Věděla jsem, že o vítězství se bude bojovat až na cílovou pásku, říká Romana Gajdošová po ČP Lipno

26.08.2016 -
V rámci olympijského parku na Lipně se uskutečnil další díl seriálu závodů triatlonového ČP. O svém triumfu rozhodla sympatická Slovenka v barvách Ekol Elite Romana Gajdošová. Jak prožila závod a kam míří dál si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Zvítězila si v dalším pohárovém závodě, tentokrát v rámci olympijského parku na Lipně. Jak se ti závodilo?

V sobotu sa mi pretekalo celkom dobre, ale v každej disciplíne by sa dalo niečo vylepšiť. Na plávaní som mala pomalý štart a nechytila som prvé dve dievčatá, plávala som v skupinke za Bety Hruškovou a Janou Jirouškovou. Na kole sa v priebehu prvého stúpanie vytvorila skupinka, kde sme jazdili až do konca cyklistickej časti ja, Jitka Rudolfová a Jana Jiroušková. Ostatné dievčatá naše tempo nevydržali. V depe a na začiatku behu som si vytvorila cca 10s náskok, ktorý mohol byť rozhodujúcim no urobila som chybu a prebehla som otočku do druhého kola. Druhé kolo sme potom bežali spoločne s Janou a Jitkou, ktorá to celé odtiahla. Ja som sa snažila trošku si oddýchnuť a pošetriť sily na finiš, pretože som vedela, že o víťazstvo sa bude bojovať až po cieľovú pásku.

Co bys řekla k atmosféře závodu? Jaká byla organizace a zázemí pro závodníky?

Atmosféra bola super, ľudia fandili na začiatku kopca v cyklistike a tiež na behu, organizácia však bola slabšia. Chýbala akákoľvek občerstvovačka na behu, v sobotňajšom teplom počasí by sa nejaká zišla..

Jak jsi ladila na tento závod?

Na preteky som sa pripravovala ako zvyčajne, rozdiel bol akurát v tom, že sme na Lipne boli už od štvrtka a tak sme si mohli v kľude prejsť cyklistickú trať a vyskúšať vodu v jazere.

V letošní sezoně sbíráš pódiová umístění v tuzemském poháru a i na mezinárodních závodech se ti daří…

So sezónou som v celku spokojná, najviac sa mi zatiaľ vydarili ME do 23 rokov , kde som skončila na 8.mieste a tým sa nominovala na MS do 23 rokov, ktoré budú v Mexiku, boli to pre mňa veľkou motiváciou. Preteky na Slovensku a v Českej republiky vyšli okrem MČR v Tábore na výbornú. Mrzí ma akurát výsledok z Akademických MS v Nyone, kde mi to nejako celkovo nesadlo a obsadila som až 26.miesto. No aspoň ma to znovu nakoplo a motivovali do tvrdšej prípravy.

Jak vypadá tvůj trénink v takovém závodním zápřahu?

Medzi pretekmi mávam tréningy volnejšie, no aj počas leta trénujem väčšinu času v Brne s ekolákmi, ráno máme spoločné plávanie a popoludní už je to rôznorodejšie.

Viděla jsi olympijský triatlonový závod? Co říkáš na výkon Vendy Frintové? Co Slovák Richard Varga a jeho výborné téměř top ten?

Videla som preteky mužov aj žien, to som si nemohla nechať újsť.. Mužské preteky boli veľmi napínavé a som šťastná, že sa nášmu Rišovi podarilo vybojovať výborné 11.miesto. U žien som z vedúcich pretekárok veľmi fandila Nicole Spirig. Mrzí ma, že sa Vendy nepodarilo chytiť prvý balík, túto sezónu má výbornú formu a určite by to bolo zaujímavé sledovať ako bojuje o umiestnenie z prvej skupiny.

Které další závody máš ještě v letošní sezoně v plánu?

Na pláne mám túto sezónu ešte MČR v Brne a MS K23 v Mexiku, či po Mexiku sezónu ukončím alebo nie sa rozhodne podľa výkonnosti a výsledkov, ktoré sa mi podarí dosiahnuť v týchto dvoch pretekoch.