Naším cílem je vyhrát letošní IM Hawaii, říká Luboš Bílek, kouč Sebastiana Kienleho

12.03.2014 -
Luboš Bílek se stal podle triatlonové ankety u nás trenérem loňského roku. Hlavně díky tomu, že jeho svěřenec Kienle doběhl na Havaji třetí. Další členkou jeho skupiny je Svenja Bazlen, která začala sezonu na Ironman 70.3 v Panamě bronzem a o víkendu bude bojovat o podium v Abu Dhabi. Oba pomýšlí na kovy nejcennější ze světové "půlky" v Kanadě. Luboš nám z království šejků poskytl následující rozhovor.

Nedávno jsem dělal rozhovor s tvou svěřenkyní Svenjou Bazlen. Týkal se hlavně závodu Ironman 70.3 Panama, kde získala bronz. Co říkáš na její výkon?   

Závod v Panamě byl velice dobrý. K plavání se dá těžko něco říci, jelikož se plavalo s proudem a trať byla asi i o něco kratší. Kolo bylo průměrné, bohužel ne takové, jako  vloni na začátku sezony. Ale pár věcí jsme teď narychlo trošku pozměnili, tak uvidíme v Abu Dhabi. Běh byl pro Svenju super, jen 10 minut za nejrychlejším mužem (pokud vynecháme Javiera Gomeze..). Toto třetí místo je potvrzením kvalifikace na MS v září v Kanadě.

Od začátku týdne jste v místě startu závodu v Abu Dhabí, který se pyšní pohádkovými prize money a tím pádem i nabitou startovkou. Svenja pojede tu kratší verzi (1.5,100,10). Jaký cíl jste si vytyčili?

Cílem je vyhrát. I když proti Anabel Luxford to nebude jednoduché.


Co tvoji další dva němečtí borci, patřící mezi světovou extratřídu, Kienle a Bocherer? Kdy naskočí do závodního kolotoče?

Sebastian vstoupil včera malým běžeckým testem na 10 km do sezony, kdy zaběhl velice slušně za 31:29 za perfektních podmínek. Sebastian i Andreas budou do sezony vstupovat na závodech 70.3. v Americe, ale které závody to budou, ještě prozradit nemůžu.

Jak bys ohodnotil vaše zimní přípravné období? Vše proběhlo dle stanoveného plánu? Co zranění?

Zimní příiprava hlavně u Svenji proběhla super, odtrénovali jsme přesně to, co jsme chtěli. Sebastian má za sebou výbornou plaveckou a cyklistickou přípravu. V běhu po problémech v loňské sezoně, ještě nemůžem úplně trénovat tak, jak bychom chtěli, ale jsme spokojeni. Andreas vstoupil po loňských zraněních do přípravy o něco později,ale už také naplno trénuje. Zatím zdraví drží úplně super, žádné nemoci nebo zranění. Takže doufám, že to tak vydrží celou sezonu.

Na kempu ve Fuerteventuře se k vám připojil Filip Ospalý. Jaká byla vzájemná spolupráce? Pro letošní IM Hawaii se z něj a Sebastiana stanou velcí soupeři..  

S Filipem trénujeme moc rádi. Je to výborný sportovec a partner na společné soustředění. Jsme moc rádi, že s námi na Kanáry letěl a trénoval. Myslím, že z toho Filip i Sebastian profitovali oba. A budem rádi, když se s námi za rok opět soustředění zúčastní. Možna s ním něco odtrénujem i na Havaji..


Loňský havajský bronz Kienleho byl parádní počin. Jdete letos ještě dál? Jaký je cíl?

Cíle jsou hodně vysoké. Ale kdo ví, co se v sezoně stane. Vloni touto dobou byl Sebastian tak fit, že jsme si říkali, že vítězství na Havaji bude realné. Po přetržených vazech v kotníku tyto ambice úplně padly. A dodneška moc nechápu, jak dokázal vybojovat třetí místo.

Cíle -Sebastian Kienle: obhajoba 70.3. titulu, vyhrát Havaj. Pro Svenju top 3 na 70.3. MS. Pro Andiho kvalifikace na Havaj, a když bude zdravý, tak top 10.

Potkali jsme se na vyhlášení Ankety triatlonisty 2013. V sekci trenér roku jsi zvítězil. Jak se ti líbil večer a co říkáš na toto ocenění? 

Vyhlášení bylo v trošku komorní atmosféře, ale myslím, že by to tak mělo být, určitě to stačí. Je zbytečné zvát moc lidí. Mohlo by se to dělat jako v Německu SialfischNight, ale tam je vstup pro lidi asi 65€. Tak nevím, jak by to u nás fungovalo a kolik lidí by přišlo. Super nápad je, že celou akci komentuje Standa Bartůšek, který se v triatlonu vyzná. Mé první místo mě dost překvapilo, přeci jenom jsem v roce 2012 odešel od české reprezentace do 23 let, a teď jsem už jen v zahraničí. Ale výsledky mých sportovců vloni byly super. Jsem za toto ocenění moc rád a všem děkuji za jejich hlasy.

Otázka z trochu jiného soudku. Na tuzemské závody, které přestože většinou zdobí skvělá organizace, jezdí velmi málo závodníků z jiných zemí. Čím to je?

Vzhledem k tomu, ze v dnešní době je hodně závodů, ať už série od ITU, WTC, Challenge, nemají zahraniční sportovci moc času, aby ještě na nějaké další závody jezdili. A když za první místo nebude aspoň 4000€, tak se dobří sportovci na závody do Čech nepodívají.

Takže se asi se svými svěřenci na žádný závod k nám nechystáte..

Jelikož trénuji i Tomáše Řenče a Báru Hlaváčovou, tak někdo z mých sportovců v Čechách závodit bude. Ale z mých top německých závodníků nikdo.

Objevíš se ty sám ještě někdy na startu triatlonového závodu v roli závodníka?

Já už triatlony nejezdím. Poslední můj závod bylo republikové mistrovství v půlce ve Ž´dáru 2012. Teď už hraju jen pingpong jako za „mlada“, v Německu druhou nejnižší soutěž, což mě velmi baví. Máme perfektní tým, a vždy po tréninku si jdem sednout a pokecat.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 1117x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek