Udělám maximum, abychom i letos mohli vidět vlát na kolonádě českou vlajku, říká Vendy Frintová

30.08.2018 -
Karlovy Vary ožijí o tomto víkendu triatlonem. Hlavní pozornost se bude upínat k nedělnímu závodu profesionálních triatlonistů z mnoha zemí. S jedničkou na sobě bude startovat česká reprezentantka Vendula Frintová, která zde vloni získala skvělé stříbro. Jak se připravuje na závod a co vzkazuje fanouškům?

Co se ti vybaví, když si vzpomeneš na loňský, premiérový ročník SP v Karlových Varech?

 

Hlavně to, že byla velká zima. A taky na skvělou diváckou kulisu, která mě hnala ke skvělému výsledku v podobě stříbrné medaile.

 

Do nedělního závodu půjdeš s číslem 1 a s očekáváním obhajoby loňské medaile. Jak vnímáš tento tlak?

 

Snažím se vnější tlak moc nevnímat, ale upřímně řečeno je tento závod velice psychicky náročný. Kromě tradiční přípravy je s domácím závodem spojena spousta dalších povinností, které je někdy těžké skloubit tak, abych měla čas si alespoň trochu odpočinout a nešla na start unavená.

 

Koho ve startovní listině považuješ za největší soupeřky?

 

Určitě Němku Lauru Lindemann, která doběhla na druhém místě v závodě v Hamburku. Hodně silná je i Italka Verena Steinhauser. Po dvouleté pauze se vrací skvělá Chilanka Barbara Riveros, která získala několik cenných medailí z tratí 70.3. 


 

V Karlových Varech tě berou již jako domácí triatlonistku, když karlovarskou trasu znáš nazpaměť. Může to být vůči soupeřkám výhoda? 

 

Soupeřky se už naučily do Varů vracet, protože místní trať i zázemí je skvělé. Nebudu tedy jediná, kdo trať dobře zná. Věřím, že největší výhodou pro mě opět bude hlavně karlovarské publikum. 

 

Vyhojuje ti dopolední start karlovarského závodu, nebo bys raději volila start v odpoledních hodinách?

 

Osobně bych preferovala start v odpoledních hodinách, jako je tomu na velké většině ostatních závodů. Jednou z výhod pozdějšího startu jsou i vyšší teploty. V posledních několika ročnících karlovarského závodu byly bohužel některé výkony díky chladnému počasí degradovány. Na začátku září už nemůžeme očekávat žádné tropické teploty.

 

S jakým cílem tedy do města minerálních pramenů zamíříš a co bys vzkázala fanouškům?

 

Udělám samozřejmě maximum pro to, abychom i letos mohli vidět na kolonádě vlát českou vlajku. Ve sportu ale nemá člověk nikdy nic jisté. Proto bych fanouškům ráda vzkázala: ‘'Přijďtě určitě fandit!’’. Loni mně jejich podpora velice pomohla.


 

Letošní triatlonová sezona se blíží do svého finále a v rámci světové série ITU tě čeká několik posledních závodů. Jak jsi zatím spokojená s jejím průběhem?

 

Po velice vydařeném vstupu do sezóny, kdy se mi v prvních třech závodech seriálu mistrovství světa podařilo postupně zlepšovat až do první desítky, jsem bohužel podlehla zdravotním problémům, které mě v podstatě trápí dosud. Prostřední část sezóny tak nebyla vůbec podle mých představ. Pracuji na tom, aby byl závěr zase výkonnostně i výsledkově silný, jako tomu bylo například v loňském roce.


  

Hodnocení:
Přečteno 1002x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!