Jaké jsou cíle Čechů na MS v Zell am See - 1.část

23.08.2015 -
Již příští víkend odstartuje v rakouském Zell am See světový šampionát ve středním triatlonu. Na startu bude i početné pole českých závodníků, kteří změří své síly se světovou konkurencí. Spolu s Davidem Sajnerem jsme připravili seriál rozhovorů s účastníky závodu. Dnes přinášíme první část.

DAVID SAJNER


Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Na prvním kvalifikačním závodě IM 70.3 Budapešť 2014 koncem loňských prázdnin.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Příprava na začátku roku nebyla ideální, ale všechny problémy jsem překonal a od začátku léta jsem se mohl v klidu připravovat na vrcholy sezóny, kterým je MS v Zell am See a o 6 týdnů později souboj s horkými lávovými poli a větrem mumuku na Havaji.

Co zatím považuješ za svůj největší úspěch v triatlonu?

Letošní sezóna je koncipována jako „all in“ a všechny domácí závody byly pouze testovací tréninky, které měly ukázat, jak na tom jsem a kde se musí v tréninku přitlačit na pilu. Pokud bych to bral celkově, tak za svojí „kariéru“ jsem se dvakrát postavil na bednu při závodě Ironman (2. místo v kat. na IM Maryland – TOP 5 v celkovém pořadí, 3. místo v kat. na IM Mont Tremblant).

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Užít si atmosféru mistrovského podniku, dostat tělo do zóny diskomfortu a vědět, že jsem na trati nechal vše a v neposlední řadě vidět na vlastní oči v akci světovou špičku.

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Je to moje 4. MS v řadě (IM Kona 2012, ITU Belfort 2013, IM 70.3 Mont-Tremblant 2014), takže trochu vím, do čeho jdu…

S jakou výbavou budeš startovat?

Neopren – Blueseventy Helix 2015, kolo TREK Speed Concept DS, kliky FSA SRM, kola ZIPP 808+disk, řazení Shimano Ultegra DI2, tretry Specialized, běžecká obuv Saucony Kona, helma Casco SpeedAiro, sportestery Garmin 920XT a 810, výživa WINForce / Enervit / Nutrend / PowerBar

Komu vděčíš za podporu?

Díky svému zaměstnavateli – spol. KNIGHT FRANK si mohu být sám sobě sponzorem a odměňovat se za dobré výkony konkurence schopným vybavením. Dále bych chtěl poděkovat kamarádům ze společnosti CAPEXUS, kteří finančně přispěli na mou účast v Zell am See a hlavně v Koně. Jelikož s triatlonem to je jako s golfem – čím více času strávíš tréninkem, tím dosahuješ lepších výsledků, ale bohužel jsi méně doma, takže velké díky patří Gábině, která mi je největší podporou. Závěrem chci poděkovat trenérovi Honzovi Falge, který se z minima tréninku snaží získat maximální přínos.


DAVID PROCHÁZKA

Na kterém závodě série IM 70.3 ses kvalifikoval?

Kvalifikoval jsem se začátkem června v Kraichgau v Německu.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Letos se mi naštěstí podařilo vyhnout nemocem i zraněním, takže trénink téměř stoprocentně naplňuje možnosti pracujícího hobíka a stárnoucího otce od rodiny..

Co zatím považuješ za svůj největší úspěch v triatlonu?

Pro mne je největším úspěchem, že se dlouhodobě daří skloubit rodinu, práci a trénink, že mě i ve čtyřiceti těší ráno brzo vstávat a vystavovat se i vícefázově mučení svého organismu. Nejpodstatnější úspěch je, že se syn Matěj nadchnul pro triatlon. Roste mi v něm následovník, se kterým už nyní mohu některé tréninky absolvovat. Převážně zatím já běžím a on jede na kole, ale už jsou i tréninky kdy mi na dráze běží tempo posledních pár desítek metrů intervalu. 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Především si chci užít atmosféru okolo závodu a v samotném závodě podat výkon, o kterém budu přesvědčen, že jsem na trati nechal maximum. 

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Kvalifikoval jsem se již na IRONMAN WORLD CHAMPIONSHIP 70.3 2014 v Kanadě, ale slot jsem odmítl. Závod byl počátkem září a Matěj nastupoval do první třídy, nemohl tedy se mnou a s Petrou jet a já navíc nechtěl přijít o takovou událost v jeho životě. Vše nám bohatě vynahradil závod v Koně.

S jakou výbavou budeš startovat?

Neopren - HUUB Archimedes II, Rám - Canyon speedmax CF, Kola - Zipp 808, disk Corima, Řazení - Shimano ultegra Di2, Obuv - Specialized (kolo), asics (běh), Helma - Casco speedairo, Sportester - Garmin 920 XT

Komu vděčíš za podporu?

Největším sponzorem je rodinná kasa. Ale za "nefinanční" podporu jsem vděčen Petře a Matějovi, trenérům Jardovi Hýzlovi a Petře Škábové (plavání). Chtěl bych zmínit i podporu týmu IRON STARS Beroun a kamarádů se kterými absolvuji některé tréninky, letos nejvíce s Tomášem Tajtlem a Lukášem Slatinským.


PAVEL PATÁKNa kterém závodě série IM 70.3 jsi se kvalifikoval?

IM 70.3 Sankt Polten. Byl to jediný plánovaný pokus, takže jsem rád, že to vyšlo.

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

V rámci časových možností celkem dobře až do 19.7.2015. Dobře si zapamatujte datum. V tento osudný den mi při cyklistickém tréninku nedalo přednost auto a udělal jsem i s kolem salto přes přední kapotu. Poslední údaj z cyklo computeru byl 41,5 km/h. Jsem omlácený jak cikánské hračky, naštěstí zlomený mám jen malíček u nohy. V době kdy píšu tyto řádky (3 týdny po nehodě a 3 týdny před závodem), začínám s prvními bolestivými pokusy o návrat do tréninkového procesu. Jsem vděčný mým strážným andělům, že se nestalo nic horšího.

Co zatím považuješ za svůj největší úspěch v triatlonu?

Letos se mi povedl závod MČR v Račicích na olympijských tratích, kde jsem byl celkově 6. a porazil jsem i pár reprezentantů. Rychlostně jsem byl tam, kde jsem potřeboval v té době být. Říkal jsem si, když se nepovede nic jiného, tak mám letos splněno. A to asi byla chyba.

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Pokud budu schopen závodit, tak mám jen ambici důstojně dokončit. Ale těším se na rok, kdy se mi před závodem nic nestane, pak ty starý dědky roznesu v zubech..

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

Je to moje třetí MS IM 70.3. V roce 2013 v Las Vegas jsem dokončil na 8. místě. Mohlo to být i lepší, ale udělal jsem stravovací chybu a konec běhu jsem pochodoval. V roce 2014 v Mont Tremblant jsem byl 19., což považuji za malý zázrak, protože jsem si 6 týdnů před startem zlomil ruku. A hádejte kdy? 19.7.2014. Připomíná vám ten datum něco? Příští rok budu 19.7. ležet na gauči a číst si, snad si u toho nic nezlomím.

S jakou výbavou budeš startovat?

Neopren – Blue Seventy Helix model 2015, rám - Cervelo P5, řazení – Shimano Dura Ace DI2, kliky – Quarq, kola – Zipp, boty – Saucony Fastwitch, helma – Casco SpeedAiro, kombinéza – Zerod, plavecké brýle – Speedo Fastskin3, sporttester – Polar RS800CX, výživa – Cytomax, Enervit, PowerBar, cykloservis – Bicycle Cafe.

Komu vděčíš za podporu?

Vděčím mému současnému chlebodárci společnosti Bohemia Energy za to, že mě za odvedenou práci dobře platí a můžu si dovolit být sám sobě sponzorem.


PETR POLANSKÝ

 

Na kterém závodě série IM70.3 ses kvalifikoval?

Kvalifikoval jsem se v září 2014 na Lanzarote. 

Jak probíhala tvoje příprava na šampionát?

Příprava bohužel asi nejslabší za posledních 15 let. Po kvalifikaci jsem si sliboval, jak se do toho opřu, ale opět nevydrželo koleno. Po osmi operacích pravého to bylo tentokrát pro změnu levé. Nicméně jsem v únoru podstoupil zákrok a říkal si, že je dost času. Bohužel jsem měl problémy a tak jsem se nemohl zúčastnit žádného závodu, na který jsem se s předstihem hlásil (1/2 maraton Praha a Pardubice, maraton Praha a Czechmana jen na kole ve štafetě atd.). Takže běh jsem trénoval omezeně (co kolena dovolila), kolo taky nic moc a plavání jsem nechal na poslední chvíli (včera jsem se vrátil z Chorvatska a tam jsem doháněl manko).

Co zatím považuješ za svůj největší úspěch v triatlonu?

Nevím, možná 8 účastí na IM Havaii a párkrát na bedně na kvalifikaci a asi 9. místo v kategorii 40-44, 13. místo 45-49. na Hawaii a 6.a 8.místo na ME v časovce masters. 

Jaké máš cíle a očekávání pro letošní MS?

Užít si to a ve zdraví dokončit a třeba překvapit sám sebe. 

Je to tvoje první účast na MS nebo už máš předchozí zkušenosti?

8x jsem bojoval na Hawaii, viz výše.. 

S jakou výbavou budeš startovat?

Kolo Author, kola Zipp, boty Asics, helma Bell, Sportestr Garmin, neopren Zerod Neptun 

Komu vděčíš za podporu?

Za podporu děkuji Petru Zelenkovi z  RADKA Lázně Bohdaneč a Náčelníkovi z nejlepší indiánské hospody v Evropě Steak Station Pardubice.

 Hodnocení:
Přečteno 1347x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl