Již tuto sobotu startuje kultovní CZECHMAN. Kdo vybojuje medailové posty? Jaké jsou cíle favoritů?

1.06.2017 -
Přestože závod termínově koliduje se světových šampionátem Challenge v Šamoríně, je letošní startovka Czechmana opět nabitá zvučnými jmény. Tuzemskou premiéru na halfironmanu se chystá odbýt reprezentant Přemysl Švarc. Jeho kolega z Triexpertu Karel Zadák předvedl na Krušnomanovi, že jeho forma je opět prvotřídní. Co předvedou "mladé pušky" Karlos Petrásek a Honza Volár? A Tomáš Mika? Vybrali jsme devítku potenciálních adeptů na medailové umístění a zeptali se na jejich cíl do závodu.

Přemysl Švarc

Měl jsem poslední dva týdny hodně práce, ale už se začínám pořádně chystat. Od pondělí jedu týdenní tréninkový blok, abych dotrénoval výpadek. Na halfironmanské distanci jsem v ČR ještě nestál na bedně a jsem zvyklý na stupně nejvyšší, takže menší ambice si nedávám. Sice mám za sebou jen tři závody na těchto vzdálenostech, ale na Czechmanu bych rád ukázal, kdo je na této trati aktuální českou jedničkou. Za největšího soupeře v boji o zlato považuji Karla Zadáka.


Pavel "Karlos" Petrásek

 

Příprava jde podle plánu, první závod v Itálii dopadl dobře, ukázal zlepšení ve všech disciplínách a poukázal na některé rezervy, na kterých je potřeba zapracovat. Důležité bude, v jaké formě přijedu v den D. Hlavně chci podat maximum, co ve mně je. Pokud i tak bude třeba pět lepších borců, tak mi nezbude než se jim uklonit za jejich výkonnost a půjdu dál pracovat na tom, aby se to příště neopakovalo. Takže pro mě je priorita předvedený výkon, ale jako každý jdu na závody s tím, že chci vyhrát. Na to abych se šel jen zúčastnit, triatlon moc bolí a obětuji mu hodně. Největší konkurenti rozhodně Zadák a dva příchozí z olympijského triatlonu Švarc a Volár, tihle kluci mají všechny disciplíny silné, pokud je chcete porazit, tak musíte být 100% ve všem a ne jen v jedné disciplíně. Ale uvidí se 3.6, s jakou kdo přijde s formou. Halfironmna je dlouhý závod, při kterém se může stát cokoli. Já jen vím, že přijdu silnější než v Itálii a nikomu to nedám zadarmo!!Jan Volár

Nedávno jsem v Plzni vyhrál testy a kvalifikoval jsem se na ME v olympijském triatlonu do Kitzbuhelu. Veškerá moje příprava tedy směřuje na tento závod. Czechmana jedu na rozjetí a beru to jako kvalitní tempový trénink. Od trenéra mám nařízeno se šetřit v plavecké i cyklistické části a vyhrát závod až v běhu..


Jan Šneberger

Top10 by bylo super, Top15 úplná spokojenost,Top20 ještě pořád beru. Mým hlavním cílem je dobře potrénovat na Moraviamana, kde mám větší šance se prosadit do špičky. Na Czechmana nijak speciálně ladit nebudu, možná mi to tím spíš sedne. Je to teď bída s časem, moc toho nenaspím a moc výkonně se necítím. Je to trochu otazník, jak mi to v červnu bude jezdit..


Karel Zadák

Vždy jdu do každého závodu s tím, že chci vyhrát. Tím pádem odpověď na tvoji otázku s jakým cílem jdu do závodu je: Jdu po vítězství tak, jako v každém závodě a žádnému soupeři nenechám nic zadarmo! 

Lukáš Slatinský

 

Czechmana považuji osobně za nejprestižnější závod na domácím triatlonovém kolbišti. Do závodu vstupuji vždy s pokorou vůči soupeřům, které bych rád zároveň co nejvíce potrápil. Pokud tělo dovolí a překročím svůj výkonnostní limit a zároveň se umístím v TOP6, budu absolutně spokojen. Konkurence na dlouhých tratích je rok od roku lepší, což je jedině dobře a zejména vítám příliv mladých pušek, které oživují atraktivitu závodu. Skloubit práci, trénink a rodinu je vždy náročné, ale o to je pak radostnější pocit z dobrého výsledků.


 

 

Tomáš Mika

 

Cítím se ve skvělé formě, hodně jsem pracoval na rychlosti ve všech disciplínách a tak se mé myšlenky upínají vysoko. Papír snese vše, ale ukázaná bude platit. 

Jan Wainer

 

Bohužel nemládnu a roky, kdy jsem si věřil na kvalitní umístění (to znamená na stupně vítězů) už jsou za mnou. Příprava, kterou směřuji k Moraviamanu, jde podle plánu a Czechman bude pro mě kvalitním testem výkonosti. A protože se jedná o největší český závod a já jsem stále hodně soutěživý, budu se snažit zajet co nejlépe. Umístění v první desítce bude pro mě velkým úspěchem. 

Tomáš Martínek

 

Asi největší cílem bude důstojně dokončit. A taky si to trochu užít. Jinými slovy, moc toho od závodu neočekávám (plavání asi dám; nevím, jestli ujedu nějak slušně 90km na kole a vůbec netuším, jestli jsem schopen uběhnout půlmaraton...). Když bude ideální „konstelace hvězd,“ tak bych rád zopakoval loňské páté místo. 

Hodnocení:
Přečteno 1299x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.