Jaké jsou cíle Čechů na MS v Zell am See - 3.část

27.08.2015 -
Představujeme vám další trojici závodníků a jedné závodnice, kteří už ladí na víkendový vrchol v alpském Zellu. Petra Jiránková už je na místě činu a hlásí ideální podmínky. Honza Hrady Hradecký vyhrál letos dvě domácí půlky a je výborně připraven. Jarda Brynda bojuje sice s vleklým zraněním, ale chce si světový závod pořádně užít. Jan John Zastera touží po Top Ten ve své Age group. Více v rozhovoru.

JAN HRADECKÝ 


Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval? 

Kvalifikoval jsem se na závodě série Ironman 70.3 St. Pölten. 

Jak probíhala dosavadní příprava?

V přípravě jsem se zaměřil na kvalifikační závod a snažil jsem se na něj co nejlépe připravit. Na žádném soustředění v teple jsem bohužel nebyl. O to více jsem trávil na cykl. válcích. V běhu jsem se zaměřoval na trať okolo 20 km. Do této přípravy jsem zařadil i dva závody těchto vzdáleností. 

Jaké jsi zaznamenal dosavadní úspěchy?

Z úspěchů bych pro letošní rok jmenoval 5. Místo v kategorii M30 v St Pölten, kde jsem získal slot; 8. místo Moraviaman a čas 8:57:45. V rámci objemové přípravy na MS se mi povedlo vyhrát dva poloviční ironmany: Krkonošman a Hamrman. 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS? 

Cíl už jsem si vlastně splnil. Chtěl jsem stát na startovní čáře. Po Pöltenu jsem si říkal, že si to v Zell am See hlavně užiji. To stále platí, podařilo se mi ale ještě pár solidních tréninků, jsem zdráv, tak bych to vše chtěl na MS nechat. Ambice si žádné nedělám, takže dobře zaplavat a po super kole ještě rychle běžet. 

Je to tvá první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

S MS v triatlonu zatím žádné zkušenosti nemám. 

S jakou výbavou budeš startovat? 

neopren - Ironman, rám - Merida time warp4, kola - Rrolf (89 vzadu, 58 předek), řazení - SH Dura-ace, obuv - New balance RC1400, helma - Lazer tardiz, sportester - Garmin forerunner 910xt, výživa - Amix, Nutrend. 

Komu vděčíš za dosavadní podporu? 

Děkuji sponzorům, kteří mě podporují, bez nich bych do Zellu jistě nejel. E.ON TT Tábor, Autoprofi Příbram, ACI - Auto Components, BO VELO, Internet PB, Avastaf, jmenovitě pak Martinovi Černohorskému, Aleši Baráškovi, Martinovi Hotovému a hlavně své ženě Katce, bez které bych byl na startu jen poloviční. Díky!

 

PETRA JIRÁNKOVÁ


Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikovala? 

Slot  jsem získala z 2. Místa (4h56min) na Half IM vloni v Budapešti. Obdobné mistrovství jsem absolvovala v Las Vegas v roce 2013, takže už z toho nejsem vyklepaná (smích).

Jak probíhala příprava?

V běžném týdnu trénuji 15 - 20 hodin, přičemž v létě na kole hodiny naskakují o poznání více. V červnu jsem jela Czechmana, s jehož výsledným časem jsem byla spokojená (4h50). Jelikož nemá nic hladký průběh, jednou se daří, jindy méně... Při letní přípravě ve Francii jsem na začátku července měla nepříjemný pád na kole. Odřeniny a tržná rána na noze zapříčinila čtyřtýdenní výpadek v plavání, což mi (jako horšímu plavci) docela chybí.

Jaké máš očekávání a cíle na MS?

Mým vrcholem letošní sezóny bude celý IM Barcelona, takže beru letos půlky jako trénink. Jako každý závod, si chci i tento především užít a být vnitřně spokojená s výsledným časem. Na začátku srpna jsem strávila týden poblíž Zell am See, tak jsem si i  párkrát vyzkoušela trať kola. Počasí se tentokráte umoudřilo a v den závodu by mělo být slunečno. Všechny minulé ročníky zde byly totiž deštivé.

Komu vděčíš za podporu?

Určitě rodině, trenérům  a mému francouzskému parťákovi, který mi po pádu pomohl rychle usednout zpět na kolo. Takže velké ,,merci,, Jean-Pierre Zanini z Antibes. Znám ho již 3 roky a hodně mi jako zkušený cyklista  při dlouhých a mnohdy náročnějších vyjíždkách  pomohl.


JARDA BRYNDA


Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Nominoval jsem se v Lucembursku. 

Jak probíhala dosavadní příprava? 

Vzhledem ke květnové operaci (ještě mne čeká další po MS), se mohu hýbat dle aktuálního zdravotního stavu. Tudíž o systematické přípravě nemůže být řeč. 

Jaké jsi zaznamenal dosavadní úspěchy? 

Pro mne byl úspěch nominace na MS. Závod jsem totiž absolvoval 3 týdny po operaci. 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS? 

Jde mi jen o jedno a tím je, závod si užít. 

Je to tvá první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti? 

Ano, je to moje první účast. 

S jakou výbavou budeš startovat? 

Neopren: Aquasphere PHANTOM

Rám: PELLS Storm

Závodní dres: RELTEX

Kola: MAVIC COSMIC CARBONE

Tretry: MAVIC TRI HELIUM

Přilba: MAVIC CXR ULTIMATE

Výživa: SPONSER, NOMINAL

Vybavení: SHIMANO

Sporttester: GARMIN

Komu vděčíš za jejich dosavadní podporu? 

Moc bych chtěl poděkovat těmto sponzprům: AquaSphere (Delphin Sub), Mavic, Reltex, Sportique, Northfinder, Nominal, Sponser, město Neratovice, Cyklo IK. 

 

JAN JOHN ZASTERA


Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval? 

Kvalifikoval jsem se loni v září na závodě IM70.3 Mandurah v Austrálii, kde jsem vyhrál svoji věkovou kategorii.

Jak probíhala dosavadní příprava? 

Dosavadní příprava probíhá dobře. Snažím se 2x týdně plavat, 2x týdně jezdit na kole a 4 – 6x týdně běhat, celkově se jedná o 8 – 9 hodin tréninku týdně. Své tréninky většinou absolvuji v tropické oblasti jihovýchodní Asie (Colombo, Manila, Saigon, Jakarta, Dubai) kde pracuji a o dovolené se jezdím zchladit do českých hor (Velký Vápenný). 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS? 

Byl bych moc rád, kdybych se umístil v TOP10 ve své věkové kategorii M45-49. Závod v Zell am See si chci užít, závodit bez zbytečných chyb a na konci finišovat s velkým úsměvem na tváři.

Je to tvá první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti? 

Ano, bude to moje první MS na tratích IM70.3. 

S jakou výbavou budeš startovat? 

Neopren Nineteen, rám – karbonový nastříkaný v mém osobitém designu osazen sadou Campagnolo, kvůli prudkému stoupání jsem zvolil převodník 51/34 a kazetu 12/24, kola Zipp 404, helma Giro Aero, tretry Specialized a běžecká obuv Asics, hodinky Garmin 910XT, výživa Hammer a Powerbar. Kromě materiální výbavy se budu spoléhat na rady svého australského trenéra Chrise Wardlawa, který 2x na Olympiádě běžel maraton. Jeho hlavním heslem je: „Nemůžeš očekávat, že budeš rychlý v závodě, když nikdy netrénuješ rychlost.“ 

Komu vděčíš za dosavadní podporu? 

Nemám žádného oficiálního sponzora kromě svého zaměstnavatele a životního sponzora: spol. Preciosa-Lustry a.s. z Kamenického Šenova.

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 819x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.