Letos to opět roztočím ve velkém, hlásí po mateřské Simona Vykoukalová Křivánková

8.05.2015 -
Na duatlonu Břehy se Simona vrátila zpátky do závodního kolotoče. Nechala všechny soupeřky za sebou a doběhla si pro vítězství. Její závodní plány pro letošní sezonu nejsou nikterak při zdi. Necelý rok po porodu čeká Simonu opět Ironmanská výzva. Více v rozhovoru.

Jak ses cítila na startovní čáře duatlonu Břehy? Přeci jen po tak dlouhé pauze to musí být trochu zvláštní pocit, ne? 

Start na duatlonu byl letos mým již pátým startem. Předchozí čtyři byly na běžeckých závodech. Pocit na prvním startu byl po tak dlouhé době zajímavý. Prolétlo mi hlavou, jak ten rok rychle utekl a já už zase stojím se startovním číslem plná chuti a touhy opět závodit. Ono vůbec bylo v období po porodu hodně zajímavých pocitů, když najednou nemá člověk to velké bříško, jako by dělal najednou vše poprvé - ale tak nějak jinak poprvé.. Troufám si říct, že toto pochopí opravdu jen čtenářky maminky. 

Co vás s manželem Pepou Křivánkem přilákalo zrovna na tento závod? 

Duatlon Břehy jsme s Pepou zvolili jako první závod v sezóně již po několikáté. Je to dobře zorganizovaný závod v pěkném prostředí a s dobrou konkurencí. Rozhodování tedy nebylo vůbec složité. 


A hned z toho bylo vítězství..Čekala jsi to takto? Jaký byl průběh závodu? 

Závodilo se mi parádně. Podle absolvovaných tréninků a posledního běžeckého závodu (Brněnský půlmaraton) jsem věděla, že v běhu jsem na tom docela obstojně. Větší strach jsem však měla z cyklistiky. Čas strávený na kole není zatím takový jako v minulých letech. Od závodu jsem nic nečekala, brala jsem ho jako test aktuální výkonnosti. Výsledek a čas v cíli mě mile potěšil a dodal motivaci do dalších tréninků. A jak se to vyvíjelo? Asi po dvou kilometrech úvodního běhu jsem se dostala do čela a svůj náskok jsem pomalu navyšovala až do cíle. 

Ladila jsi nějak speciálně na tento závod? 

Jak jsem již zmínila, závod jsem brala jako test výkonnosti, ale nijak zvlášť jsem se na něj nepřipravovala. 

Nedávno se ti narodila dcerka. Určitě se pro tebe změnily i časové možnosti na trénink. Jak to teď u tebe vypadá v tomto ohledu?  

Máme štěstí, že je Lucinka hodná, což mi nahrává k tomu, že můžu trénovat. S dosavadní téměř půlroční zkušeností s miminkem můžu říct, že sportovat se s dítkem dá bez problému. Je to jen o tom, že člověk musí chtít. Pokud se ale bavíme o systematickém trénování, kdy je zapotřebí jet kvalitní trénink (kvalita či kvantita), na to pak už musí být pomoc v podobě hlídání. Tuto potřebnou pomoc a podporu mám ať už ze strany Pepy, který sám trénující se opravdu snaží a hlídá, co to jen jde, nebo ze strany prarodičů. Samozřejmě je i hodně tréninků, které musím zvládnout doma na trenažerech (občas přerušené podáváním dudlíku a jiných asistencí) nebo společně s Lucinkou ve vozíku. 


Došlo u tebe v tréninku k nějakým dalším změnám? Kdo tě trénuje? 

Začala jsem spolupracovat s Michalem Urbánkem, který mi pomáhá s tréninky. Co se týče odtrénovaných hodin, těch je nyní samozřejmě méně než v předchozích letech. 

Často se diskutuje o tom, že se ženám po porodu zlepší výkonnost a vytrvalostní schopnosti. Jak to vnímáš u sebe?

Vzhledem k tomu, že jsem celé těhotenství sportovala a ještě týden před porodem jsem absolvovala svůj poslední hodinový běh, tak jsem problém s nabráním fyzičky vůbec neměla. Dokonce jsem si o sportu v těhotenství a po porodu psala blog na webové stránky (www.vykoukalova.cz). Pokud se ale bavíme o fyzické kondici na ironmana, tak tam to ještě bude potřebovat pořádný kus práce. 

Jak vypadá tvůj letošní závodní diář? 

Plány na letošní sezónu byly až do dubna otevřené. Nyní již máme v převážné části závodů jasno. Jako jiné roky budeme jezdit po závodech společně s Pepou. Mezi hlavní závody bude patřit několik půlek a dva dlouhé triatlony. Kromě půlky v Linzi a dlouhého v Podersdorfu absolvujeme letos několik závodů ze série Challenge. Dlouhý triatlon v Rothu a půlky v Poznani a Walchsee-Kaiserwinkl. Možná pak také Challenge půlku v říjnu na Malorce. A pro doplnění termínové listiny zařadíme tréninkově naše oblíbené sprint triatlony například z Jihomoravské triatlonové ligy. Pokud tedy vše vyjde podle plánu, tak to letos opět roztočíme ve velkém. 

Na závěr bych chtěla poděkovat sponzorům, kteří mě i přes loňskou závodní pauzu nadále podporují  -Aquasphere, Oční studio Aleš Žejdl, Progress Sportswear, Bombus natural energy, Sport protect


 fotovzpomínka na svatbu s Pepou Křivánkem 

 

Hodnocení:
Přečteno 1042x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně