Vabroušek si veze stříbro z IM Podersdorf a míří do Japonska

27.08.2013 -
Zlínský železňák pokračuje ve své sérii ironmanských závodů. Před Pilmanem dal letos přednost rakouskému ironmanskému mistrovství, kde svým vyrovnaným výkonem v čase 9:31 vybojoval stříbrnou medaili. Těsně před odletem na IM Japan stihl odpovědět na pár otázek pro následující rozhovor.

Na IM Podersdorf se ti v posledních letech velmi dařilo. V jaké umístění sis věřil letos?

 

Jako u všech dlouhých triatlonů – užít si to a vybojovat co nejlepší umístění. Loni i předloni jsem tam třetí, doufal jsem v posun a to se podařilo.

 

Termínově to kolidovalo s republikovým šampionátem ve Žďáru nad Sázavou. Co rozhodlo, že jsi vyrazil do Podersdorfu?  

Pilman jsem v minulosti už vyhrál, Podersdorf ještě ne. Sice mne velice lákal svou členitou tratí, během v lese i statutem MČR, ale Podersdorf nabídl dvojnásobné tratě, což preferuji a vícenásobné prize money, což jako profesionál musím brát rovněž v potaz.

 

Popsal bys průběh jednotlivých disciplín v tvém podání? Jsi spokojený se svým předvedeným výkonem?

 

Spokojený jsem byl s výkonem ve všech třech disciplínách. Po dovolené a tréninkovém krátkém na Lipně jsem se na další dlouhý opravdu těšil a celý si ho užil. Z vody jsem šel kolem 10. místa s odstupem kolem 4 minut na Orlického, na kole jsem držel navzdory silnému větru průměr 40km/h a na běhu až do půlky tempo 4min/km. V druhé polovině už jsem si jen hlídal 2. pozici, Georg byl příliš daleko. K vítězství chybělo hodně. Po Swobodově cyklistice za 4:07 (průměr kolem 44km/h) bylo o vítězi rozhodnuto už po cyklistice. Jak to v silném větru a na šesti okruzích se spoustou zatáček dokázal mi není jasné. My ostatní jsme pak svedli celkem těsný souboj o 2.-5. pozici.


 

Jaká byla závodní kulisa?

 

Šlo už o 26. ročník a navíc se zde během dvou dnů konají hned 4 triatlony (v sobotu půlka a celý, v neděli sprint a olympijský). Takže místní už závod berou za svůj a kulisu dotváří také účastníci a doprovod ostatních tratí. Pro mne velkou roli hraje i fakt, že je to jen něco přes dvě hodiny autem ze Zlína.

 

S rostoucím počtem absolvovaných závodů tvoje forma graduje. Kde se představíš na dalším závodě?

 

Tuto sobotu startuji na Ironmanu v Japonsku. Závod letos obnovili v nové lokalitě na ostrově Hokkaidó asi 150 km od Sappora. Letím tam zítra s Pepou Svobodou, takže vyladění na místě bude určitě ideální! Tratě slibují plavání v jezeře, cyklistiku s 1800m převýšení a výhledy na činnou sopku. Závěrečný maraton po rovině podél jezera. Další víkend si dám opět ve dvojici se Zbyňkem Cyprou Beskydskou sedmičku (MČR v horském ultratrialu - 95km s 5500m převýšení). Formu cítím letos asi zatím nejlepší, takže v Japonsku budu usilovat o bednu a v Beskydech o vítězství.

 

Co říkáš na výsledkovou listinu z Pilmana? Čekal jsi, že to takto dopadne? Džalaj, Dvořák, Wainer?  

 

Řekl bych, že se nekonalo žádné překvapení a dopadlo to podle předpokladů. Od bronzu dál to musela být pěkně vyrovnaná bitva. Hodně mě mrzí, že jsem nebyl u toho. 

 

Hodnocení:
Přečteno 757x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka