Mojí taktikou bylo běžet každý okruh o něco rychleji, říká Franta Linduška

10.03.2016 -
O víkendu se v Českých Budějovicích rozjel Aguatlonový pohár a závodníci v hlavní kategorii poměřili síly na distancích 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Na post nejvyšší dosáhl jindřichohradecký Franta Linduška před Jirkou Kalusem a Kubou Řehulou. O své dojmy se podělil v následujícím rozhovoru.

Gratuluji k vítězství na českobudějovickém aquatlonu. Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu?

Nejprve jsem musel dohnat ztrátu z plavání, která na čelo činila téměř 25 vteřin. Nechtěl jsem to ale přehnat s tempem hned na začátku, tak jsem začal lehčeji s tím, že budu postupně zrychlovat. Už v prvním okruhu se mi ale povedlo dotáhnout na čelo. Ihned jsem šel do čela skupinky a držel se své taktiky, a sice každý okruh běžet rychleji. Ve třetím už jsme zbyli jen já a Jiří Kalus.

Ve které fázi závodu se rozhodlo o tvém triumfu?

V pátém posledním okruhu jsem to pak nakopl a po 100 metrech se mi podařilo vypracovat si rozhodující náskok na Jirku Kaluse.

Čím jsou pro tebe závody této specifické kombinace plavání-běh?

Beru to každoročně jako test výkonnosti.


Byl jsi po sobotním závodě spokojen se svým výkonem?

S během jsem spokojen, tam je zlepšení několika sekund, nicméně plavání mě zklamalo, tam mě nyní čeká velká práce. V hlavě jsem měl také traťový rekord, nicméně ten se mi díky špatnému výkonu na plavecké části atakovat nepovedlo.

Připravoval ses nějak speciálně na tento závod?

Nepřipravoval, před týdnem jsem přijel ze soustředění ve Španělsku, kde jsem docela hodně trénoval a byl jsem tedy takový unavený. Hlavní cíl byl nenastydnout a udělat si pokud možno hezkou sobotu.

Jak proběhly oslavy?

Dobrou večeří s přítelkyní.


Zimní přípravné období se pomalu začíná přelamovat do jarní fáze, zaměřené na trénink závodní rychlosti. Co tvůj zimní trénink?

Zimní příprava se daří tak, jak jsme si ji s trenérem Janem Vaňkem představovali. Dělali jsme velké objemy, abych byl schopen z toho těžit a závodit i v pozdějších fázích sezóny. Měl jsem týdny, kdy jsem měl i 35 hodin, ale vše v nízkých intenzitách. Proto je pro mě příjemným překvapením, že i bez specifického tréninku tempové vytrvalosti jsem byl schopen zaběhnout 15:36. Těším se, jak to bude vypadat za měsíc, za dva.

Kde jsi zaznamenal největší posun?

Myslím, že hlavně na kole jsme udělali velký krok vpřed, sám jsem zvědav, jak budou vypadat první závody.

Na kterých závodech se chystáš zúročit tréninkovou dřinu?

Závody plánuji na 1. Května, a to Evropský pohár v Madridu. Letos bych stejně jako minulý rok chtěl objíždět Evropský pohár, potažmo světový, to bude záležet na finančních možnostech.

Co bude tvým hlavním cílem?

Hlavní cíl je určitě ME U23, kde bych si chtěl vyjet místo na MS. Rád bych se podíval i na Akademické MS, které se koná jednou za 2 roky, letos ve Švýcarsku. V přípravě jsem opravdu poctivý, tak doufám, že sklidím ovoce v podobě nějakého dobrého výsledku.

 

 

Hodnocení:
Přečteno 363x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.