Soustředím se na tady a teď, užít si každý trénink a závod, říká Frintová

25.12.2013 -
V letošní sezoně se Vendula Frintová blýskla třetím místem na ME a stříbrnou medailí v závěrečném podniku světového seriálu závodů ITU v korejském Tongyengu. V rozhovoru hodnotí uplynulou sezonu a na otázku po plánech odpovídá, že nejdůležitější je zůstat zdravá a hlavně si užít každý trénink i závod.

        Je čas bilancovat. S čím se ohlížíš za letošní sezonou?

Vzhledem k bronzové medaili z mistrovství Evropy a stříbra v závěrečném Světovém poháru v korejském Tongyeongu nemohu být nespokojená. Některé závody samozřejmě vyšly lépe, jiné hůře, ale to je sport.

Kde ti to nejlépe sedlo? A naopak?

Dva nejvydařenější závody jsem již zmínila v předchozí odpovědi. Dále byl pro mne velice dobrý závod WTS v Jokohamě, kde jsem 6. místem opět posunula české maximum v celé sérii. Dobrá byla i další umístění v TOP 10 ve Světovém poháru (4. místo Palamos, 9. Místo Alicante). Největším zklamáním byl určitě Evropský pohár v Karlových Varech (8.místo pozn.red.), kde jsem měla na víc, ale tělo se bohužel nedokázalo vypořádat s chladným počasím.

Často tě trápí různá zranění. Jak jsi na tom teď?

V současné době mě naštěstí nic netrápí.


Kde a jak se budeš připravovat během zimního tréninkového období? Vyrazíš někam za teplem, jak bývá tvým zvykem?

Brzy po novém roce odlétám do teplých krajin, kde se opět připojím k mezinárodní skupině kanadského trenéra J. Filliola. Skupina se nám opět rozrostla o výrazné osobnosti, takže se těším, že bude trénink ještě větší zábava, než dosud.

Máš nějaké konkrétní cíle pro další sezonu, kterých bys ráda dosáhla?

Žádné konkrétní cíle si nedávám, ty přichází až s dobou. Ze všeho nejdůležitější je pro mě zůstat zdravá.

Plánuješ účast na některém z tuzemských klání?

Určitě se na nějakém závodě na české půdě objevím.


V našem nedávném rozhovoru s Radkou Vodičkovou jsme mluvili o jejích peripetiích s reprezentací. Jaký máš na to názor jako její týmová kolegyně?

Je to Radčino rozhodnutí a vzhledem k její strategii objíždění lukrativních závodů určitě správné, protože už není svazována žádnými byrokratickými povinnostmi.

Za dva roky se triatlonový svět bude upínat k olympiádě v brazilském Riu. Ty bys tam neměla chybět. Jak se těšíš na tento podnik?

Soustředím se hlavně na to, co je tady a teď, a snažím si užít každý závod i trénink. Olympiáda v Riu je ještě opravdu hodně daleko.

Jak to v současnosti vypadá s tvým vysokoškolským studiem? Přemýšlíš někdy o tom, že by ses chtěla oboru přírodních věd věnovat?

S vysokoškolským studiem to vypadá již pět let stále stejně. Poté, co jsem ukončila magisterské studium na Přírodovědecké fakultě UK, rozhodla jsem se naplno věnovat triatlonu. Sem tam si přečtu nějaký vědecký článek, protože věda je to jedno z nejrychleji se vyvíjejících odvětví a neustále se posouvá mílovými kroky dopředu. Ano, v budoucnu bych se ráda ke svému oboru vrátila. Vím, že to bude těžké, protože mi chybí nezbytná praxe. Za to mi však nechybí potřebná vůle, ctižádost a cílevědomost, bez nichž bych to ani ve sportu nikam nedotáhla.


V mimozávodním období je někdy dodržení tréninkových dávek otázkou dobré motivace. Co tebe konkrétně motivuje?

Nejvíce mě motivuje asi fakt, že vím, že jsem ze sebe ještě stále nevydolovala své maximum, a že se mohu i nadále zlepšovat.

Jaké je se živit profi triatlonem?

Jde o to, co si pod tím konkrétně představujete. Živit se triatlonem u nás se samozřejmě dá, jinak bych já ani další nepodstupovali každodenní tréninkovou dřinu. Triatlon však není fotbal ani hokej, takže pokud nepatříte mezi absolutní světovou špičku, o nějakém zabezpečení do budoucna si můžete nechat jen zdát. 


Hodnocení:
Přečteno 722x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně