Stálo mě hodně fyzických i psychických sil závod dokončit, píše ve své reportáži z IM Zurich Simona Vykoukalová

23.08.2013 -
Minulý víkend závodila ve švédském Kalmaru a jako druhá z českých závodnic skončila osmá v profi kategorii. Ve své reportáži se vrací k jednomu z nejtěžších závodů své dosavadní kariéry, Ironman Zurich, který se uskutečnil před měsícem za tropického vedra. S vypjetím všech sil zvládla dokončit a v čase 10:35 se mohla radovat ze čtrnáctého místa mezi profesionálkami.

Přežít a dokončit co nejlépe

Do závodu jsem šla s tím, že chci podat co nejlepší výsledek. Věděla jsem, že bude velké vedro a plavání bez neoprenu, kvůli čemuž jsem pozměnila 'jetí na čas' na 'přežít a dokončit co nejlépe'. Příprava na závod byla konečně podle přání, takže jsem věděla, že jsem udělala z této stránky maximum. S trenérem Jardou Hýzlem jsme přitlačili především na cyklistice.

Poslední disciplínu jsem si pěkně protrpěla

Atmosféra závodu byla pěkná, podobna jako v Klagenfurtu. Samotný závod byl ale dost težký. Vedro, které tu panovalo stejně jako u nás, bylo přímo ubíjející. Sice příjemnější než zima a déšť, ale ubíjející. Pocit z jednotlivých disciplín mám dobrý. Plavalo se ve dvou okruzích s výběhem z vody. Údajně měřilo dokonce něco přes 4 km. Plavání bez neoprenu v plavecké kombinéze od Aquaspheru mě bavilo, cítila jsem se dobře a docela to i uteklo. Cyklistická část se jela ve dvou okruzích byla relativně náročná. Nejdříve absolutní rovina byla vystřídána zvlněným terénem s několika dlouhými a náročnými stoupáními. Na kole jsem měla dobrý pocit. Začala jsem pozvolna, aby mi s najetými kilometry neubývaly sily příliš rychle. Sama jsem byla překvapená, když jsem asi na 140. km v dlouhém stoupání předjela tři ženy a několik mužů. Sjezdy byly spíše rychlé a technické, kde jsem bohužel asi dost ztrácela. Běh byl namotaný ve čtyřech okruzích a naštěstí převážně ve stínu. Ve srovnání s Klagenfurtem mi přišel rozhodně náročnější - otočky, seběhy a výběhy menších kopečků dávaly unaveným nohám celkem zabrat. Běh byl pro mě v tomto závodě kupodivu nejnáročnější disciplínou a dost jsem si jej protrpěla. Stálo mě hodně fyzických i psychických sil závod dokončit.

Jsem ráda, že jsme závod přežili

Co jsem se po závodě bavila s ostatními závodníky z Čech (Pepa Křivánek, Jarda Brynda, Lukáš Polan, Petr Vabroušek), tak jej všichni hodnotili, právě kvůli teplotním podmínkám, jako dost náročný. Myslím, že absolvovat čtvrtý Ironman v životě a z toho druhý s plaváním bez neoprenu a ve vedru je docela rarita. Jsem tedy ráda, že jsem já i můj přítel Pepa Křivánek (ten s úpalem/úžehem na běhu, kde si dal opravdu do těla) jsme závod přežili a doběhli si pro medaili a finisherské tričko.


 

Hodnocení:
Přečteno 725x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek