Kvůli křečím do chodidel jsem část běhu absolvoval bez bot, říká Steinbauer, sedmý na Isramanovi

11.02.2015 -
Na IM Malaysia získal Honza havajský slot na letošní světový šampionát v Koně. Minulý víkend vyrazil podruhé na Isramana, kde v náročných podmínkách vybojoval umístění v Top Ten. Při rodinných povinnostech a plném pracovním úvazku. Více v našem rozhovoru.

Jak jsi pojal přípravu na tento závod zkraje sezony?

Byl to pro mě tréninkový závod, tzn. z plného zimního tréninku, bez speciálního ladění, jen „pár“ rychlých tréninků pár týdnů před závodem.

Už vloni jsi s Tomášem Bednářem a jeho partou tento podnik absolvoval. Podle Petra vabrouška se jedná o jeden z nejnáročnějších železňáků na planetě.  

Jak řekl Petr Vabroušek, je to pěkný závod – krásné plavání, kolo s 3300 nastoupanými metry a závěrečným maratonem, který začíná 10 ti km seběhem z 850 m.n.m a to vše v teplotě u moře kolem 26 st. a kolo nahoře v horách kolem 10 st. a s větrem, který fouká skoro pořád proti.  Jak říkám, je to pěkný závod.

Na IM Malaysia jsi získal slot na světový šampionát v Koně (viz reportáž Pepy Svobody) , takže motivace do pořádné přípravy ti určitě nechybí. S jakými ambicemi jsi vstupoval do tohoto závodu?

Chtěl jsem být do Top ten.


Jaké bylo cestování do Israele?

Poměrně náročná. Z Českých Budějovice do Budapešti autem, z Bud do Tel Avivu letadlem a následně autobusem cca 5,5 hodiny do Eilatu.  

Co ubytování? Na kolik tě tento „výlet“ přišel peněz?

Bydleli jsme v Eilatu, v pěkném hotelu u pláže. Izrael je poměrně drahá destinace, hlavně co se týče jídla. Včetně startovného a nějaké útraty kolem to bylo cca 20 tisíc.

Jak ses cítil na startovní čáře?

Cítil jsem se výborně, a jak sem psal na začátku, byl to tréninkový závod na zpestření zimy, takže jsem nebyl pod žádným tlakem.

Pojďme k samotnému závodu. Popsal bys své vystoupení v jednotlivých disciplínách?

Plavání na pohodu s rezervou za 0:59. Kolo ve větru a v těch kopcích kontrolovaně za 6:05 na cca 240W. A běh za tragických 3:42 s třemi přestávkami na nezbytné WC, 100 m pochodem bez bot, protože jsem dostával křeče do chodidel. Poslední 2 km jsem zrychlil, abych sám sebe ujistil, že ještě „umím běhat.“


Takže v cíli to musela být velká úleva..Co ti prolétlo hlavou na cílovém koberci?

Jako asi u každého závodu, jsem byl rád, že to mám za sebou a ve zdraví. Potom to byly dílčí pocity – super, že jsem nepíchl, neměl žádný karambol a nebyly žádné zásadní problémy na běhu a při plavání.

Takže spokojenost? Cíl v podobě první desítky jsi splnil..

Ano. Pro mě super, chtěl jsem čas pod 11 hodin a to se o několik minut povedlo, byť byly těžší podmínky, než loni.

Co bys řekl k loňské sezoně?

Lonská byla výborná: 4 absolvované Ironmany, v říjnu IM Malajsie a slot na Havaj 2015. Zdraví drží, co více si triatlonista může přát.


V říjnu tě čeká vrchol ironmanského snažení mnoha borců po celém světě. Jak se budeš připravovat?

Asi nikoho nepřekvapí, že se připravím, co nejlépe dokážu. Vhledem k tomu, že po Malajsii už tuším, do čeho půjdu, tak doufám, že nebudu tolik překvapen.

Jaké máš rodinné zázemí a podmínky na trénink? Co sponzoři?

Mám práci, rodinu a dělám dlouhý triatlon. Co k tomu dodat, každý kdo to má podobně, tak ví, že noční a ranní šichty jsou povinností a dobře „zmenežovat“ tyto tři komponenty do sebe chce opravdu dobrý management. Důslednost a vytrvalost v tréninku je samozřejmostí, ale asi nejvíc je vše otázkou „dobré hlavy“. Moje úžasná rodina (holky) mě samozřejmě podporuje, bez toho to vlastně vůbec nejde. A finance? Na všechno jsem sám..ale zatím to zvládám.

 

Hodnocení:
Přečteno 1422x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.