Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera

8.05.2023 -
18.ročník oblíbeného otvíráku nové sezony Krušnoman přivítal na start dvě stovky závodníků dětských a dospělých kategorií. Hlavní závod Long verze na tratích 10km běhu-80km na kole-10km vyhrál Honza Wainer a Míša Gerychová.
Zhodnocení závodu od hlavního organizátora Tomáše Langhammera: 

Je cca 24 hodin poté a 18.ročník je již minulostí a mohu za pořadatelský team poděkovat všem, kteří dorazili do Krušných hor. Teď už to mohu napsat, říci, ještě 14 dní před startem jsme byli na 95% rozhodnutí, že 18.ročník je posledním a s pocitem toho, že dlouhý duatlon jsme dovedli k plnoletosti je naše maximum. Ano, je tomu tak. Bohužel nás k tomu vedl fakt, že na startovní listině bylo méně lidí než pořadatelů a to je prostě cesta do pekel. 

Naše tajné prosby byly vyslyšeny a poslední desítky hodin před začátkem nastalo procitnutí a závodníci se nám začali přihlašovat. Přišla obrovská úleva. Závody s názvem Krušnoman neděláme pro business a ani jsme to nikdy nedělali a nikdy dělat nebudeme, chceme se pořádáním bavit a dělat radost druhým. Možná to zní jako z jiného světa a pro ostatní pořadatele velkých závodů jsme nenormální blázni, ale prostě to tak máme. Z toho všeho plyne jedna skutečnost, 19.ročník díky účasti v roce 2023 bude.

A jak jsem viděl celý závod? Viděl jsem spokojené závodníky dobíhající do cíle. Viděl jsem bolesti v jejich očí, ale za pár minut poté jsme se už zdravili, byl vidět jejich úsměv a slyšen příslib, že sice je to u nás dřina, ale že pokud to jen trochu půjde, přijedou za rok. A to je přeci ta nejkrásnější odměna pro pořadatele. To, že závodníci se budou vracet a že finisher medaili nedostali zadarmo.

Krušnoman duatlon není závodem, kde se honí top čas tratě (dnes je to cool). Zde váš výsledek může ovlivnit počasí, stav terénu na běhu a další horské aspekty. Na Krušnoman duatlon jezdí srdcaři, kteří si jedou pro zážitky, které nabízí tratě a krása Krušných hor. A těm všem patří obrovský dík. Jen v jejich rukách je osud dlouhého duatlonu nejen v Krušných horách. Jen v jejich rukách je, zda bude dlouhý duatlon v ČR žít. My jsme připraveni vám snést modré z nebe a připravit pro vás zážitky, které nabízí značka Krušnoman, která vloni oslavila 20 let trvání.

výsledky my.race|result (raceresult.com)
Hodnocení:
Přečteno 631x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera
8.5.23Kočař vydřel na světovém šampionátu v dlouhém triatlonu 12. místo. Soukup byl 35.