Zelenková Reed postříbřila sedmý start na domácím 70.3 South Africa

29.01.2014 -
Lucie patřila před závodem mezi favoritky závodu a tuto roli skvěle potvrdila, když jí na fenomenální Britku Jodie Swallow chyběly necelé čtyři minuty. O tom, jak si nejrychlejší česká ironmanka užila tento závod v krásné turistické destinaci a co plánuje do letošní sezony si přečtete v našem rozhovoru.

První letošní start a navíc na domácí půdě. Motivace velká. V jaké umístění jsi věřila?

Byl to již sedmý ročník závodu a zatím jsem se zúčastnila každý rok. Krom jednoho ročníku, kdy jsem skončila čtvrtá, jsem vždy byla na stupních vítězů, takže cíl byl jasný. Tento závod je pro mě hodně specifický, a to nejen "domácím" prostředím, ale také tím, že tam mám vždy poměrně velkou skupinu svěřenců. Letos jich bylo 22. Takže je to zodpovědnost nejen za svůj výkon, ale také za jejich. 

Jaká byla zimní pauza? Jak vypadal tvůj trénink na tento halfironmanský závod? Vyladění před startem?

Hehe, nejvíce jsem ladila prosincovým pobytem u rodičů v Kadani v Čechách. Hodně cukroví, medoviny a svařeného vína a běhání. S cyklistikou a plaváním jsem začala až po návratu do Afriky na Nový rok. Poslední tři týdny jsem strávila velmi solidním tréninkem, takže jsem věděla, že forma není špatná.


Někteří závodníci mají různé předstartovní rituály a věří, že kdyby je před závodem neprovedli, nemusel by se závod vydařit. Jak je to u tebe? Máš nějaký? 

Nevím, jestli to je úplně předstartovní rituál, ale vždy si dám skleničku červeného vína večer dva dny před závodem. 

Pojďme k samotnému závodu. Jak se ti plavalo, jelo na kole a běžel půlmaraton? Kde to nejvíc bolelo? Dalo se někde uvažovat i o vítězství?

Závod probíhal vlastně celkem jednoduše. Od startu až do cíle jsem byla druhá.. Jodie Swallow je výborná plavkyně, a i když jsem vedla druhou skupinku plavců včetně pozdějšího vítěze Jamese Cunnamy, na Jodie to ve vodě nestačilo. První polovinu kola jsem si stále držela odstup jedné minuty. Bohužel v druhé půlce mi Jodie poodskočila o další minutu. Na běhu jsme měly podobné tempo a poměrně velký odstup od dalších soupeřek. 


Co bys řekla k atmosféře závodu? Měla jsi podél trati asi hodně fanoušků, ne?  

Závodní kulisa byla jako každý rok úžasná. Po trati celého běhu jsou diváci, kteří fandí úplně každému. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších závodů celé sezony, právě pro svoji atmosféru. 

Potkala ses s některými závodníky z Čech?

Žádného Čecha jsem na závodě nepotkala, a myslím, že se ani nikdo nezúčastnil. Ale těším se na setkání na Ironmanu Jižní Afrika. Vím, že se tam pár lidí chystá. 

Jak hodnotíš svůj výkon a výsledek? Co na to říkal tvůj kouč?

Tak samozřejmě, že radost z výsledku mám velkou. Jodie je závodnice super světového formátu, a bylo to poprvé na této trati a při jejím čtvrtém vítězství, kdy i sama řekla, že jsem ji ani na chvilku nedovolila polevit. Můj trenér byl také spokojen. Už proběhla i pořádná pozávodní oslava. Závod 70.3 Jižní Afrika je znám pro svoji pozávodní party, která ani letos nezklamala.

Výborný start máš za sebou. Kam pojedeš dál? Už máš hotový letošní závodní kalendář?

Kalendář zatím naplánovaný nemám, vše je pouze ve stadiu „možná“. Určitě se vydám na nějaký Ironman do Evropy a uvidím, jestli se to podaří skloubit i s nějakým závodem v Čechách.

Trénuješ početné pole triatlonistů a triatlonistek. Jaké jsou jejich ambice?

Letos mám hlavně skupinu elitních age group a pár mladých triatlonových nadějí, takže to bude tento rok hlavně o sbírání zkušeností. 

Vloni ses dostala pod devět hodin, což je mezi ženami skvělý výkon a velká šance i pro světové mistrovství v Koně. Zkusíš letošní kvalifikační slot?

O havajský slot letos bojovat nebudu. Bohužel výlet na Havaj je hodně drahý, což je jeden z hlavních důvodů mé neúčasti. Závodila jsem tam dvakrát a v dohledné době zatím s další účastí nepočítám.


 

Hodnocení:
Přečteno 638x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.