Filip Ospalý sedlá nový speciál Argon 18

28.04.2015 -
Do nové závodní sezony vstupuje Filip s novým kolem. Po kolech značky Boardman a posléze Cannondale, na kterém závodil na loňské IM Hawaii, bude letos jezdit Argon 18. O víkendu ho čeká první prověrka na půlce v Aix en Provence a nebude chybět ani na tuzemském svátku triatlonu Czechman.

Co si slibuješ od nového speciálu Argon 18, na kterém budeš v letošní sezoně závodit?

Doufám, že mě doveze k vítězstvím v důležitých závodech, které mě čekají.

Jak probíhá spolupráce s firmami Future Cycling (oficiální dealer značky Argon 18 do ČR a SR) a LBS (prémiový prodejce)?

Od začátku jsme se celkem rychle domluvili na společné řeči a jsem rád, že to funguje. Firmy mě oslovily, zda bych se stal tváří značky v České republice, což jsem přijal. Znamená to pro mě, že budu oproti minulým sezonám více závodit na domácích závodech a také budu k dispozici pro konzultace na stánku, který bude mít LBS na expu u jednotlivých závodů. Velmi důležité je také to, že je naší společnou snahou mě začlenit do mezinárodního týmu Argon 18, kde jsou triatlonová esa jako je Bozzone, Raňa nebo Griffin. 

Před Argonem jsi sedlal speciál značky Boardman. Co tě vedlo k této změně?

S lidmi od firmy Boardman jsme se rozešli v našich představách a nebylo možné se domluvit na spolupráci. S LBS jednáme něco přes měsíc, čekalo se na dodání kola z Kanady. Je to zatím jediná časovka tohoto modelu u nás. Prošel jsem podrobným screamingem a kolo mi postavili přesně podle mých parametrů. Těším se na první trénink.


Pojďme k závodům, které se už nezadržitelně blíží. Kde kolo poprvé otestuješ v závodním zatížení?

Příští víkend jedu na závod Ironman 70.3 Aix en Provence, kde budu obhajovat předloňské vítězství.

Kde budou tvé závodní vrcholy v letošní sezoně?

Koncem května jedu na  Challenge Rimini, které je mistrovstvím Evropy ve středním triatlonu a v červnu mě čeká MS ITU na distancích 4-120-30. V obou závodech bych chtěl atakovat medailové pozice.

Díky spolupráci s novou značkou tě tedy čeští fanoušci uvidí na domácích závodech a triatlonisti mohou poměřit síly s borcem světové extratřídy. Které to budou konkrétně?

Začnu pardubickým Czechmanem, na Moraviamanovi pojedu se zlínskými mladými plavci štafetu, potom olympijský bezhák v Opavě. Super šance se ukázat bude na novém pražském závodě ve středním triatlonu v rámci Prague Tri Weekend (15. -16.8.). V rámci seriálu Ford Czechman Tour se účastním i závodu Slovakman 113.

Jak se cítíš v tréninku? Co operovaná kolena?

V únoru jsem si dal závod v Arabských emirátech, kde to ještě nebylo úplně ono. Nicméně zimní příprava se povedla dobře, zatím žádné zranění ani jiné komplikace nenastaly. Tréninkový model úspěšný z minula se nemění - plavu se plavci Komety Brno pod vedením Zdeňka Tobiáše,  na kole mi dělá sparinga můj kouč pan Novák, který dohlíží na moji techniku šlapání a rychlost z vozu Ford, ať už za mnou nebo přede mnou  a na běh jdu většinou sám, příp. se na dráze přidá  Láďa Dvořák. Týdenní dávky se pohybují kolem 20ti odtrénovaných hodin.   

      

Hodnocení:
Přečteno 1123x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.