Soustředím se na tady a teď, užít si každý trénink a závod, říká Frintová

25.12.2013 -
V letošní sezoně se Vendula Frintová blýskla třetím místem na ME a stříbrnou medailí v závěrečném podniku světového seriálu závodů ITU v korejském Tongyengu. V rozhovoru hodnotí uplynulou sezonu a na otázku po plánech odpovídá, že nejdůležitější je zůstat zdravá a hlavně si užít každý trénink i závod.

        Je čas bilancovat. S čím se ohlížíš za letošní sezonou?

Vzhledem k bronzové medaili z mistrovství Evropy a stříbra v závěrečném Světovém poháru v korejském Tongyeongu nemohu být nespokojená. Některé závody samozřejmě vyšly lépe, jiné hůře, ale to je sport.

Kde ti to nejlépe sedlo? A naopak?

Dva nejvydařenější závody jsem již zmínila v předchozí odpovědi. Dále byl pro mne velice dobrý závod WTS v Jokohamě, kde jsem 6. místem opět posunula české maximum v celé sérii. Dobrá byla i další umístění v TOP 10 ve Světovém poháru (4. místo Palamos, 9. Místo Alicante). Největším zklamáním byl určitě Evropský pohár v Karlových Varech (8.místo pozn.red.), kde jsem měla na víc, ale tělo se bohužel nedokázalo vypořádat s chladným počasím.

Často tě trápí různá zranění. Jak jsi na tom teď?

V současné době mě naštěstí nic netrápí.


Kde a jak se budeš připravovat během zimního tréninkového období? Vyrazíš někam za teplem, jak bývá tvým zvykem?

Brzy po novém roce odlétám do teplých krajin, kde se opět připojím k mezinárodní skupině kanadského trenéra J. Filliola. Skupina se nám opět rozrostla o výrazné osobnosti, takže se těším, že bude trénink ještě větší zábava, než dosud.

Máš nějaké konkrétní cíle pro další sezonu, kterých bys ráda dosáhla?

Žádné konkrétní cíle si nedávám, ty přichází až s dobou. Ze všeho nejdůležitější je pro mě zůstat zdravá.

Plánuješ účast na některém z tuzemských klání?

Určitě se na nějakém závodě na české půdě objevím.


V našem nedávném rozhovoru s Radkou Vodičkovou jsme mluvili o jejích peripetiích s reprezentací. Jaký máš na to názor jako její týmová kolegyně?

Je to Radčino rozhodnutí a vzhledem k její strategii objíždění lukrativních závodů určitě správné, protože už není svazována žádnými byrokratickými povinnostmi.

Za dva roky se triatlonový svět bude upínat k olympiádě v brazilském Riu. Ty bys tam neměla chybět. Jak se těšíš na tento podnik?

Soustředím se hlavně na to, co je tady a teď, a snažím si užít každý závod i trénink. Olympiáda v Riu je ještě opravdu hodně daleko.

Jak to v současnosti vypadá s tvým vysokoškolským studiem? Přemýšlíš někdy o tom, že by ses chtěla oboru přírodních věd věnovat?

S vysokoškolským studiem to vypadá již pět let stále stejně. Poté, co jsem ukončila magisterské studium na Přírodovědecké fakultě UK, rozhodla jsem se naplno věnovat triatlonu. Sem tam si přečtu nějaký vědecký článek, protože věda je to jedno z nejrychleji se vyvíjejících odvětví a neustále se posouvá mílovými kroky dopředu. Ano, v budoucnu bych se ráda ke svému oboru vrátila. Vím, že to bude těžké, protože mi chybí nezbytná praxe. Za to mi však nechybí potřebná vůle, ctižádost a cílevědomost, bez nichž bych to ani ve sportu nikam nedotáhla.


V mimozávodním období je někdy dodržení tréninkových dávek otázkou dobré motivace. Co tebe konkrétně motivuje?

Nejvíce mě motivuje asi fakt, že vím, že jsem ze sebe ještě stále nevydolovala své maximum, a že se mohu i nadále zlepšovat.

Jaké je se živit profi triatlonem?

Jde o to, co si pod tím konkrétně představujete. Živit se triatlonem u nás se samozřejmě dá, jinak bych já ani další nepodstupovali každodenní tréninkovou dřinu. Triatlon však není fotbal ani hokej, takže pokud nepatříte mezi absolutní světovou špičku, o nějakém zabezpečení do budoucna si můžete nechat jen zdát. 


Hodnocení:
Přečteno 724x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!