Do závodu jsem dal všechno. Teď je na řadě trénink, říká Tomáš Řenč po půlce v Bahrajnu

3.01.2017 -
Na sklonku loňské sezony se v exotickém prostředí konalo Mistrovství středního východu 70.3 Ironman. Na start se postavil i český závodník Tomáš Řenč, trénující pod křídly Luboše Bílka. V silném poli profesionálů skončil na 15. místě. O závodě a dalších plánech jsme se bavili v následujícím rozhovoru.

Jak probíhala příprava na tvůj poslední závod loňské sezony v exotickém Bahrajnu?

 

Závodu v Bahrajnu jsem se zúčastnil podruhé, a protože se mi tam vloni líbilo, tak jsem se moc těšil, i když to bylo minulý rok bez plavání. Připravoval jsem se po krátké pauze od posledního triatlonu DoksyRace dva měsíce. Příprava probíhala dobře, vše šlo podle plánu a nemohl jsem se dočkat, až to prodám v závodě.

 

Co ti naordinoval kouč Luboš Bílek?

 

Trenér mi napsal tréninky jako na každý jiný závod, nezdálo se mi tam nic zvláštního, takže tempová vytrvalost i obecná vytrvalost a rychlost ve všech třech disciplínách. 

Jaké byly tvé pocity na startovní čáře?

 

Na závod jsem se těšil, i když jsem byl nervózní, jestli vše vyjde podle představ.

 

Na tento závod mnoho českých závodníků nejezdí. Co tebe přilákala na start?

 

Minulý rok mi to doporučil Luboš, a protože se mi tam líbilo a je to pro mě narušení dlouhé zimní přípravy, tak jsem rád, že jsem se ho mohl zúčastnit i letos.

 

Jak ti sedla plavecká část (1.9 km za 26.36)?

 

Plavání mě velmi zklamalo, neudržel jsem už od začátku kontakt s čelní skupinou, což mě nemile překvapilo. Dávám si za vinu, že jsem netrénoval v neoprenu, a tak jsem byl brzo vyčerpaný a těšil se, až bude za mnou plavecká část, kterou jsem dokončil na 19. místě. 

Cyklistiku opepřil silný vítr. Jak se ti jelo? 90 kilometrů za 2 hodiny 12 minut není vůbec špatné..

 

Prvních dvacet kilometrů na kole bylo velmi náročných, protože trasa vedla městem, kde bylo plno zatáček a k tomu ještě s námi mával silný vítr. I když už se má technika jízdy na časovkářském kole zlepšila, měl jsem respekt z větru v některých pasážích. Poté už vedla trasa po rovných silnicích, kde jsem do toho mohl pořádně šlápnout. Na kole se mé umístění ale nijak nezměnilo.

 

Půlmaraton jsi dal za 1:19. Jak jsi vnímal poslední část závodu?

 

Na běžecké trati jsem předběhl tři závodníky a doběhl jsem v kategorii profesionálů na 16. místě. Po diskvalifikaci jednoho závodníka jsem byl 15.

 

Jak celkově hodnotíš svůj výkon a tento výsledek?

 

Chtěl jsem zajet poloviční ironman pod 4h, což se mi nepovedlo o tři minuty a třicet devět vteřin a umístění bych bral do 10. místa, které bylo velmi daleko. Do závodu jsem dal vše, takže teď je zase na řadě trénink, aby to bylo příště zase lepší. 

Jak se ti líbilo v této exotické destinaci?

 

Díky místním lidem a podnebí se mi tu hodně líbí, ale příroda tu není skoro žádná, takže týden mi tu bohatě stačil. Žít bych tady nechtěl.

 

Je začátek roku, nová triatlonová sezona se rozběhne za pár měsíců. Už máš jasný závodní diář? Kde budeš mít vrchol, na který budeš ladit?

 

Z části už ho mám napsaný, ještě tam mám pár otazníků. Můj vrchol pro příští sezónu je mistrovství světa v půlce Challenge family ve Slovenském Šamoríně.

 

Potkali jsme se na slavnostním vyhlášení nejlepších triatlonistů Liberci. Jak se ti líbila tato akce?

 

Na akci jsem byl vyhlášen dvakrát, v dlouhém triatlonu za 3. místo v kategorii a za 6. místo v celkovém pořadí. Viděl jsem se po dlouhé době s Lubošem Bílkem, takže pro mě to byl dobře strávený večer.

Hodnocení:
Přečteno 931x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.