Z ironmanské Havaje na triatlon do Hostěrádek na Moravě. Bombarďák Milda Bayer se po zranění vrací na scénu.

15.08.2013 -
Na letošních triatlonových závodech až do minulého víkendu chyběla jedna z velkých osobností tohoto sportu u nás. Málokdo z branže nezná opáleného, šlachovitého několikanásobného ironmana Mildu Bayera. Vloni v říjnu si ještě střihnul havajské mistrovství, pak přišlo zranění a roční laborování se zraněnou achilovkou. Minulý víkend se objevil na sprintu v Hoštěrádkách na Moravě. A příští víkend se chystá na těžkou "půlku", žďárského Pilmana. Uvádíme autentickou reportáž z pera moravského bombarďáka.

Z Havaje do Hostěrádek na Moravě

Příznivci triatlonu jistě dobře ví, kde je Hawaii a co se tam každý rok v měsíci říjnu odehrává. O tom kde jsou Hostěrádky na Moravě až do soboty 10.8.2013 moc triatlonistů nevědělo. A Milda Bayer, i když je z Moravy, také ne.

Poslední triatlon jsem v roce 2012 zdárně dokončil právě na Hawaji, této mekce triatlonu a snu každého triatlonisty. A ten první letošní právě v Hostěrádkách.

V náročné zimní přípravě jsem trénoval v rozmezí 10-12 hodin týdně. Běžky, plavání, jizda na trenažeru - to vše proběhlo bez závad a v pohodě. Sezonu jsem odstartoval účastí v zimním seriálu brněnské běžecké ligy a několika závody v rámci okresní blanenské ligy.

Zlom ovšem nastal 1.5.2012 při běžeckém závodě v rodném městě v Boskovicích, kdy došlo k trvalé bolesti pravé achilovky. Následovalo měsíční domácí léčení ve formě brufenů, ledování a radikálního omezení běhu. Sem tam jízda na kole a trochu plavání. Lékařské vyšetření ukázalo na velký zánět. Po konuzlaci s kamárady z branže - Martinem Krňávkem a Jirkou Jelínkem, kterým touto cesto moc děkuji, jsem 19.6. podstoupil operaci. Pooperační léčení, troje antibiotika a tuny Vobenzinu, to vše nemohlo překonat infekci v ráně. Do toho horko, moje snaha vše urychlit - to vše nakonec vedlo k tomu, že se léčení tak nekonečně protáhlo.

A je zde magické datum 10.8.2012. Závod v triatlonu v rámci Jihomoravské ligy v Hostěrádkách na Jihu Moravy. Už můj první dojem při příjezdu hodně napověděl, v jak překrásném prostředí se tento závod odehraje. Rychlá prezentace, nachystané depo, včetně informační tabule o dění závodu, to vše napovídalo o perfektní připravenosti závodu. A samotný závod, kde se prezentovalo více než 120 triatlonistů, to jen potvrdil. Plavání v čisté nádrži, uzavřená cyklistická část a dobře značený běžecký okruh s občerstvovací stanicí, co víc si může triatlonista přát. Po závodě párty s občerstvením a s vyhlášením výsledků, do toho dobrá muzika, krásné moravské děvy - prostě vše ok.

Téměř jsem neviděl rozdíl mezi Havají a Hostěrádkami. Snad jen to, jak jsem řekl pořadatelům, že si připadám jako Božský Kája, který také začínal V Las Vegas a nyní jezdí po okresních městech. A těch 120 triatlonistů už ví, kde jsou Hostěrádky a že se sem budou každý rok vracet. Ještě jednou velký dík Pavlu Stehlíkovi, Františku Kubínkovi i celému štábu organizátorů za skvěle odvedenou práci.

A také za to, že mi umožnili návrat do kolotoče velkého triatlonu. Naviděnou za dva týdny na Pilmanovi!

Aloha.


Hodnocení:
Přečteno 770x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek