Je to pro mě pěkný start do sezony, říká Lukáš Červenka po bronzu z MČR v aquatlonu

25.04.2017 -
Na sobotním Mistrovství republiky v aquatlonu vybojoval Lukáš Červenka třetí místo. Triatlonista v dresu E.ON triathlon teamu má za sebou vydařené reprezentační přípravné kempy a těší se na nadcházející sezonu. Více v rozhovoru

Jak ses cítil na startu republikového šampionátu v aquatlonu? 

Na to, že jsme se před týdnem vrátili z tréninkového campu na Mallorce, jsem se cítil dobře. Jen lýtka si ještě pamatovala poslední trénink na dráze. 

400 metrů plavecké části jsi absolvoval v nejrychlejším čase 4:11 a vybíhal jsi tak s náskokem několika vteřin na své pronásledovatele. Po běžecké části 5.2 km za 16:45 z toho nakonec byla bronzová medaile. Jak hodnotíš své umístění? 

Osobně to považuji za úspěch a pěkný start do nové sezony. Samozřejmě za první místo bych byl raději, ovšem František Linduška a Kuba Powada podali skvělý běžecký výkon. 


Co bys řekl na atmosféru závodu? Co organizační stránka akce? 

Atmosféru vytvořili diváci velmi příjemnou a povzbudivou. Oproti tomu s organizací závodu tak spokojený nejsem.Do bazénu s kapacitou dvě stě míst se tři sta lidí nacpe opravdu jen stěží. To má pak samozřejmě vliv na kvalitu rozplavání před závodem atd.

 

Jak hodnotíš letošní přípravné období před nadcházející triatlonovou sezonou? 

V přípravném a předzávodním období jsme s reprezentací absolvovali dva tréninkové campy ve Španělsku, kde jsme udělali dost práce, která se určitě co nevidět projeví. Navíc mi přibyl nový tréninkový parťák Štěpán Krátký, takže se při tréninku nenudím.   

V celkovém bodování loňského Czechtriseries poháru jsi skončil na pátém místě. S jakým pocitem se pro tebe pojí sezona 2016? 

Loňská sezóna pro mě nebyla příliš příznivá, hned na začátku závodního období se mi při tréninku hodu diskem skřípl nerv v mezižebří a to mě vyřadilo na pár závodu. Kladně pak hodnotím MČR v Táboře, tam se mi závodí vždy dobře.  

Co máš v letošním závodním plánu? 

Plán na tuto sezónu jsem ladil s Honzou Řehulou, na rozjetí tam proběhl supersprint v Bratislavě a triatlon v Poděbradech. Poté  následuje Evropský Pohár ve Weertu (Holandsko) a dále určí nominační testy, zda-li se zúčastním závodů, jako je Mistrovství Evropy atd. 


Popsal bys tvé současné podmínky k tréninku? Kdo ti píše plán, s kým trénuješ? 

S tréninkovými podmínkami jsem spokojený, celkový koncept teď staví Honza Řehula, plavat chodím s plavci Bohemians Praha, cyklistiku trénuji se svými sparing partnery a o běh se stará můj běžecký trenér Miroslav Semerád. Samozřejmě to není stejné jako systém, který funguje například v Británii nebo Francii, ale to už je zase trochu jiná hra. 

Kolik let už se věnuješ triatlonu? 

Triatlonu se naplno věnuji od 17ti čili nějakých 5 let. Dříve jsem jen závodně plaval, triatlon pro mě byl pouze jako doplňkový sport. 

Kdo je tvým vzorem? 

Nemám vyloženě jednoho oblíbeného sportovce. Uznávám všechny, kteří tvrdě makají, přemýšlí a jdou si pro to. Možná jen kdybych odbočil k cyklistice, dost se mi líbí styl Petera Sagana, který dokáže dělat show a tím propagovat svůj sport, zemi i tým za který závodí, v tom vidí něco navíc.  

A jaký máš sen, spojený s triatlonem? 

Mám sen podobný asi jako většina sportovců - dostat se na Olympijské hry a slušně tam reprezentovat, ale jsem realista a vím, že k tomu vede nesmírně složitá cesta. Proto o tom mluvím opravdu jen jako o snu a ne o nějakém dogmatickém cíli. 

 

Hodnocení:
Přečteno 1422x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl