pepína


Vítěz Novota Jan

Hodnocení:
Přečteno 687x

Komentáře

Pepíno Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně