Jaké jsou cíle Čechů na MS v Zell am See - 2.část

25.08.2015 -
Přinášíme vám druhý díl seriálu rozhovorů s borci, kteří budou o víkendu reprezentovat na halfironmanském šampionátu. Splní si Kuba Langammer sen být do první pětky? Jak moc bude limitovat záhadné zranění Honzu Šnebergera? Prosadí se Ironman Roman Malivánek ve čtyřicátnících i na poloviční distanci? A co Pavel Podešva?

JAKUB LANGHAMMER

 

Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Ironman 70.3 Zell am See 2014 – na tratích letošního MS

Jak probíhala příprava na šampionát?

Celá příprava probíhá bez zranění a nemoci. Výkonnost stoupá vzhůru k Mistrovství a moc se na něj těším.

Co považuješ za svůj největší úspěch v dosavadní kariéře?

Cením si loňského čtvrtého místa na Elbamanu (v absol. pořadí), druhého místa na Ironman 70.3 Zell am See (v kat.) a aktuálně třetího místa na Evropském šampionátu Ironman 70.3 ve Wiesbadenu (v kat.). 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Rád bych pokračoval v pěkné tradici, co zahraniční závod, to bedna. Spokojený ale budu do 5. místa v kategorii.

Je to tvá první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Je to má první účast a doufám, že ne poslední.

S jakou výbavou budeš startovat?

Neopren Blueseventy Helix full suit 2015, rám Giant trinity composite 2 na kolech Fulcrum Red Wind 80 XLR, řazení Shimano 105, boty Newton MV3, tretry Chain TT, helma Rudy project wingspan, sportester Garmin 910xt, výživa powerbar.

Komu vděčíš za dosavadní podporu?

Sportareál Klíny, Coopervision, Okula eyewear, Langhammer optik, Emspoma, Tempo sport (Newton running, Zerod, Compressport) a svým rodičům. DĚKUJI!

 

JAN ŠNEBERGER


 Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Místo ve startovní listině jsem vybojoval na květnovém St. Poltenu v půlce května. Byla by škoda chybět na MS. Letos není potřeba cestovat daleko.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Letošní předsezónní příprava neměla chybu, všechno šlo hladce. Soustředění, první tradiční jarní závody i první vrchol v St. Poltenu vyšel na jedničku a všechno se schylovalo k vydařené sezóně. Bodem zlomu se ale bohužel stal nevydařený start na železňáku v Otrokovicích. Příliš brzo jsem se po závodu vrátil do plného tréninku a způsobil si vleklé, zřejmě svalové a trochu záhadné zranění, které mi momentálně už více než měsíc znemožňuje prakticky jakkoli běhat, natož v rozumném závodním tempu. Je to můj první vážnější zdravotní problém a snažím se to brát pozitivně - jako výstrahu do dalších let. Společně s rostoucími ambicemi a zvyšující se zátěží je třeba evidentně věnovat větší pozornost i regeneraci celého pohybového aparátu. Ale mohlo by to být i horší. Pokud neběžím, cítím se dobře. Na kole ani ve vodě mě zranění téměř nelimituje.

Co považuješ za svůj největší úspěch?

V letošním roce se dá mluvit pouze o poloviční trati v St. Poltenu, kde se mi podařilo dostat do cíle na celkovém 36. místě a jako 2. v kategorii AG. Vyrovnaný běh v tempu 3:45/km byl skvělou odměnou za poctivý trénink.

 Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Ambice pro Zell am See postupně klesají s dalším a dalším týdnem bez možnosti kvalitního tréninku. V květnu to byl boj o přední pozice v kategorii. Dnes už je cílem zřejmě jen účast a cílový koberec…podobně jako v červencovém Rothu.

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Na polovičních tratích je to premiéra. Stejně jako v loňském roce jsem si účast na MS vyjel i letos hned při první účasti v IRONMAN sérii. Takže to na konci srpna bude teprve můj 4. závod. Prvním byl IM South Africa, druhým IM Hawaii, třetím 70.3 IM St.Polten a prozatím poslední v řadě bude 70.3 IM Zell am See.

S jakou výbavou budeš startovat?

Do vody se vrhám v neoprenu od Blueseventy, momentálně v modelu Reaction. Co se kola týče, druhým rokem sedlám všem dobře známý a oblíbený závodní speciál od Authora s diskem Corima a vysokým 80 mm ráfkem Planet X. Ostatní komponenty obstarala firma Vision a Sram. Triatlonové tretry jezdím Pearl Izumi a osvědčenou časovkářskou helmu Giro Avantage. Běžeckých bot různých značek mám víc než ponožek bez díry na palci a ještě nevím, které vezmu do Zell am See. Sporttester používám samozřejmě od Garmina…až na pár much u nových modelů je to zkrátka jednička na trhu. Výživu míchám od všemožných značek (Iswari, Nutrend, aj.).

Komu vděčíš za dosavadní podporu?

Jsem sám sobě sponzorem a jsem k sobě hodně štědrý a shovívavý. Nepřestávám se podporovat ani v horších časech, kdy se zrovna nedaří tak, jak by se mělo. Asi u sebe zůstanu. Ale vážně…jediným náznakem klasického sponzorství je firma Iswari, se kterou mám zatím jen rámcovou dohodu a částečnou materiální podporu. Uvidíme příští rok, ale s žádnou větší akvizicí výhledově raději moc nepočítám. Co do výkonnosti, jsou u nás lepší koně s větším potenciálem a výhledem, u kterých může mít materiální nebo finanční podpora valnější smysl.

 

ROMAN MALIVÁNEK


 

Na kterém závodě série IM 70.3 ses kvalifikoval?

Na MS světa v ½ Ironmanu jsem se kvalifikoval už před rokem na IM 70.3 Budapešť a bude to mé třetí MS na této distanci v mé tříleté triatlonové kariéře.

Jak ses připravoval na šampionát?

Letošní sezóna je rozdělena do dvou částí, dvě „půlky“ a IM Frankfurt, odpočinek, dvě „půlky“ a Havaj. Ve Frankfurtu jsem zajel slušně, tak doufám, že i v druhé části sezóny se bude dařit.

Co považuješ za svůj největší úspěch v dosavadní triatlonové kariéře?

Mezi své úspěchy řadím především úspěšnou kvalifikaci z IM Barcelona na MS na Havaji, navíc v čase pod 9 hodin, což je v mé AG 40-44 známka určité kvality. Dále pak každoroční účast na MS na poloviční ironmanské vzdálenosti. Ale největším úspěchem je bezesporu titul mistra Evropy v IM v AG  40-44 z červencového závodu ve Frankfurtu. A pak také založení nového triatlonového klubu Kerberos, jehož činnost se rozjíždí a bude mít v Zell am See dva zástupce.

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Vzhledem k tomu, že tímto závodem otevírám druhou polovinu sezóny, nemám žádné zvláštní očekávání. Příprava směřuje jednoznačně k havajskému Ironmanu, ale je to MS, takže samozřejmě půjdu naplno. Co z toho bude za výsledek, se teprve uvidí.

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Jak už jsem zmínil, je to třetí MS v řadě. Jsem moc rád, že po Las Vegas a Mont Tremblant, budu moci závodit blízko domova, a tudíž můj fanouškovský klan bude jistě jeden z největších. Vzhledem k tomu, že závod bude v sousedství, a také díky tomu, že se v Evropě rozdávalo více slotů, se zúčastní mnoho Čechů a to bude také příjemné.

S jakou výbavou budeš startovat?

Vzhledem k tomu, že si vše kupuji ze svých řádně zdaněných prostředků, nemám potřebu ani chuť zde někomu dělat neplacenou reklamu. Ale pokud nám některý výrobce podpoří tým, jistě Ti ho zde příští rok zmíním.

Komu vděčíš za podporu?

Svým blízkým, které svým závoděním obírám o čas, který bych mohl strávit s nimi. Proti tomu jsou peníze malichernost.

 

PAVEL PODEŠVA


 

Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Po oznámení, že se MS 2015 bude konat v Evropě mne napadlo, že bych se přihlásil na půlku do Budapešti. Jelikož to byl první kvalifikační závod v tomto městě, tak s přihláškou nebyl problém. Po cestě na dovolenou jsem se s rodinou a kamarády jsem se na tomto závodě a podařilo se mi vyhrát svoji kategorii a tím jsem získal slot.

Jak probíhala příprava na šampionát?

Co se týká přípravy, u mně nic zvláštního. Přes zimu pro mne nezbytný zimní spánek, jen tak lehce běhám, běžky a od února boj s kilogramy, což je ta největší motivace. Plavání je pro mne disciplína, kterou netrénuji, i když bylo několik pokusů ke zlepšení, které k ničemu nevedly. Čas strávený cestou na bazén a samotným tréninkem věnuji raději ostatním dvěma disciplínám. Jinak trénuji podle pocitu. Žádný tréninkový plán nemám. Na kolem mám najeto kolem 3tis. km a měsíčně běhám 120 km.

Co považuješ za svůj největší úspěch v dosavadní kariéře?

Jelikož tento sport dělám od svých 40ti let, jsem narozen v první polovině minulého století, takže úspěchy již nějaké byly, několikrát jsem vyhrál Mistrovství republiky, České poháry, jak v duatlonu, tak v olympijském a středním triatlonu. Druhé místo IM Regensburg,  3. místo v IM Austrálie, vítězství na půlce ME Wiessbaden, vloni 1.místo na MS Zittau Cross triathlon, vítězství 70.3 Budapešť - vše samozřejmě mezi svými stejně starými borci.

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Byl bych rád do první desítky, je nás v kategorii celkem 44, z toho polovina američanů. Ale nijak to neřeším. Hlavně, aby nebylo moc horko, protože pak jde můj výkon o 15 % dolů. Tak tomu bylo poslední dva Czechmany. Je konec srpna, tak to snad vyjde.
Trať kola s 13km kopcem by mi měla také vyhovovat, ale znáš to, někdy se cítíš dobře a nezajedeš a naopak, před závodem špatně a při závodě úplně naopak. Takže uvidíme.

Je to tvá první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Jak jsem již uvedl výše, není to má první účast na MS. Zkušenosti mám z Xttery na Mauii, na MS Zittau, Wiessbaden, Regensburg. Je to vždy vrchol snažení celého roku a hlavně celoroční motivace se na daný závod připravit. Atmosféra těchto závodů je vždy fantastická, už se těším.

S jakou výbavou budeš startovat?

neopren Orca, kolo: rám Stevens Volt, kola carbon 60-85, komponenty Shimano ultegra, řídítka Vision, přilba Specialized, výživa Nutrend, obuv Giro, obuv běžecká: Asics

Komu vděčíš za podporu?

Žádného významného sponzora nemám, ty přenechávám mladším a perspektivním triatletům. Za podporu vděčím své rodině, dcerám a manželce, které se musejí občas pro mne obětovat. Můj sparing partner pro běh je Wilík (Parson russell terier).

 

 

 

 

Hodnocení:
Přečteno 1168x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.