Vrcholem bude jednoznačně šampionát v Zell am See, plánuje Kuba Langhammer

18.02.2015 -
Poctivá práce, nadšení pro triatlon, geny po tátovi Krušnomanovi a tvrdá taktovka trenéra Jardy Hýzla. To jsou síly, jejichž výslednicí je loňská nominace na halfironmanský svěťák v Rakousku. Za pár týdnů odjíždí Kuba s Davidem Procházkou na kemp na Gran Canarii. A těší se, až bude moct předvést, kam se posunul. Více v rozhovoru.

S čím budeš mít spojenou loňskou sezonu? Jak ji hodnotíš?

Hodnotím jí velice pozitivně. Jsem rád, že jsem se dokázal výkonnostně posunout o další stupeň výše. Díky tomu mi vyšla nominace na Mistrovství světa v půlce a oba dva závody po Zell am See (Klasik duatlon – 5.místo a Elbaman - 4.místo v absolutním pořadí). Jsem zvědavý, kam se dokážu posunout tento rok.

Co ti vyšlo nejlépe na tuzemské, potažmo na světové závodní scéně?

Top momentem v ČR bylo, když jsem ke konci cyklistické části na Czechmanu dokázal smazat náskok uprchlíků z vedoucí skupinky a z depa vybíhal na druhé pozici. Škoda penalizace, mohlo to být ještě zajímavé.. Doufám, že to jednou zopakuji, hlavně bez penalizace. Zahraniční? Jednoznačně cílová rovinka v Zell am See a pak i na Mistrovství Itálie na Elbě. 


Trénuješ pod trenérskou taktovkou Jardy Hýzla. Jak vypadá tvůj trénink konkrétně?

Všechny tréninky absolvuji sám. Plavecké tréninky v Teplicích, nebo v Lovosicích. Bohužel plavecký bazén v Ústí nad Labem je momentálně v rekonstrukci, což je pro mě letos největší problém. Mimochodem jen cesta zabere hodinu a půl, plus trénink. Běhání všude kde se dá no a kolo doma na trenažéru. Trénuji jak svoji morálku, tak i sousedů trpělivost. Zatím to obě strany zvládají. Časově je to tak 15 hodin týdně kvalitního tréninku.

Na čem budeš v přípravné fázi nejvíc makat?

Společně s Jardou Hýzlem pracujeme na všech třech disciplínách. V každé z nich mám rezervy a to chceme změnit.

Provozuješ nějaké doplňkové sporty?

Víkendy trávím ve Sport areálu Klíny, kde dělám instruktora snowboardingu. Občas si v areálu vyzkouším místního Fatboye, kterého si může půjčit kdokoliv. Velice doporučuji. Dále předcvičuji každé úterý a neděli kruhový trénink ve Stanifitu v Teplicích. Do toho škola a samozřejmě trénink. V zimě se rozhodně taky nenudím. 


Skupiny českých triatlonistů už polykají tréninkové dávky na soustředěních, zejména na Kanárech a Mallorce. Kam vyrážíš ty?

Jelikož mě letos čekají státnice z Tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, tak si nemohu dovolit dlouho chybět. Z tohoto důvodu jsem zvolil pouze týdenní soustředění na Gran Canarii v březnu, kam pojedu s Davidem Procházkou. O dalších soustředěních se rozhodnu dle možností ve škole.

Letos tě čeká světový šampionát v halfironmanu, což bude tvým vrcholem, ne? Jaké další závodní plány spřádáš? 

Ještě před státnicemi se poprvé postavím na start domácího závodu Krušnoman Duatlonu na Klínech. Poté následují státnice. Kvůli termínové kolizi se na 80% díky státnicím nepostavím na start Czechmana, který mi vždy seděl. Státnice jsou naplánované na týden před a týden po Czechmanu, takže pro mě v nejhorším možném termínu. V srpnu, doufám, již po úspěšném absolvování vysoké školy, jedeme s tátou do Německa na Ironman 70.3 Wiesbaden, kde se pokusím o slot na Mistrovství světa pro rok 2016. Následovat bude vrchol sezony - Mistrovství světa v Zell am See. O dalších závodech se stále rozhoduji. 


Jak budeš ladit na tento závod?

Chystá se tam na mě podívat početná výprava, tak nesmím nic podcenit a podat naprosto nejlepší výkon.

Na co se nejvíc těšíš?

Nejvíce se těším, až se rozjede celý kolotoč závodů a zjistím, jak moc jsem se dokázal posunout. V tréninku se cítím dobře, tak uvidíme. A dále se těším na skvělou partu lidí, co se točí kolem dlouhého triatlonu.

Máš nějaký „message“ pro čtenáře Etriatlonu?

Necítíš bolest. Co bolí, to sílí. Kdo nemůže, ten se přemůže, ale hlavně - bavte se triatlonem!

Jsem rád, že do nové sezony mohu vstoupit s novými partnery, kteří mi ať už finančně nebo materiálně pomáhají přibližovat se ke svému snu. Jmenovitě: CooperVision, Langhammer optik, Okula Eyewear, Temposport a Sport areál Klíny.

 

Hodnocení:
Přečteno 1256x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!