Jaké jsou cíle Čechů na startu havajského Ironmana?

8.10.2014 -
Megasvátek světového triatlonu se nezadržitelně blíží a už tuto sobotu pošle výstřel z děla stovky nejlepších Ironmanů planety do bojů na lávových polích. Na startu bude i letos početné pole domácích triatlonistů v čele s Filipem Ospalým. Zeptali jsme se, jaké jsou jejich cíle.

Filip Ospalý (M PRO)

Na Havaj jedu s cílem zajet takový výsledek, abych se za něj nemusel stydět, až na něj budu v důchodu myslet.. 
Abych ten první start na tomto pekelném závodě dokončil se ctí!


Jana Richtrová (AG F30-34)

Jedu tam se stejným stejnym cílem jako na světový šampionát v půlce v Mt. Tremblant. Chtěla bych vyhrát mojí věkovou kategorii a i celkový amatérský titul. Věřím, že když to všechno vyjde v den D, tak na to mám. Už se moc těším.


Tamara Maxantová (AG F30-34)

Ráda bych vybojovala tu nejlepší pozici v mé věkove skupině a velice se těším porovnat síly s těmi nejlepšimi soupeřkami z celého světa. Trénovala jsem tvrdě a tělo je na to připraveno. Nechci ale i tento závod podceňovat, jelikož je známý svými těžkými podíinkami. Hrát roli bude určitě teplota a vítr, takže záleží i jaký bude den. Moc se na závod těším a jsem připravena vydat ze sebe ten nejlepší výkon co můžu a samozřejmě si ho i užít!


David Procházka (AG M35-39)

IM Hawaii beru jako završení úspěšné sezóny a určité periody svého triatlonového snažení. Cílem je společně s rodinou si užít atmosféru doprovázející tento závod a pár dní společné dovolené. V samotném závodě bych chtěl podat takový výkon, abych si v cíli mohl říct, že jsem v každém okamžiku závodu za daných podmínek odvedl maximum možného.


Jarda Hýzl (AG M45-49)

Můj cíl? Jedu popáté, tak chci mít co nejlepší pocit v cíli, že líp už to nešlo, že jsem nic nepokazil -ani v závodě, ani v přípravě. Minule se vždy "něco" pokazilo. A pokud to půjde, tak být co nejlépe v age grup 45-49. Nahlas raději neříkám, jak vysoko bych chtěl být.


Miroslav Rybáček (AG M25-29)

Jedu tam s cílem zajet, co nejlíp to půjde. Protože nevím, co od toho čekat, tak ani nemám konkrétní cíl. Budu rád, když si to taky trochu užiju a neprotrápím.


Ondra Teplý (AG M35-39)

Protože se mi slot v Kodani povedlo získat doslova o prsa, tak ambice na umístění žádné nemám. Každý rok tam jezdit nebudu, takže jednoznačný cíl je dokončit a prodat vše, na co momentálně je. Ladit na Hawaii vůbec nebudu. Jen si pár dní pořádně odpočinu, aby na to byla chuť. Kolo vyzbrojím náhradní plášťovkou, nýtovačkou a dalším nářadím, které pomůže vyřešit případné technické problémy. Díky moc všem příznivcům za podporu. Účastí jsem si splnil dlouhodobý cíl.


Honza Šneberger (AG M25-29)

Prosadit se mezi elitou světového triatlonu na dlouhých tratích není žádná sranda. Asi jako většina závodníků z AG tam jedu za odměnu sám sobě. Samozřejmě, že nemohu atakovat přední příčky mé věkové kategorie. Už jen přiblížit se první dvacítce svých vrstevníků by byl obrovský úspěch, na který si ani netroufám pomýšlet. To by totiž znamenalo celkové umístění v první dvoustovce včetně profesionálů, což je řekl bych můj současný výkonnostní strop při nejlepší konstelaci všeho. Ale opusťme snové představy. Tamější podmínky budou stát proti mě. Že se budu trápit, je moje jediná Havajská jistota. Na start se postavím s plánem A, tj. zaplavat v klidu co nejméně minut přes jednu hodinu, odjet s malou rezervou opět co nejméně minut přes pět hodin a odběhnout maraton tak, abych se po cestě neuvařil a nezkolaboval. Cílový čas bych rád stlačil pod 10 hodin, pokud to podmínky dovolí. To většinou dává celkové umístění někde kolem čtvrté stovky v cíli. Plánem B je v případě větších problémů přepnout do úsporného módu a závod jednoduše dokončit. Více než kdy jindy se hodí podotknout: "uvidíme!"


Honza Falge (AG M35-39)

S cílem úspěšně dokončit, naplno si užít atmosféru závodu a Havaje, jako takové. Účast a cesta na letošní Havaj je pro mě a rodinu super odměnou.
Aloha


Mirek Vraštil jr (AG M30-34)

Je velmi těžké odpovědět jednou větou. Jako mnoho sportovců/ironmanů (i když pro mě je to vždy otázka max 2 měsíců po veslařské sezóně) mám sen zavodit na MS v Koně. Loni jsem bohužel kvůli nemoci nemohl nastoupit a o to s větší vůlí jsem šel do závodu v Busseltonu (AUS), kde se mi znovu podařilo kvalifikovat. Do závodu v Koně půjdu jako do každého závodu - vydat ze sebe všechno, co mám natrénováno, ale abych se po svých dostal do cíle. Záleží samozřejmě na tom, jak me tělo zvládne nástrahy havajského pekla. Hlava je však připravená velmi dobře.Daniel Machek (AG M55-59)


Cílem je dokončit, před tímto závodem mám velký respekt!Hodnocení:
Přečteno 1279x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka