Radka Vodičková je ve formě a čeká ji hvězdný Challenge Bahrain

26.11.2014 -
Radka se blýskla stříbrnou medailí na australském Challenge Shepparton. Teď o víkendu ji čeká závod v Phuketu a pak již se svým přítelem Kahlefeldtem zamíří na královsky dotovaný závod v Bahrainu. Více v našem rozhovoru.

Jak sis užila australský závod?

Většinou si závodu užívám, ale tentokrát jsem se na běhu (obvykle moje nejlepší disciplína) pěkně trápila.

Jak se ti dařilo v jednotlivých disciplínách?

Plavání a kolo jsem absolvovala s Anabel, to bylo v pohodě. Bohužel jsem ale v cyklistické části ztratila výživu (energetické gely), a tak jsem vyrážela na běh úplně 'prázdná'.

To nejspíš rozhodlo o případném boji o zlato, ne? Co ti chybělo na Anabel Luxford?

Ano. Protože jsem se na běhu cítila tak, jak jsem se cítila, věděla jsem, že o vítězství nebude boj. Chtěla jsem jen v klidu doběhnout na 2. místě a mít radost z kvalitního tréninku. Vracela jsem se po nemoci (nebyla jsem před tím nemocná 9 let), měla jsem zánět spojivek a angínu, brala antibiotika. Snad jsem si to vybrala na dalších 9 let..


Popsala bys závod z pohledu organizace, zázemí, atmosféry, lokality, přírodních scenérií..?

Když se řekne závod v Austrálii, asi si každý představuje krásné pláže a moře…Tento závod byl ale ve vnitrozemí, plavalo se v malém jezírku. Počasí je teď v Austrálii trochu aprílové. V pátek bylo 41C a v den závodu bylo 11C a déšť, silný vítr…Takže pro diváky nic moc příjemného. Já si většinou libuji v těžkých podmínkách, ale tentokrát musím přiznat, že jsem na kole byla pěkně zmrzlá a že jsem se i místy bála, že mě boční vítr sfoukne z kola (nebylo dobré jet vysoký ráfek vpředu). Spousta lidí opravdu spadlo, jeden pán si dokonce zlomil klíční kost, Anabel Luxford najela do cedule…Takže opravdu těžký závod. Cyklistika byla úplná placka a běželo se na 3 okruhy okolo jezera, což bylo moc příjemné. Atmosféra super, měla jsem tam s Bradem úplný 'fan club', protože Bradova rodina pochází z Wagga Wagga, což je jen 3h jízdy autem od místa závodu. Všichni se přijeli podívat a fandit. Ja se trochu styděla za svůj běžecký výkon a přála si, aby mi nefandili…(smích).

Říkala jsi, že jsi byla nemocná, takže trénink před závodem nebyl optimální..

Po Mistrovství svět v halfironmanu v Kanadě jsem měla pár dní volna, a pak jsem se opět pustila do tréninku. Myslím, že jsem si měla dát více volna a neuspěchat návrat do tréninku, neboť jsem se asi dva týdny necítila moc dobře, na tréninku jsem se trápila. Pak jsem 'musela' letět jen na otočku z Austrálie do Ameriky, kde jsem jela finále závodu série Life Time (pokud bych nezávodila, nezapočítala bych se do celkového hodnocení a já jsem měla 90% šanci se umístit na 2. místě). Tuto misi jsem splnila a obhájila 2.místo, ale tento výlet mě opravdu moc vyčerpal a myslím si, že to byl důvod, proč jsem týden nato onemocněla.

Za týden a něco tě čeká královsky dotovaný závod v Bahrainu. Na startovce jsou světová esa světového triatlonu, včetně letošních medailistek z Havaje. Jak se těšíš na tento závod?

Do Bahrainu se moc těším, ještě nikdy (kromě zastávky na letišti) jsem nebyla v Arabských Emirátech. Závod bude určite hodně zajímavý, startovka je hodně nabitá, řekla bych, že je to takové větší Mistrovství světa. Závodit budou jak ženy z ITU, tak půlčáku i Ironmanu. Novinkou pro všechny bude určitě 20timetrová bezháková zóna (normálně je 12-14 metrů). Všichni se určite těší na party po závodě, ale nesmíme zapomenout, že se alkohol v těchto zemích pít nesmí (pouze v některých hotelech). Měla jsem dlouhou sezonu a více než na závod se těším na měsíc volna po závodě.

Chystáš se pak do rodné domoviny?

Ano, do ČR se chystám hned po Bahrainu! (nejprve si 3 dny budu prohlížet Dubaj) a pak konečně, po roce, hurá do Čech. Přivezu s sebou svého přítele, musím ho představit své rodině. Těším se na bílé Vánoce a taky si ráda procvičím český jazyk (smích). V ČR budu 20 dní.

Co příští závodní sezona? Už máš jasno, kde budeš startovat?

Ještě před Challenge Bahrain pojedu Challenge Phuket. V letadle na cestě z Dubaje do Prahy pak naplánujeme s přítelem sezonu 2015.

Sledovala jsi IM Hawaii? Co říkáš na výsledky závodu?

Hawaii jsem sledovala z Austrálie, ale bylo náročné to jen sledovat…tak dlouhý závod…Normálně by mě sledování takového závodu motivovalo, ale výkon Mirindy byl skoro demotivující. Vidět, jak po 180km na kole běží maraton jako nic, jen o 3 minuty pomaleji, než nejrychlejší muž Jan Frodeno. Opravdu se mi líbil výkon Daniely Ryf! Vyhrát v Kanadě půlku a pak být druhá na Havaji - klobouk dolu!Hodnocení:
Přečteno 963x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.