Krušnoman je srdcovka, říká organizátor Tomáš Langhammer

3.05.2016 -
Již tuto sobotu se konečně spustí stavidla další sezona pohárových závodů Ford Czechman Tour. A tradičně v Klínech oblíbeným duatlonovým "masakrem" s obří porcí výškových metrů. Několikanásobný vítěz Karel Zadák se po pár letech odmlky vrací na místo činu. Překazí mu někdo vítězný comeback? Co říká hlavní organizátor Krušnomana pár dní před startem?

Jak vypadají přípravy na letošní ročník závodu Krušnoman? Co ještě zbývá dořešit? Jak to vypadá na tratích? 

Přípravy byly zahájeny 1. listopadu 2015. V tuto chvíli jdeme do finále. Ladí se poslední detaily. Velký dík Sportareálu Klíny, mojí rodině, přátelům a partnerům závodu. Bez nich by to nešlo. Jinak tratě celého duatlonu se na závodníky moc těší – říkali mi to. 

Budou nějaké inovace? 

Když to pojmu v globálu, tak žádné změny. Cyklistika i běh bude stejný jako vloni, tzn. pořádný běh po sjezdovkách a singlech, a cyklistika okořeněna kopci a sjezdy. To vše v přírodním, horském prostředí. Prostě úplný duatlonový orgasmus. 

Koho pasuješ do role favorita? Co borci z ciziny? 

Na start se chystá plus mínus 200 borců na dlouhý a cca 80 uchazečů na krátký. Mezi nimi bych hledal favority. Osobně si moc netroufnu tipovat, zima byla dlouhá a s některými se uvidím poprvé po Klasik duatlonu v Příbrami. Potěšila mě účast čtyřnásobného vítěze Karla Zadáka, který se vrací na místo činu. A i účast Evči Novákové, která už vloni avizovala, že letos ne, ale Krušnoman je srdcovka a ta se neopouští. I přesto bych hledal favority mezi muži např.: Václav Holub, Lukáš Slatinský, Petr Soukup či již uváděný Karel Zadák. Mezi ženami je to německá šampionka Ulrike Schwalbe či naše Petra Krejčová.


Cyklistická trať vede po českoněmeckém území. Jaká je spolupráce s německými sousedy? 

Letos byla trocha obava z uzavření hranic z důvodů, které jsou známy. Vše je věřím vyřešeno a cyklistika v Německu je opravdu třešinkou na trati, která Vám nedá odpočinout. Teď už víme, kde se žádá, kam se píše, co se vyplňuje, kolik se platí a komu – je to trochu jiné než v Čechách. Velké poděkování i paní překladatelce, která vše vyřeší. 

Pojede letos tvůj syn Jakub? 

Letos poprvé jede, vždy pomáhal „live“ v den závodu. Bere to jako přípravu na IRONMAN 70,3 Switzerland. Určitě bude chtít promluvit do celkového pořadí – zná každý kámen na trati a moc dobře ví, kde, co a jak. Mám svůj tip, ale neřeknu ho. 

Většina "zasloužilých" triatlonistů se ráda vrací. Na co bys nalákal nováčky?

Už jsem o tom psal, Krušnoman je srdcovka. Krušnoman je závod, kde na Vás chrčí emoce, bolest. Krušnoman není normální duatlon. My jsme jiní. Zde během závodu nestoupáte 2.200 výškových metrů, vaše běžecká obuv okusí singletrek, sáňkařskou dráhu, klasickou sjezdovku. Cyklistika s minimálním provozem aut, nádherné výhledy do okolí, nový asfalt, jeleni, srny, ptactvo, které jste nikdy neviděli – prostě radost. A cílové „obžerstvení“ – to snad není ani nutné zmiňovat. Pořadatelé pečou buchty, koláče – maže se chleba se sádlem a okurkou – úplná oáza pro Váš zagelovaný žaludek. A pak sprchy v hotelu, masáže… . 


Kdo bude mít moderátorský mikrofon?

Moderovat – slovem a hudbou bude doprovázet – závodníky dojímat k slzám – Josef „Pepíno“ Svoboda. Jediné, co mě mrzí, že Krušnoman duatlonu nelze moderovat po 22 hodině večerní. To je Pepíno k nezadržení a Vaše bránice vyskakuje až do hltanu či hrtanu. 

Jak se těšíš na samotný závod?

Na to ti nedokážu odpovědět. Jsem pověrčivý a nechci nic zakřiknout. 

I tebe čeká další sezona v roli závodníka. Co máš v plánu letos objet za závody? 

Líbí se mi tvůj obrat „objet za závody“. Ano, já už závody jen objíždím. Už si to vychutnávám, kochám se krajinou a výkony ostatních. V mém diářku je pár závodů na objetí. Začnu s Jakubem (se synem) na Ironman 70,3 Switzerland. Poté si se svými svěřenci lousknu Plzeň – děti musí mít v životě vzor, příklad – tak proto ten start s nimi. Poté budou dvě srdcovky: Krkonošman Full HD a Oravaman. Pak „náš“ Krušnoman Terénní Triatlon v Mostě, kam všechny zvu. Poté s Jakubem na Ironman 70,3 Budapest. Poté chvilka odpočinku, protože odpočinek dělá mistry. A pak rozjetí v mrazivých podzimních podmínkách na Wintermana.  

Hodnocení:
Přečteno 698x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka