Nejvíc musím zapracovat na regeneraci, říká Lenka Králová

25.02.2015 -
Vloni se Lenka zapsala do historie triatlonu svým výkonem na Czechmanovi, kde přes technické a žaludeční problémy dokázala vybojovat bronzovou medaili. Potom ovšem přišly zdravotní kompilkace a sezona jí zdaleka nevyšla podle představ. Za pár dní odlétá na soustředění s Etriatlonem a pod trenérským vedením Lukáše Vrobela se chystá do bojů nadcházející sezony.

Jak si zbilancovala loňskou sezonu? Na Czechmanovi jsi vybojovala výborný výsledek v podobě bronzu, ale pak se to zdravotně zvrtlo..   

No ono se vlastně ani nedá mluvit o nějaké sezóně. Celý minulý rok jsem se plácala ve všemožných zdravotních problémech a zúčastnila se vlastně jenom dvou závodů. Po odjetém Czechmanovi, který jsem vyloženě protrpěla a už půlročním trápení s boreliózou jsem sezónu nakonec ukončila a domluvila se s trenérem, že úplně přestanu trénovat, dokud se nevyléčím. Antibiotika vůbec nezabíraly a nakonec jsem podstoupila dost šílenou léčbu, která nakonec po měsíci naštěstí zafungovala. V říjnu jsem tedy konečně dostala výsledky, že jsem zdravá a měla tak šílenou radost, že můžu zase sportovat, že jsem vyběhla a rovnou si vlastní blbostí vyhřezla plotýnky. No nakonec jsem se do prosince dala znova dohromady a teď od ledna se domluvila s Lukášem a znovu pod jeho vedením začala trénovat, za což mu jsem strašně vděčná.

Tak snad už máš zdravotní patálie za sebou a můžeš se plně koncentrovat na nadcházející závody. Jak vypadá tvůj trénink?

Během týdne musím stihnout odtrénovat během dopoledne, takže většinu odtrénuju sama, tedy kromě plavání,kdy můžu chodit plavat díky Petrovi Valešovi s Etriatlonem. Většinou mám dvě až tři fáze, takže občas je to docela fofr. Za to pak si užívám víkendy, kdy nemusím nikam spěchat. Týdně je to něco kolem 20 hodin v tréninku.


foto: Czechman 2014

Domluvili jste s trenérem Lukášem Vrobelem, na čem budeš v přípravném období nejvíc pracovat?

Vzhledem k loňskému roku asi na všem..Naštěstí, i když jsem toho loni moc nenaběhala, běh se mi vrací docela rychle tak nějak sám (asi i tím, že ho mám nejradši. Naopak s plaváním asi budu bojovat věčně. Jinak na čem musím zapracovat asi úplně nejvíc je regenerace ve všech směrech.

Děláš kromě triatlonových disciplín ještě jiné sporty?

Ted v zimě se snažím být o víkendech co nejvíc na horách a jezdit na běžky. Jinak místo posilovny vedu ve fitku hodiny BodyPumpu, kde si tak blbnu s činkami, mám ráda kruhové tréniniky a začala jsem také jednou týdně navštěvovat hodiny hot jogy. A když mám čas, tak jdu na dlouhou procházku se psem.

Kam vyrážíš na soustředění?

Za pár dní odjíždím s Etrialonem na 14 dní na Kanáry.


Co tvůj závodní diář pro rok 2015?

Vzhledem k loňskému roku zatím nic moc neplánuju. Na začátku ledna jsem teprve začala znovu trénovat, tak uvidím, jak to půjde. Pokud budu zdravá, tak samozřejmě závodit chci a rozhodně nechci být někde na konci výsledkové listiny ..

Je nějaký závod, který pro tebe bude prioritou?

Zatím mám naplánovaný akorát jediný závod Czechman, kde vůbec uvidím, jak a jestli to znovu půjde. Pokud tam budu schopná závodit, tak uvidím co dál. Ale letos zůstanu jen u půlek.

Po loňském promaroděném roce už musíš být doslova nažhavená na závodní kolotoč..Na co se těšíš nejvíc?

Prostě na celou tu závodní atmosféru, vlastně celý minulý rok jsem strašně záviděla všem, kdo mohl závodit, když já jsem nemohla, a já závodím strašně ráda. Jinak z disciplín na běh a z celého závodu na cíl..

Tradiční vzkaz na závěr rozhovoru čtenářům stránek Etriatlonu?  

„Lepší je opotřebovat se, než zrezivět“..To se mi líbí, ale asi nejdůležitější je, aby to člověka bavilo, měl z toho radost a ze sportu se nezbláznil.


Hodnocení:
Přečteno 1258x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.