Za bronz z Vienna City triathlonu vděčím hodně Petrovi Vabrouškovi, říká Lukáš Krpec

27.05.2014 -
Profesionální hasič Lukáš Krpec v dresu Rocktechniku vybojoval minulý víkend na City Vienna triathlonu třetí místo. Po loňském IM Havaj, kde mu nebylo dopřáno dočkat se cílové rovinky, se letos připravuje pod vedením Lukáše Vrobela a těší se na blížícího se Czechmana. Více v našem rozhovoru.

Co tě přitáhlo na start Vienna City triatlonu?  

Původně jsem chtěl jet Krušnomana, ale když byla možnost jet triatlon, rozhodl jsem se pro závod ve Vídni.  

Ale i tento závod se kvůli studenému počasí změnil z triatlonu na duatlon. Nevadilo ti to? 

Vadilo, ale neřeším věci, které nemůžu sám ovlivnit. Navíc voda měla 12 stupňů, okolní teplota 10 stupňů a foukal velmi silný vítr, takže to bylo rozumné rozhodnutí. 

Šel jsi do závodu dobře vyladěný? Jaké jsi měl ambice? 

Na tomto závodě jsem si chtěl ověřit, jak na tom jsem před důležitými závody - jelikož to nebyl triatlon, ale duatlon, se kterým nemám takovou zkušenost, tak jsem neměl moc velké ambice. Navíc o zkráceni cyklistiky na 66 km jsem se dověděl až ráno v den závodu, a z toho jsem taky nebyl dvakrát nadšený..

Ale i tyto nástrah jsi překonal a v cíli z toho byla bronzová placka. Jak se ti závodilo?

První běh byl rozdělen do dvou okruhů, kdy první okruh jsem se držel v čelní skupině, ale ve druhém jsem lehce zvolnil a na hlavní favority ztratil 20-30 vteřin. Cyklistika se odehrávala ve 12-ti okruzích a má taktika byla hned od začátku do toho pořádně šlápnout, abych sjel své soupeře - bohužel všech 15 borců přede mnou mělo stejnou taktiku jako já..V prvním okruhu jsem nikoho před sebou ani neviděl a v dalších jsme se promíchali s dalšími závodníky o kolo zpět. Bylo to docela divoké, občas při předjíždění závodníků o kolo zpět, ale všichni jsme měli stejné podmínky. Do depa jsem dorazil na 4. místě a na běh jsem vyrážel hned za Petrem Vabrouškem, který se mi postupně vzdaloval. Tam nás čekalo 5 okruhů - první 3 okruhy mě hned několik soupeřů docela rychle sbíhalo, ale i když jsem držel stabilní tempo, tak ty další 2 kola jsem se jim začal vzdalovat a v posledním kole mě Petr hecnul tím, že mi řekl, že jsem se dost přiblížil třetímu borci Fuchsovi a  mám po něm jít. Tak jsem do toho šlápl a necelé 2 km před cílem jsem šel před něj na 3. Místo, a to si udržel. Za toto umístění hodně vděčím Petrovi.

 

Podal jsi výkon, se kterým můžeš být spokojen? 

Jsem docela spokojený. V ten den jsem prodal to, na co jsem měl, a bedna mě potěšila. 

Městské závody mají často bouřlivou kulisu a podél trati je plno fanoušků. Jak to bylo ve Vídni?  

Před 7 lety jsem tam jel svůj druhý půlželezňák v životě a moc se mi tam líbila úžasná atmosféra, proto jsem se chtěl vrátit, ale letošní atmosféra byla  bohužel negativně ovlivněna zřejmě počasím a tím pádem tradiční nudapláž kolem cyklistické trati zela prázdnotou..A diváků tam taky moc nebylo. 

Jaké byly tvé finanční výdaje? 

Startovné  80euro + 3 eura čip, cesta 1000kč, zničená nová galuska 1300kč, plus výživa.

Musím říct, že závody jako jsou Czechman,Pilman a hlavně Slovakman jsou lépe zorganizované a je na nich poslední roky lepší atmosféra – hlavně co se týká vyhlášení, a za nižší startovné jsou lepší prize money oproti tomuto závodu. 

Loňskou sezonu jsi zakončil neúspěšnou havajskou misí, kde jsi skvěle rozjetý závod musel předčasně ukončit. Jak se to projevilo v zimní přípravě? Přidal jsi na úsilí? Jaké máš tréninkové zázemí?

Mám velké štěstí na skvělé trenéry - jak na Karola Džalaje, který mě trénoval do Havaje, tak na nového trenéra  Lukáše Vrobela, který mě trénuje od letošního roku. Lukáš je v trénování velmi precizní a ví přesně, co dělá. Naše spolupráce mi velmi vyhovuje a motivuje do další práce. Příprava až na malé výjimky proběhla dle plánu i když bez soustředění v teple zato jsem byl na prodloužený víkend za Karolem Džalajem, a to jsou vždy velmi výživné a kvalitní tréninky. Tentokrát to bylo občas i dobrodružné, když jsme objevovali nové trasy na kole, které mnohdy nebyly ani na mapě, takže nechybělo zpestření o  cyklokrosovou vložku a návrat z tréninku se pouze odhadoval..

Za necelé dva týdny se chystá velký tuzemský triatlonový svátek v podobě tradiční půlky s názvem Czechman. Jak se těšíš? Jaký je tvůj cíl?

Na Czechmana se chystám a těším. Startovku jsem zatím neviděl, ale jako každý rok počítám, že tam i letos bude velmi silná sestava závodníků, jak z Čech, tak ze Slovenska - a to je dobře! Dobrý závod dělají dobří soupeři. Cíl je naprosto jasný - prodat to  co jsem natrénoval.

Kam se pak chystáš dál? Zkusíš kvalifikaci na havajský reparát?   

Po Czechmanovi  mám v plánu Moraviaman, challenge Roth, a dál se uvidí. Bohužel kvůli Rothu mi nevyjde ani jeden Slovakman, kam se každý rok velmi rád vracím. Nominační závod na Hawaii letos v plánu nemám, ale chtěl bych se tam v budoucnu vrátit a vylepšit svou  reputaci. To ale bude záležet na aktuální výkonosti, a hlavně jestli se mi podaří navázat spolupráci se silným partnerem, který by mi pomohl s finančními náklady na závod.


 

Hodnocení:
Přečteno 884x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.