Havaj bych si rád "odškrtnul" ze seznamu, říká Honza Oppolzer, vítěz seriálu Ford Czechman Tour

16.12.2016 -
Král českého triatlonu na dlouhých tratích Honza Oppolzer v barvách klubu Kerberos s trenérem Honzou Jakubíčkem zažil fantastickou sezonu. V našem rozhovoru říká,co mu letos udělalo největší radost a kde se pokusí o havajský slot.

Potkali jsme se na slavnostním ceremoniálu v libereckém hotelu, kde jsi převzal cenu pro vítěze letošního seriálu závodů v dlouhém triatlonu Ford Czechman Tour. Kromě toho jsi vystoupil jako aktér překvapivé scénky s Vendulou Frintovou v roli kuchařky. Jak se ti slavnostní večer líbil?

Slavnostní večer se mi líbil. Hlavně následná afterparty, která se protáhla do ranních hodin, se velice povedla!  

Jak hodnotíš uplynulou sezonu? 

Letošní sezónu nemohu hodnotit jinak než jako fantazii. Po nepříliš vydařeném Czechmanovi, kde jsem se na běhu trápil v křečích a pomohly mi až tablety od Davida Jílka (ještě jednou díky, Davide!), se mi následně už jen dařilo, takže letošní sezónu hodnotím jako velice úspěšnou a nemám si absolutně na co stěžovat. 

Co ti udělalo největší radost?

Největší radost mám asi z výsledku na Moraviamanovi. Tam se mi po tradičně slabším plavání podařilo trochu dohnat čelo závodu během cyklistiky (tedy kromě všem ujíždějícího žraloka z Vršovic -- Tomáše Martínka), zbytek seběhnout a následně udržet náskok před rychlonohým Petrem Minaříkem. 


Co bys naopak z paměti nejraději „vymazal“? 

Žádnou takovou vzpomínku nemám. Ale už si nepamatuji, jestli jsem nějakou nemazal… 

TRIPrague bude mít příští rok premiéru pod hlavičkou celosvětové série CHALLENGE. Co na to říkáš? Budeš na startu? 

Abych řekl pravdu, nevím, jak na to reagovat. Dlouho se o něčem takovém povídalo, takže teď, když je to oficiální, to vlastně žádné velké překvapení není. Na startu příští rok nebudu, můj závodní kalendář je už skoro půl roku hotový a na Challenge Prague tam již není místo. 

Trénuješ pod křídly Honzy Jakubíčka. Spokojenost se spoluprací? 

Jedním slovem: MAXIMÁLNĚ! Honza má naprosto skvělý přístup. Tréninky mi píše dle mých časových možností, protože ač mám celkem flexibilní pracovní dobu, v případě, že jsem např. na služební cestě, tak jsem bez kola. Na základě zpětné vazby pak kdykoliv upraví tréninkové dávky tak, abych se neflákal ani nesedřel. Nemám nejmenší důvod trenéra měnit. 


Kam vyrazíš za teplem jarních přípravných kempů? 

Přípravné kempy mám v plánu stejně jako letos. První soustředění tedy proběhne na Kanárských ostrovech a druhé soustředění na Mallorce. 

Láká tě IM Hawaii? 

Ano, Ironman na Havaji mě nakonec na základě letošních výsledků zlákal, ale potřeboval jsem malé pošťouchnutí od Romana Malivánka, který mi nasadil toho pověstného brouka do hlavy. Jako kvalifikační závod jsem si vybral Frankfurt. Doufám, že se kvalifikace povede a s následným výsledkem na Havaji budu spokojený, abych se tam už nechtěl vrátit. Není to zrovna laciná záležitost, takže bych si to rád odškrtnul ze seznamu. 

Jaký byl tvůj největší zážitek v rámci letošní triatlonové sezony?

Největším zážitkem pro mě byla jednoznačně informace od Kuby Langhammera dva kilometry před cílem Moraviamana, že mám šanci vylepšit traťový rekord Petra Vabrouška. Tou dobou už jsem byl ve slušné eufórii, ale také ve značné únavě. Po této informaci od Kuby se mi ale najednou běželo o poznání lépe a mám pocit, že jsem snad i trochu zrychlil, abych stanovil nový traťový rekord. Průběh cílovou rovinkou s týmovou vlajkou týmu Kerberos byla už jen taková třešnička na dortu. 

Jak budeš koncipovat svou přípravu v zimním období? 

V zimě se musím věnovat stabilizačnímu systému a také tradiční přípravě na běžkách. Čeká mě opět BoBoloppet, který jsem letos vynechal, a má první účast na Jizerské 50, tak je potřeba, abych tam neudělal ostudu..


 

Hodnocení:
Přečteno 1203x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl