Letos to opět roztočím ve velkém, hlásí po mateřské Simona Vykoukalová Křivánková

8.05.2015 -
Na duatlonu Břehy se Simona vrátila zpátky do závodního kolotoče. Nechala všechny soupeřky za sebou a doběhla si pro vítězství. Její závodní plány pro letošní sezonu nejsou nikterak při zdi. Necelý rok po porodu čeká Simonu opět Ironmanská výzva. Více v rozhovoru.

Jak ses cítila na startovní čáře duatlonu Břehy? Přeci jen po tak dlouhé pauze to musí být trochu zvláštní pocit, ne? 

Start na duatlonu byl letos mým již pátým startem. Předchozí čtyři byly na běžeckých závodech. Pocit na prvním startu byl po tak dlouhé době zajímavý. Prolétlo mi hlavou, jak ten rok rychle utekl a já už zase stojím se startovním číslem plná chuti a touhy opět závodit. Ono vůbec bylo v období po porodu hodně zajímavých pocitů, když najednou nemá člověk to velké bříško, jako by dělal najednou vše poprvé - ale tak nějak jinak poprvé.. Troufám si říct, že toto pochopí opravdu jen čtenářky maminky. 

Co vás s manželem Pepou Křivánkem přilákalo zrovna na tento závod? 

Duatlon Břehy jsme s Pepou zvolili jako první závod v sezóně již po několikáté. Je to dobře zorganizovaný závod v pěkném prostředí a s dobrou konkurencí. Rozhodování tedy nebylo vůbec složité. 


A hned z toho bylo vítězství..Čekala jsi to takto? Jaký byl průběh závodu? 

Závodilo se mi parádně. Podle absolvovaných tréninků a posledního běžeckého závodu (Brněnský půlmaraton) jsem věděla, že v běhu jsem na tom docela obstojně. Větší strach jsem však měla z cyklistiky. Čas strávený na kole není zatím takový jako v minulých letech. Od závodu jsem nic nečekala, brala jsem ho jako test aktuální výkonnosti. Výsledek a čas v cíli mě mile potěšil a dodal motivaci do dalších tréninků. A jak se to vyvíjelo? Asi po dvou kilometrech úvodního běhu jsem se dostala do čela a svůj náskok jsem pomalu navyšovala až do cíle. 

Ladila jsi nějak speciálně na tento závod? 

Jak jsem již zmínila, závod jsem brala jako test výkonnosti, ale nijak zvlášť jsem se na něj nepřipravovala. 

Nedávno se ti narodila dcerka. Určitě se pro tebe změnily i časové možnosti na trénink. Jak to teď u tebe vypadá v tomto ohledu?  

Máme štěstí, že je Lucinka hodná, což mi nahrává k tomu, že můžu trénovat. S dosavadní téměř půlroční zkušeností s miminkem můžu říct, že sportovat se s dítkem dá bez problému. Je to jen o tom, že člověk musí chtít. Pokud se ale bavíme o systematickém trénování, kdy je zapotřebí jet kvalitní trénink (kvalita či kvantita), na to pak už musí být pomoc v podobě hlídání. Tuto potřebnou pomoc a podporu mám ať už ze strany Pepy, který sám trénující se opravdu snaží a hlídá, co to jen jde, nebo ze strany prarodičů. Samozřejmě je i hodně tréninků, které musím zvládnout doma na trenažerech (občas přerušené podáváním dudlíku a jiných asistencí) nebo společně s Lucinkou ve vozíku. 


Došlo u tebe v tréninku k nějakým dalším změnám? Kdo tě trénuje? 

Začala jsem spolupracovat s Michalem Urbánkem, který mi pomáhá s tréninky. Co se týče odtrénovaných hodin, těch je nyní samozřejmě méně než v předchozích letech. 

Často se diskutuje o tom, že se ženám po porodu zlepší výkonnost a vytrvalostní schopnosti. Jak to vnímáš u sebe?

Vzhledem k tomu, že jsem celé těhotenství sportovala a ještě týden před porodem jsem absolvovala svůj poslední hodinový běh, tak jsem problém s nabráním fyzičky vůbec neměla. Dokonce jsem si o sportu v těhotenství a po porodu psala blog na webové stránky (www.vykoukalova.cz). Pokud se ale bavíme o fyzické kondici na ironmana, tak tam to ještě bude potřebovat pořádný kus práce. 

Jak vypadá tvůj letošní závodní diář? 

Plány na letošní sezónu byly až do dubna otevřené. Nyní již máme v převážné části závodů jasno. Jako jiné roky budeme jezdit po závodech společně s Pepou. Mezi hlavní závody bude patřit několik půlek a dva dlouhé triatlony. Kromě půlky v Linzi a dlouhého v Podersdorfu absolvujeme letos několik závodů ze série Challenge. Dlouhý triatlon v Rothu a půlky v Poznani a Walchsee-Kaiserwinkl. Možná pak také Challenge půlku v říjnu na Malorce. A pro doplnění termínové listiny zařadíme tréninkově naše oblíbené sprint triatlony například z Jihomoravské triatlonové ligy. Pokud tedy vše vyjde podle plánu, tak to letos opět roztočíme ve velkém. 

Na závěr bych chtěla poděkovat sponzorům, kteří mě i přes loňskou závodní pauzu nadále podporují  -Aquasphere, Oční studio Aleš Žejdl, Progress Sportswear, Bombus natural energy, Sport protect


 fotovzpomínka na svatbu s Pepou Křivánkem 

 

Hodnocení:
Přečteno 1047x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.