Byla to první super zkušenost mezi profesionály, říká Petra Krejčová po Top Ten na IM Nice

10.06.2016 -
Jihočeská triatlonistka Petra Krejčová se po párádním výsledku na loňské Havaji rozhodla, že letos bude závodit mezi profesionálkami. Pro premiérovou zkušenost si vybrala těžký závod IM Nice, kde finišovala na výborném devátém místě. Když viděla, jak nakládají dva závodníky do sanitky, tekly jí po tváři slzy. Více v její exkluzivní reportáži pro náš magazín.

Ironman Nice jsem měla v širším plánu již od ledna. Věděla jsem, že se jedná o jeden z nejtěžších dlouhých  triatlonů a byla to pro mne výzva. První závod - půlka v St.Poltenu mi moc nevyšla, bylo to moc brzy po vleklé viróze, kterou jsem utnula antibiotiky.  Na  závod  v Nice už jsem se cítila celkem fit. S manželem Kájou jsme vyrazili v pátek autem nalehko bez dětí, 1200 km v autě by se jim nelíbilo. Spali jsme v Cannes v apartmánu, ten nám zajistili kamarádi z českobudějovického Resolutionteamu. Kluci - Petr Řehoušek, Honza Bílek, Petr Chochole a Petr Houska se zde soustředili už od úterý.

V sobotu jsem šla jen lehké rozplavání a projela jsem se pár minut na kole. Pak už šlo kolo odpoledne do depa a my jeli odpočívat do Cannes. V sobotu nekřesťanský budíček ve čtvrt na pět, rychle nezbytná káva a piškoty a odjezd hledat místo na parkování do Nice. Najít místo aspoň trochu blízko závodiště je fakt síla. Pak už poslední přípravy v depu a odchod na start, který měly ženy profesionálky v 6:26, minutu za muži profi.


Závod byl krásný, ale těžký. Plavání mi celkem vyšlo, i když mohlo být trochu lepší, ale nemohla jsem v depu rozepnout nový neopren Arena, zip se sekl do kombinézy,  stálo mě to pět minut nervů. O  cyklistice jsem věděla, že bude hodně těžká (2000 m převýšení) s nebezpečnými sjezdy, nicméně mne to stejně překvapilo. Do kopce jsem ještě nějak stíhala, i když jsem občas hledala neexistující převody, z kopce jsem se bála. Druhá polovina kola se kroutila často v prudkých úzkých serpentinách a to už není nic pro mne.  Už to prostě nikdy nepustím, vím to. Viděla jsem dva závodníky, jak je dávají do sanitek a tekly mi slzy. Na běh po rovině po kolonádě u moře s absolutní rovinou jsem se těšila a hecla jsem se, s maratonem za 3:09 jsem byla spokojená. V posledním čtvrtém okruhu jsem předběhla vadnoucí Holanďanku. Celkově 9. místo za 10:04:33. Nejdříve mírné zklamání, ale vzhledem k hlemýždímu depu a prudkým sjezdům, umístění beru. Byl to můj první dlouhý triatlon mezi profesionály a super zkušenost. Každý ironman je krásný!


Děkuji klukům ze Resolutionteamu za super atmosféru v cíli a na párty v pondělí. Nyní si trochu odpočinu, potrénuji, a pak mě čeká blok dlouhých triatlonů: MČR v Otrokovicích, za14 dní pak Frankfurt a za dalších 14 dní Curych. Bude to zajímavé, a tak mi držte palce!

Hodnocení:
Přečteno 830x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.