Pro letošek mám velké plány, říká Pepa Křivánek

2.02.2017 -
Pátá triatlonová sezona byla pro Pepu Křivánka poznamenaná zdravotními komplikacemi, přesto skončil na sedmé příčce celkového bodování Ford Czechman Tour. Se svou ženou Simonou, která vyhrála titul domácí šampionky, stihl objet i několik zajímavých závodů v cizině. V roli závodníka i supportu. Více v rozhovoru

Jak se ti daří v přípravném období? 

V přípravném období zatím vše vychází tak, jak má. Vyhýbají se mi zdravotní problémy, takže zvládám všechny trénink podle plánu. Navíc mám letos přípravu zpestřenou o tréninky na běžkách. Bydlíme asi 5km od Brněnské přehrady, která díky letošní zimě nabízí dobré podmínky na běžky (přehrada má cca 8km na délku). 

V loňské sezoně jsi absolvoval čtyři závody v rámci seriálu Ford Czechman Tour, v celkovém bodování jsi bral sedmé místo. Závodil jsi také v zahraničí, měl jsem možnost být s Vámi na Challenge Almere, kde se ti dařilo. Jak budeš mít zapsanou tuto sezonu? 

Loňská sezóna pro mě nebyla úplně nejšťastnější. Od začátku sezóny (od závodu Czechman) jsem měl zdravotní problémy se svalem na pravém stehně. Snažil jsem se moc nevypadnout z tréninku, ale to se mi bohužel nepodařilo. Komplikace vygradovaly při závodě Moraviaman, kde jsem při běhu šel už přes bolest. Jak jsem uhýbal bolesti, tak to odneslo pravé koleno (voda v koleně a pak následný zánět a berle - moje blbost). Než jsem se z toho dostal, tak už byl téměř konec sezóny.  Jel jsem ještě pár závodů, ale tréninkové manko už bylo znát a projevilo se to samozřejmě i na výsledcích. Celkové 7. místo ve Ford Czechman Tour jsem bral vzhledem k okolnostem jako úspěch. 


Co říkáš na liberecký ceremoniál slavnostního vyhlášení? 

Následné vyhlášení ČP v Liberci bylo zatím nejlepší, na kterém jsem doposud u triatlonu byl. 

Kolik sezon už závodíš? Kolik máš ironmanských zářezů a jaká jsou tvá dosavadní maxima? 

Loni jsem završil svoji pátou sezónu v dlouhém triatlonu. Za tu dobu jsem absolvoval 15 triatlonů na ironmanských distancích a na poloviční vzdálenosti ani nevím kolik jich bylo (cca 25-30). Můj nejlepší čas na IM distanci je 8:42 hod, na půlce je to 4:14 hod. 

Tvůj život je hodně spojený se sportem. Která odvětví jsi dělal před triatlonem? 

Mám celkem bohatou sportovní minulost, začínal jsem s atletikou, pak přišly na řadu motoristické sporty - jezdil jsem soutěže enduro, následně jsem přešel k motokrosu, který je moje srdeční záležitost dodnes. Kvůli zranění na motorce (sešroubovaná noha) jsem začal dělat šplh na laně - bývalá olympijská disciplína. Ve šplhu jsem totiž nohy nepotřeboval..Několik let jsem v tomto sportu patřil k nejlepším. Pak jsem se nějakou dobu věnoval silově atletickému pětiboji s názvem Ocelový muž, následně jsem zkusil triatlon, u kterého jsem zůstal dodnes. 


Kdo tě k triatlonu přivedl? 

K triatlonu mě přivedl Karel Zadák (známe se od dětství, jsme ze stejné vesnice). Mimo jiné jsem se díky Karlovi seznámil se Simonou (na jeho svatbě..). 

Se Simonou jste i vloni hodně cestovali po závodech. Někde jsi závodil, někde dělal support a staral se o dcerku Lucku.. 

Loni jsem v zahraničí kvůli zmíněnému zranění moc nestartoval. Závodil jsem jen v Itálii v Rimini, na Slovakmanovi a v Holandsku v Almere. I tak jsem ale se Simonou cestoval dost, ale já spíše v roli supportu. Zmíněné závody se mi líbily všechny. Každý byl něčím zajímavý. 

Simona opanovala ženské startovní pole domácích triatlonistek na dlouhých tratích, i v cizině brala pódiová umístění.. 

Síma jde po narození naší dcerky výkonově stále nahoru. Daří se jí, kde se dá a myslím, že se máme ještě na co těšit.

 

Jak pro sebe vnímáš roli doprovodu a supportu? 

Na ME v dlouhém triatlonu v Poznani jsem byl snad poprvé v životě jako support a musím říct, že jsem byl z celého dne zničený víc, než kdybych závodil (obdiv všem, co fungují jako support běžně). Doprovod na půlkách na Mallorce a Sardinii už pro mě byl lepší, protože to nebylo na celý den. Měl jsem ale na starost ještě dcerku, tak jsem měl občas plné ruce práce.. 

Pracuješ na plný úvazek, rekonstruujete dům, jezdíš na motorkách, máš rodinné povinnosti…Jak to všechno kloubíš s tréninkem triatlonu? 

Všechny moje povinnosti a aktivity kloubím s triatlonem, jak se dá. Je to náročné, ale nestěžuji si. Dělám, co mě baví. Týdně stihnu odtrénovat cca 13-20 hodin. Trénuji převážně sám nebo se Simonou a kamarády. Do bazénu jdu párkrát na jaře a pak už trénuji celou dobu u nás na rybníku. Na rybník chodíme společně se Simonou a občas se k nám někdo připojí (občas se nám starají o tempo naštvané labutě). Dlouhé tréninky o víkendu absolvuji také většinou se Simonou a kamarády. 

Máš vysněnou destinaci, kde bys rád jednou závodil? 

Mým snem je jet závod v Austrálii nebo na Novém Zélandu. Tyto země mě lákají.  

Dávali jste už doma společný závodní diář? 

Letošní rok mám celkem velké plány. Uvidím, co se mi podaří zrealizovat. Ještě nemám kompletní kalendář závodů. Musíme to se Simonou nějak skloubit dohromady. Jisté jsou závody v sérii Challenge - Rimini, Salou, Praha, Almere. Almere bude můj vrchol sezóny. Pokud bude držet zdraví, tak bych chtěl ještě bodovat v Českém poháru. 

Pomáhá ti někdo s finančními výdaji kolem závodů? 

Částečnou materiální podporu mám od týmu Rocktechnik triatlon, za který závodím. Finančně si zajišťuji vše sám.

 

Hodnocení:
Přečteno 1495x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland