Chci odejít na vrcholu. Letošní sezona bude moje poslední, říká Filip Ospalý

21.04.2016 -
Hvězda českého triatlonu Filip Ospalý strávil přípravný kemp na Kanárských ostrovech ve společnosti Sebastiana Kienleho a cítí se dobře připraven do prvních závodů. Včera na tiskové konferenci kolem závodu Challenge Šamorín oznámil, že po této sezoně ukončí svou bohatou kariéru v profesionálním triatlonu. Více v rozhovoru.

Přípravné tréninkové období pomalu končí, trénoval jsi na Kanárech s havajským šampionem Kienlem. Jak jsi připraven do prvních závodů?

Tři týdny na Kanárech byly velmi dobré a kvalitně odtrénované. Zdraví celkem slouží, operovaná kolena zatím drží. Sice mě nepustí do rychlosti, jako dřív, ale nestěžuji si. Cítím se dobře a těším se na závody.

Za necelé tři týdny tě čeká závod Challenge Rimini. Vloni jsi tam triumfoval, určitě budeš i letos chtít obhájit. Je to tak?

Ano. Jedu tam s tímto cílem. Na druhou stranu je to teprve rozjezd a uvidíme, jak to půjde. Je tam noho velmi dobrých soupeřů, domácí Ital Molinari byl teď druhý v Cannes a určitě mi nedá nic zadarmo.

Na tiskové konferenci před srpnovým Challenge Šamorín jsi oznámil, že letošní sezona bude tvou poslední v profesionálním triatlonu. Co je důvodem pro toto životní rozhodnutí?

Mojí prioritou je rodina a její zajištění. Což se s triatlonem dlouhodobě nedá. Také bych rád odešel, jak se říká na vrcholu a letos bych ještě chtěl zajet medailové výsledky na mezinárodních kolbištích.


V roce 2017 bude luxusním sportovním rezortu x-bionic Šamorín premiéra světového mistrovství Challenge, kde budou závodit největší hvězdy světového triatlonu z různých distancí. Nebylo by stylové zakončit kariéru na tomto závodě?

Tuto informaci mám pouze pár dní, takže ještě nevím. Je to jistá varianta ke zvážení, ale napevno se rozhodnu po letošní sezoně.

Máš představu, co budeš dělat dál?

Nějaké nabídky přicházejí. Jedna z možností je i působení ve zmiňovaném rezortu v Šamoríně.

Minulý víkend jsi tam měl tréninkový kemp pro triatlonisty různých výkonnostních úrovní. Jak se vydařil?

Bylo to fajn. Vytvořila se skupina osmi triatlonistů. Někteří měli za sebou železňáka, jedna paní ještě ani jeden triatlonový závod. O sportovišti v Šamoríně se zatím moc neví. Jsou zde parádní podmínky pro trénink, regeneraci a využití času mezi tréninkem.


V tvém závodním diáři je několik závodů série Challenge, pražský TriPrague a světové mistrovství na dlouhých distancích v americké Oklahomě. Co bude tvým vrcholem, na který se budeš chtít soustředit?

Je to americký šampionát ITU. Vloni zkrátili plaveckou část, což mi vadilo. Letos bych chtěl uspět. na druhou stranu se tím nijak nestresuji, když to nevyjde, jede se dál.

Jak se těšíš na TriPrague?

Rád bych i na tomto závodě obhájil loňské vítězství.

   

Hodnocení:
Přečteno 1416x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?