Hirt s Kubínkem si plácli s monackým knížetem

6.10.2009 -
Dvojice brněnských závodníků z Ekol týmu, Lukáš Hirt a František Kubínek, se před nedávnem zúčastnili aquatlonu v Monaku. Vedli si znamenitě. Oba obsadili stupně vítězů. Více se dočtete přímo od nich.

Lukáš Hirt

Lukáši, kdo Vám zařídil možnost střihnout si aquatlon v Monaku?
Ahoj, pořádně ani nevím, kdo to přesně domlouval, ale myslím, že v tom měla slovo Lenka Zemanová – Radová pod oddílem modernihé pětiboje… Jen se mě a Fany Kubínka zeptal Tomáš Klíma, jestli nechceme jet koncem zaří do  původně slibovaného Vancouveru na aquatlon. Já jsem s nadšením souhlasil a to byla veškérá domluva :-) Později se ukázalo, že žádný Vancouver nebude a bude „jen“ Monako… Pak nám den před odjezdem zavolal Tomáš Janků že zítra odjíždíme… Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří mi umožnili se této akce zúčastnit.

Kdo vše s tebou odcestoval na závod?
Na závod jsme odcestovali 18.9. s trenérem juniorských moderních pětibojařů Tomášem Janků a  čtyřmi dalšími reprezentanty.  Konkrétně Andrea Lovrantová (jediná zástupkyně něžného pohlaví…), Lukin Purkar ( určitě ho většina znáte z triatlonu, dnes specialista aquatlet :-) ), Jan Jakubíček a Martin Dvořák. Myslím že parta byla výborná. Coach je spravný a s pořádně ukecaným Lukinem Purkarem se takřka nikdy nenudíte, takže to byl velmi povedený výlet-závod.

Jak vypadaly tratě?
Závodilo se na tratích 1,5km běhu složeného z cílové rovinky a 6ti cca 200m rovinek s otočkou kolem kuželu po silnici tam a zpět.Takový člunkový běh skoro.  Poté se přiběhlo ke krásně čistému moři a plavalo kolem dráhy 100m tam a zpět a znovu příběh na rovinku, zase 1,5km člunkáč a šup do cíle.

Ladil jsi speciálně formu na tento druh závodu?
Nevím co si představuješ Luke pod speciálně :-), ale tréninkově od posledního závodu v Polsku ( mysím 30.8.) jsem se byl asi 3x proběhnout a 4x zaplavat.Necelý týden před odjezdem jsem zařadil 2 těžší tréninky na dráze a bazéně.

Kolik bylo na startu soupeřů?
Sešla se taková menší skupinka 14ti juniorů,  juniorek myslím podobně, 19. mužů a 13.žen. Startovali převážně pětibojaři s vyjímkou pár italských triatletů. Ti ovládli závod mužů, žen i juniorek.

Jaké byly vaše výsledky?
V kategorii juniorů - Fana se stal MISTREM SVĚTA, já VÍCEMISTREM :-), Lukáš Purkar 6. Škoda, že nám nejde takto triatlon :-)
V mužích Honza Jakubíček 9., Martin Dvořák 11. a v ženách Andrea Lovrantová 7.

Byl jsi spokojeni se svým výkonem
Doufám, že jsme splnili s Fanou cíl, proč si nás pětibojaři půjčili.

Co tě nejvíce nadchlo na Monaku? stihli jste si pořádně město projít?
Den před závodem jsme se kolem poledne přijeli prezentovat z asi 20km vzdáleného okolí Nice, kde jsme byli ubytováni. Po prezentaci jsme měli asi 5 hodin čas do uvítací pasta party v místím klubu. Řekl bych, že jsme volný čas využili maximálně k projití celého Monaka začínajíc okruhem F1 v části Monte Carlo,krásným přístavem, starou opevněnou částí Monako – Ville s knížecím palácem a konče novější částí s luxusními obchody a světoznámým casinem. Auta typu rolls royce, bentley, ferrari, porsche, … tam byly na denním pořádku.

Máš nějaký zajímavý zážitek?
Zážitků mám opravdu mnoho… Třeba ten, jak si nás s Fanou po doběhu do cíle odebrala dopingová kontrola a strávili jsem tam skoro 3 hodiny než jsme byli schopní zajít na záchod. Asi po vypití 4l vody se mi to podařilo, Fana musel vypít ještě o  litr více. Takže jsme neviděli ani kousek ze závodu mužů, žen, ani jejich vyhlášení a všichni v čele s knížetem Albertem II., který předával medaile, na nás čekali než přijdeme. Naštěstí  měli trpělivost a dostali jsme vytoužené medaile z MS, i hymnu nám zahráli :-). Stihli jsme se ještě vyfotit s už spěchajícím Albertem… Ukončující party byla také plná zážitků… :D


zleva Lukáš Hirt, Albert II. - monaský kníže a Franta Kubínek

František Kubínek

Ladil jsi formu na aquatlon?
Kvůli tomuto závodu jsem odjel dokonce na 7-denní soustředění (dovolenou) do Turecka, kde jsem  plaval ve vlnách a ladil formu na Monaco :-)

Byl jsi spokojen se svým výkonem?
Velice :-)  přece jen, stát se mistrem světa je zážitek na celý život…

Co tě nejvíce nadchlo na Monaku?
Celé město je úžasné. Nejvíce se mi líbil rám Lance Armstronga (viz. foto), který byl vystaven v parku. 

Máš nějaký zajímavý zážitek?
Osobně jsem se setkal s knížetem Albertem II. Dokonce na mě musel 30 minut čekat, když jsem byl na dopingovce :-)

Jak hodnotíš letošní sezónu?
Doufám, že ta příští bude o dost lepší…


česká výprava

 

Hodnocení:
Přečteno 1108x

Komentáře

oprava Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár