Jaké jsou cíle Čechů na MS v Zell am See - 4.část

28.08.2015 -
Zopakuje i po tréninkovém výpadku Radka Vodičková loňské šesté místo na MS v Mont Tremblant? Co dovolí soupeří Jardovi Hýzlovi před odchodem na pauzu od triatlonu? A jak vyjde závod Tomášovi Přitasilovi? Přečtěte si poslední čtvrtý díl předzávodních rozhovorů před alpským megasvátkem světového triatlonu.

RADKA VODIČKOVÁ


Na kterém závodě série 70.3 ses kvalifikovala?

V PRO kategorii se nelze kvalifikovat pouze jedním závodem. Sbírají se body jako například v ITU závodech. Já jsem měla naštěstí ještě spoustu bodů z konce loňské sezony, například loňské 6.místo na MS mi dalo spoustu bodů a pak ještě pár pódiových umístění mi vyneslo umístění v Top 10. Takže přestože jsem půl roku kvůli zranění nezávodila, mohu zde startovat.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Letošní sezona je pro mě specifická, úplně jiná než předchozí sezony. V únoru ani březnu jsem vlastně ještě ani nevěděla, zda budu moci ještě někdy vůbec závodit. Musela jsem čekat a doufat, že se mi koleno opravdu podařilo 'opravit'. Když jsem pak v květnu běžela svou první minutu na běhátku, bylo to jako můj vrchol sezony, obrovské vítězství. Teď už asi dva měsíce trénuji naplno a každý týden dělám pokroky. Asi bych byla raději, kdyby MS bylo ještě o dva měsíce později, abych ještě stihla dotrénovat sílu. Ale jinak jsem naprosto spokojená. Už skoro dva měsíce trénuji v Evropě a to už jsem taky pěkně dlouho nezažila, takže si to opravdu užívám! Nejdřív asi týden v Jablonci, pak 10 dní na Šumavě se skupinou Honzy Řehuly a pak asi 6 týdnů s Australskou reprezentaci ve Francii v Aix Les Bains.

Co považuješ za svůj největší úspěch v dosavadní kariéře?

6. na ME v Olympijském triatlonu v Lisabonu 2008
6. na MS v Ironman 70.3 v Kanadě 2014
20. na OH 2012 v Londýně
1. na ME v Duatlonu 2009 V Řecku

Jaké máš cíle a očekávání před závodem?

Ještě jsem se ani nepodívala na startovní listinu, opravdu nevím, co očekávat. Dám do závodu všechno, na co jsem doteď stihla natrénovat a nechám se překvapit.

Je to tvoje první zkušenost na MS?

Jak jsem již uvedla, loni na MS jsem byla 6. Letos bych toto umístění brala okamžitě..

S jakou výbavou budeš závodit?

Mám pár nových sponzorů. Hlavní je moje časovkářské kolo LIV (je to dámská verze kol Giant). Na silničním kole LIV jezdí například Mariane Voss nebo Erin Denshan. Ale ještě nikdo nejezdí na LIV časovkářském kole. Letos se vyrobily pouze dva kusy a já mám jeden z nich. Dokonce ještě nikde není oficiálně vyfocené, ani já ho nemám prezentovat v médiích. Do Zell am See přijede tým fotografu LIV z Ameriky a po mém závodě budeme dělat photo shooting. Teda to mají oni v plánu, já nevím, jak se zvládnu usmívat a tvářit, jakože nejsem unavená.

 

JAROSLAV HÝZL


 

Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Kvalifikoval jsem se již v roce 2014 v Budapešti.

Jak probíhala dosavadní příprava?

Příprava snad proběhla, jak měla, teď už jen zůstat kamarádem s formou.

Jaké jsi zaznamenal největší úspěchy v dosavadní kariéře?

Úspěchů za moji více jak 25 letou kariéru v triatlonu několik bylo. Vypisovat je..., všechna sláva polní tráva, ale rád na ně vzpomínám.

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Cíle pro  toto MS? Jako na všech minulých, pár jich bylo. Mám jen ty nejvyšší, záleží na tom, co mi soupeři dovolí..

S jakou výbavou budeš startovat?

Neopren Blue seventy, pojedu na kole Cannondale slice, na kolech Equinox (vysoký ráfek a disk), boty na běh Asics, oběd a svačina při závodě mě zastihne asi na kole a bude od firmy Innerme a hlídat a  měřit mě bude Garmin 920xt, nebo fenix 3, uvidím, který na mě bude hodnější,  toho si vezmu s sebou…

Komu vděčíš za dosavadní podporu?

Sponzoři? Bez nich bych neabsolvoval kvalitní přípravu a asi už bych ani nezávodil, protože i díky nim a i jejich morální podpoře se mohu opět  postavit na start tak velkého závodu: Pemap - Pavel Skřeček, SSI-SCHAFER - Mirek Milý, GADAS IT Consulting - Tomáš Gadas, BEZECKEPOTREBY.CZ - Matěj Uran, Sapa Bike - Libor Pazdera (mechanik mého kola), Petr Mikudík, penzion Oberwirt, České Alpy, za velmi velkou pomoc a možnost trénování a přípravy přímo v srdci závodu. Věra Bláhová a MUDr. Ludmila Kloepfer (skvělé ženy starající se o mou tělesnou schránku), Dr. Marian Jelínek (ten mi pomohl velmi významně s vnitřní schránkou). A v neposlední řadě, měly by stát na začátku seznamu a na podstavci - moje žena Lenka a dcera Kateřinka (co ty se mnou už musely vydržet) snad nevydají knížku. MOC DĚKUJI, nedá se to slovy vyjádřit.

A jelikož se chci od triatlonu vzdálit (možná napořád, možná jen na čtyři roky, to mi bude 50 a třeba se pokusím o šestou Hawaj), bude to poslední závod a stanu se kavárenským povalečem. Mám rád kávu, začnu ji ochutnávat a subjektivně hodnotit a možná o tom i psát. To ale nevím, zdali to umím.

 Tak třeba někdy nashledanou

 

TOMÁŠ PŘITASIL

Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Slot jsem získal v mrazivém severu na IM 70.3 Norway, Haugesund.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Dosavadní příprava zatím v pohodě, tzn. bez nemoci a zranění, tak doufám, že to vydrží. Jako všichni musím kombinovat práci a trénink, tak se snažím trénovat vždy, když to jen trochu jde, občas možná trochu moc.

Jaké jsi zaznamenal největší úspěchy v dosavadní kariéře?

Mezi největší úspěchy samozřejmě řadím svoje dvě předchozí účasti na MS IM 70.3 v Las Vegas a v Mont-Tremblant, přestože jsem v to nikdy moc nevěřil.

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Na letošním MS IM70.3 bych rád skončil v své age group do 50. místa, to bych považoval za velký úspěch. Samozřejmě očekávám krásný závod. V Zell jsem už jel, i když ještě starou trať a obecně rakouská snaha o dokonalost všeho je známá a byla vždy a na každém závodě všude vidět.

S jakou výbavou budeš startovat?

Výbavu používám již několik let stejnou - myslím tím značky - tzn. neopren a závodní oblečení používám německou kvalitu Sailfish (G-range), kolo Scott (Plasma premium) s koly Rolf (výšku ráfku dle tratě), v letošním roce vylepšenou o elektriku (Shimano Dura Ace), na kterou nedám dopustit, boty na běh Asics, sporttester Polar a výživu Dextro v kombinaci s Enervit a Power Bar. Vše nakupuji přes svůj oddíl Hisport a jeho shop.

Komu vděčíš za dosavadní podporu?

Sponzory nemám, stejně asi jako většina agegrupáků žádné, vše si hradím sám. Největší podporou je pro mě moje životní partnerka a láska Kačenka tzv. Kakísek. Bez ní by to bylo složité...

 

 

Hodnocení:
Přečteno 898x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.