Daleko víc si teď vážím života. A sním o Havaji, říká Krejčová

26.03.2015 -
Vyhrála loňského Moraviamana, ale několik dní na to měla těžký pád z kola. Diagnóza byla neúprosná - několikanásobná fraktura páteře a riziko ochrnutí. Pomalu přichází nová sezona a Petra je zpátky v plné tréninkové zátěži. A chystá se vybojovat slot do Kony. Více v rozhovoru.

Měla jsi těžký pád na kole s důsledkem několika zlomenin. Pauza byla dlouhá a rehabilitace jistě nelehká. Jak jsi na tom po zdravotní stránce?

Po zranění jsem už v pořádku, mám jen zhoršenou hybnost a bolesti.

Jak probíhala rehabilitace?

Rehabilitace probíhala v nemocnici v Českých Budějovicích, pak soukromě u fyzioterapeuta a nyní už na žádnou naštěstí nechodím, jen mám jednou týdně masáže.

Mohla by ses ještě vrátit k tomu, co se vlastně stalo a jak jsi to vnímala? Kdy to pro tebe bylo nejobtížnější?

Co bylo nejtěžší? Asi vše, co se odehrávalo v nemocnici po pádu - první operace, vyjmutí obratle, na pobyt na ARO si nepamatuji. Nejhorší to bylo pro rodinu, která nevěděla, jak to se mnou bude. Pak přišlo 14 dní na JIPce, strašný bolesti, druhá operace, zadní přístup, pak zase JIPka, ještě větší bolesti a měsíc na lůžku. Pak mi řekli, že budu chodit a i běhat.. 


V těchto situacích je člověk plně odkázán na um a erudici lékařů. Komu vděčíš nejvíc?

Nikdy nezapomenu, jak jsem si poprvé sedla a stoupla. Řvala jsem bolestí a pak jak jsem sama šla na WC.. Prostě to byl strašné, ale vše dobře dopadlo. Komu vděčím? Hlavně panu doktorovi Bombicovi (neurochirurg), který mě zachránil. Operoval mě po pádu 6 hodin a zachránil život a zdraví. Jsem mu nesmírně vděčná, doktoři čarovali a přes prognózy ochrnutí se jim povedlo nemožné, stal se zázrak a já chodím, běhám, plavu a jezdím už i venku na kole..

Co pro tebe znamenala podpora rodiny a přátel? 

Nejvíc mi pomohli manžel, rodiče, tchýně, sestra, rodina a kamarádi. A úplně nejvíc moje děti, kvůli kterým jsem to musela zvládnout.

Kdy a jak ses vrátila do tréninkové zátěže?

Trénovat jsem začala 10.9. spinningem, pak jsem šla na bazén. Asi 2 týdny jsem plavala jen s deskou nohy, pak znaka a pak jsem se asi po měsíci dostala na kraula. Poprvé běhat jsem byla 27.10. Potají, aby to nikdo nevěděl. Od listopadu trénuji už všechny tři disciplíny na triatlon. Snažím se do sebe dostat, co se do mne vejde. 


Jak jsi spokojená se svou zimní přípravou? 

Zimní příprava proběhla dobře, trénuji ve Viva fitnes, kde mám super podmínky, bazén a spinning. Běhání celou zimu venku a pár kiláků na běžkách, které mi s tím krkem nešly. V současné době trénuji kolem 30ti hodin týdně a cítím se skvěle. Krk drží a bolí, já si to užívám, ale jsem ráda a těším se každý den na tréninky. 

Jak vypadá tvůj trénink v současné době? První závody se již pomalu, ale jistě blíží..

Na kolo ven jsem se dostala před třemi týdny a strašně mě to baví, začala jsem jezdit i trošku na bike, ale víc silničku a na speciálu jsem ještě nebyla, ten je v servisu. Tréninkový plán si píšu sama a plány si připravuji dopředu, deníček se plní, z čehož mám velkou radost.

Vyrazíš na soustředění?

Příští týden odjíždím se skupinou kamarádů triatlonistů (Jan Hron, Martin Kosobud, Hynek Sojka a další) na dvoutýdenní soustředění na Malorku a už se moc těším. Doufám, že tam potrénujem jako, kdy se mi toto soustředění hodně osvědčilo, hlavně z cyklistiky jsem čerpala na nejlepších závodech. 


Několik let objíždíš závody Českého poháru v dlouhém triatlonu. Jaký je tvůj letošní závodní plán? Na které závody se nejvíc těšíš?

Nejvíc se těším asi do Otrokovic a jinak na celý Český pohár v dlouhém a středním triatlonu, který bych chtěla objet. V plánu mám Krušnoman, Czechman, Moraviaman, pak kvalifikaci v Curychu, kde jsou sice jen dva sloty, ale chtěla bych se kvalifikovat na Hawaii a splnit si sen. Ta je totiž nejvýš v mém žebříčku snů.

Dáváš si teď větší pozor při jízdě na kole, po tom, co se stalo?

Větší pozor na tréninku si určitě dávám, docela dost jsem se bála a stále se bojím. Jezdím opatrně  a myslím, že i na závodech se budu bát a budu opatrnější.

Jaké „poselství“ sis vzala z této těžké zkušenosti, kdy si málem skončila na invalidním vozíku?

Poselství jsem si vzala určitě to, že budu opatrnější a budu jezdit opatrněji a dávat si větší pozor. Uvědomila jsem si, že jedna sekunda může změnit nebo definitivně zničit život, kterého si teď daleko víc vážím a jsem moc ráda na světě! Rozhodla jsem se skončit s krátkými a hákovými jihočeskými triatlony. 

Co tvé děti a sport?

Syn jezdí s manželem, který ho trénuje, vodní slalom na divoké vodě. Vloni vyhrál ČP mladších žáků. Jsem na něj hrdá. Máme tři kilometry od bydliště nový hezký slalomový kanál, kam kluci jezdí trénovat a já relaxovat. Volné víkendy budu věnovat rodině a jezdit se synem na závody, kterému se daří a je šikovný.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 1677x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.