Jana Richtrová se chce na Havaji poprat o titul v Age group

23.09.2014 -
Na světovém šampionátu Ironman 70.3 v Kanadě vybojovala Jana ve své věkové kategorii šesté místo a zejména v cyklistické části podala skvělý výkon. Teď už vše směřuje do Kony, kde se za necelé tři týdny pokusí vylepšit své dosavadní havajské maximum a vybojovat titul mezi neprofesionálkami.
Jaké jsou Tvé dojmy ze závodu na MS v Ironman 70.3?
Ve své věkovce ses dostala do Top Ten, což je výborný výsledek..

Závod v Mont-Tremblant byl výborný. Jezero a voda perfektní, silnice bez jakýchkoli výmolů, prostředí závodu vynikající. Přispěli k tomu i diváci, kteří mohli přímo sledovat velkou část závodu, protože celá běžecká část vedla městem. Se svým výkonem jsem velice spokojena. Podařilo se mi zlepšit svoje nejlepší časy v plavání, jízdě na kole - nejen čas, ale i watty. Osobním rekordem je i celkový čas. Umístění - 7. na světě mezi amatéry (28. vč. profesionálek) je sice úspěch, ale věřím, že kdyby všichni závodily poctivě (především na kole), byla bych asi o několik míst lepší. Proto jsem z celkového umístění i trošku zklamaná.

S čím jsi šla do závodu, jaká byla forma? Zaměřovala jsi trénink na tento závod?

Do závodu jsem šla s tím, že chci vyhrát jak svoji věkovou kategorii, tak získat první místo i v celkovém hodnocení. Trénink jsem od začátku sezony zaměřila na vysněný double – Mont Tremblant a Kona. Forma byla dobrá. Poslední týden před závodem jsem lehce trénovala a ladila formu. Celá příprava i vlastní závod proběhl bez závad. “Prodala” jsem všechno co jsem měla natrénováno.


foto: Briana Cash

Jak probíhal závod z Tvého pohledu? Kdy to nejvíc bolelo?

Závod se mi povedl. Velkou krizi jsem neměla žádnou, jen ke konci běhu už jsem cítila únavu. Chtěla jsem však ze sebe vydat všechny síly. A to se mi povedlo, protože po doběhu jsem nemohla udělat už ani krok.
Umístění na pódiu jsem ztratila 100 metrů před cílem o pouhých 7 sekund, ale podle mě se o medailích rozhodovalo v cyklistické části. Při cyklistice někdo využíval draftování (nemusí se tolik šlapat), což je nepovolené. S ušetřenými silami se to pak lépe běhá!

Filip Ospalý i David Sajner si velmi pochvalovali lokaci, zázemí i organizaci. Co ty?

Mont Tremblant je krásné malé městečko obklopené přírodou. Prostředí i atmosféra závodu byla parádní. V porovnání se závody MS v Clearwater nebo Las Vegas, kde se závody konaly v minulých letech, dokázali pořadatelé vytvořit velmi pěkné prostředí jak před závodem, tak i při závodě. Přispěla k tomu i běžecká část závodu, která vedla jeho centrem. Znamenalo to sice více kopečků, ale pro fanoušky to byla pěkná podívaná.

Kde jste bydleli?

Do Mont Tremblant jsem přijela ve čtvrtek a po registraci jsem se snažila spíše schovat před davy sportovců až do dne závodu. Ubytovaná jsem byla ve městě vzdáleném asi 30 minut jízdy autem od Mt. Tremblantu u mých kamarádů, daleko od napjaté předzávodní atmosféry, kterou vytvořilo 2500 závodníků a jejich doprovodu. Měla jsem tak perfektní podmínky v klidném prostředí pro poslední tréninky před závodem a pro relaxaci.


foto: Briana Cash

Měla jsi možnost mluvit s některou z hvězd světového triatlonu? 

Bohužel s žádnými profesionály jsem nemluvila, ale viděla jsem jich hodně, hlavně při čtvrtečním tréninku na kole. Když kolem mě projela Meredith Kessler, tak jsem se musela hodně držet, abych to nerozjela a jela s ní.

Jak hodnotíš celkové výsledky ? Co říkáš na výkon J.Gomeze a D.Ryf?

Jak už jsem psala, jsem velice spokojena se svým výsledkem, ale mrzí mě, že některé nezávodily poctivě. Daniela Ryf je “super”! V letošním roce dosahuje úžasných výkonů. Proto jsem hodně zvědavá, jak se umístí na Havaji a jestli tam všem holkám zase ujede na kole. Javier Gomez, k jeho výkonům není co dodat.

Blíží se IM Hawaii. Jak se chystáš?

Především musím zregenerovat síly a zpátky do tréninku. Zbývá mi pár týdnů do Kony, takže mě čeká ještě několik týdnů tréninku zaměřeného na dlouhé vzdálenosti – plavání, kolo i běh. Samozřejmě musím taky pracovat, i když přijet na Havaj měsíc před závodem by bylo pěkné, ale v mém případě nesplnitelné!

S jakým cílem odcestuješ do legendární Kony?

Se stejným jako na Tremblant. Chtěla bych vyhrát mojí věkovou kategorii a i celkový amatérský titul. Věřím, že když to všechno vyjde v den D, tak na to mám. Už se moc těším.
Hodnocení:
Přečteno 833x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.