Chci odejít na vrcholu. Letošní sezona bude moje poslední, říká Filip Ospalý

21.04.2016 -
Hvězda českého triatlonu Filip Ospalý strávil přípravný kemp na Kanárských ostrovech ve společnosti Sebastiana Kienleho a cítí se dobře připraven do prvních závodů. Včera na tiskové konferenci kolem závodu Challenge Šamorín oznámil, že po této sezoně ukončí svou bohatou kariéru v profesionálním triatlonu. Více v rozhovoru.

Přípravné tréninkové období pomalu končí, trénoval jsi na Kanárech s havajským šampionem Kienlem. Jak jsi připraven do prvních závodů?

Tři týdny na Kanárech byly velmi dobré a kvalitně odtrénované. Zdraví celkem slouží, operovaná kolena zatím drží. Sice mě nepustí do rychlosti, jako dřív, ale nestěžuji si. Cítím se dobře a těším se na závody.

Za necelé tři týdny tě čeká závod Challenge Rimini. Vloni jsi tam triumfoval, určitě budeš i letos chtít obhájit. Je to tak?

Ano. Jedu tam s tímto cílem. Na druhou stranu je to teprve rozjezd a uvidíme, jak to půjde. Je tam noho velmi dobrých soupeřů, domácí Ital Molinari byl teď druhý v Cannes a určitě mi nedá nic zadarmo.

Na tiskové konferenci před srpnovým Challenge Šamorín jsi oznámil, že letošní sezona bude tvou poslední v profesionálním triatlonu. Co je důvodem pro toto životní rozhodnutí?

Mojí prioritou je rodina a její zajištění. Což se s triatlonem dlouhodobě nedá. Také bych rád odešel, jak se říká na vrcholu a letos bych ještě chtěl zajet medailové výsledky na mezinárodních kolbištích.


V roce 2017 bude luxusním sportovním rezortu x-bionic Šamorín premiéra světového mistrovství Challenge, kde budou závodit největší hvězdy světového triatlonu z různých distancí. Nebylo by stylové zakončit kariéru na tomto závodě?

Tuto informaci mám pouze pár dní, takže ještě nevím. Je to jistá varianta ke zvážení, ale napevno se rozhodnu po letošní sezoně.

Máš představu, co budeš dělat dál?

Nějaké nabídky přicházejí. Jedna z možností je i působení ve zmiňovaném rezortu v Šamoríně.

Minulý víkend jsi tam měl tréninkový kemp pro triatlonisty různých výkonnostních úrovní. Jak se vydařil?

Bylo to fajn. Vytvořila se skupina osmi triatlonistů. Někteří měli za sebou železňáka, jedna paní ještě ani jeden triatlonový závod. O sportovišti v Šamoríně se zatím moc neví. Jsou zde parádní podmínky pro trénink, regeneraci a využití času mezi tréninkem.


V tvém závodním diáři je několik závodů série Challenge, pražský TriPrague a světové mistrovství na dlouhých distancích v americké Oklahomě. Co bude tvým vrcholem, na který se budeš chtít soustředit?

Je to americký šampionát ITU. Vloni zkrátili plaveckou část, což mi vadilo. Letos bych chtěl uspět. na druhou stranu se tím nijak nestresuji, když to nevyjde, jede se dál.

Jak se těšíš na TriPrague?

Rád bych i na tomto závodě obhájil loňské vítězství.

   

Hodnocení:
Přečteno 1418x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár