Dokázal jsem načasovat formu na důležitý závod, říká František Kubínek, novopečený mistr ČR v triatlonu

16.06.2017 -
Minulý víkend se v Příbrami uskutečnil republikový šampionát na olympijských distancích v bezhákovém triatlonu. Titul po výborném výkonu vybojoval borec brněnského EKOL Teamu František Kubínek a splnil si tak konečně svůj sen. V rozhovoru se podělil o své dojmy ze závodu a poodkryl další závodní plány.

Jak proběhla tvoje příprava na MČR v olympijském triatlonu v Příbrami? Jaké podmínky máš v Ekol Elite teamu? 

Moje příprava na Příbram a celou sezonu byla v pohodě. Udělal jsem si během zimy pořádný základ odtrénovaných kilometrů a hodin. Připravuji se společně s EKOL TÝMEM, kde máme vše, co pro trénink potřebujeme. 

Jak ses těšil na závod? 

Já osobně se těším na každý závod, ať se jedná o MČR nebo jen Morkniman, který jsem letos spolupořádal. Jsem závodní tip, rád se potkávám s fajn lidmi a rád makám o 106. 


Cítil ses před startem dobře připraven a v dobré formě? Koho jsi považoval za největší konkurenty v boji o republikový titul? Jakou jsi měl strategii? 

Cítil jsem se silný, forma je a já šel do závodu s tím, že jsem si přijel pro titul. Pavel Petrásek zajel pěkný závod. Měl jsem v plánu, že hned po plavání do toho šlápnu a ujedu a potom ještě uteču. 

Z vody jsi vylézal na čele, 1500 metrů jsi zvládl za 18:18. Po cyklistické porci 40ti kilometrů (1:02:47) jsi stále držel vedení. Závěrečných 10 kilometrů běhu jsi zvládl za 37:21 a v cíli ses mohl radovat z triumfu. Šlo všechno podle plánu? 

Závod se vyvíjel přesně podle plánu. Je namyšlené to takto napsat, ale už po prvním plaveckém okruhu, kdy jsem se cítil dostatečně silný, jsem si řekl, že dnes by to šlo.. 


Co bylo pro tebe během závodu nejtěžší a z čeho jsi měl největší radost?

Jsem připraven po všech stránkách, celý závod jsem měl pod kontrolou. Že si mohu konečně odškrtnout titul mistra ČR v elitní kategorii.. 

Jak tedy hodnotíš svůj předvedený výkon? 

Vyhrál jsem, takže můj výkon hodnotím kladně. Dokázal jsem načasovat formu na důležitý závod. 

Co pro tebe znamená fakt, že ses stal republikovým šampionem v triatlonu?

Je to pěkný pocit. Jsem rád, že jsem se dočkal.

 

Jak jsi titul oslavoval?

Triatlonová sezona je v plném proudu, budu oslavovat až po konci sezony. Nechci vyhrát jen jeden závod. Chci, aby se mi dařilo i na dalších závodech. Nějaké malé oslavy asi budou, ale neplánuji zatím nic velkého. 

Které závody máš letos za sebou a na které se chystáš? 

Závodil jsem na třech závodech na Slovensku. Dále mám za sebou závod v terénním triatlonu - MORKNIMAN (je možné, že se ukážu i na nějakém dalším triatlonu v terénu). Vyhrál jsem MČR, je to takový můj vrchol. Další vrchol by mohl být Světový pohár v Karlových Varech, ale ještě nevím, jestli budu od triatlonové asociace nominován. 

Kolik času věnuješ v současné době triatlonu?

Triatlonu věnuji hodně času, nedokážu napsat, kolik. Mám své tréninky, které mi zaberou od 2 do 7h denně a pak mám ještě tréninky s RSFK. RSFK je moje tréninková skupina, kde jsou zapálení triatlonisti a hlavně super lidi. Díky této skupině se na sport dívám i trochu jinak a i když na závodech trpím, tak si sport celkově víc užívám. Mé veškeré další povinnosti se motají stále kolem sportu a tak je kombinace snadnější. Jsem externí zaměstnanec pro firmu Level Sport Koncept, která je výhradní dovozce špičkového sportovního materiálu. Jsem v promo týmu Mizuno, mám možnost testovat jejich produkty a předávám pak své zkušenosti dál. Bavím se s lidmi o sportu, a tak to neberu jako povinnost/práci, ale jako poslání. Dělám, co mě baví a jsem tak spokojený člověk. Mám ohromné štěstí na lidi! Mám super rodinu, dobré sponzory, měl jsem štěstí na trenéry - od každého jsem se toho hodně naučil a těžím z toho. V brněnském EKOL TEAMU teď máme super partu a díky rozrůstající se RSFK chci u triatlonu zůstat.
Hodnocení:
Přečteno 1115x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár