Budu se věnovat veslování, říká Karel Zadák po stříbrném úspěchu na Xterra závodě

31.07.2013 -
Na závodě v Davidově Mlýně skončil druhý a nestačil pouze na Jiřího Klímu. V triatlonových kuloárech se objevily spekulace, jestli se tento vynikající triatlonista, který loni ohlásil konec kariéry, přeci jen nevrací zpět na triatlonové tratě. V našem rozhovoru tyto spekulace rázně vyvrací, jeho jasnou prioritou je letos veslování.

Stříbrnou medailí na Xterra Davidův mlýn ses po roční odmlce kvůli zranění vrátil zpět do triatlonových závodů. Zdravotně už jsi v pořádku?

 

Návrat na triatlonové tratě to nebyl, spíš jsem si jen odskočil z veslařského kolotoče. Zdravotně jsem snad v pořádku, vyléčil jsem to veslováním.

 

Jak ses na tento závod připravoval?

Na tuto xterru jsem se připravoval přesně dva dny a to tak, že jsem si šel dvakrát na půlhodiny zaplavat, abych se neutopil.


Jak sis tento závod užil? Cítil jsi roční výpadek?

 

Ze závodu jsem byl nadšen, očekával jsem, že vyhniju mnohem dřív a víc. Plavání, kterého jsem se bál nejvíc, bylo naprosto v pohodě, dokonce jsem si ho užíval. Byla to nejjednodušší část celého závodu. Kolo bylo na pohodu, hlavně v kopcích jsem se cítil velmi dobře. Jen sjezdy mi dělaly problémy, přece jen jak člověk netrénuje a nejezdí závody, tak velmi rychle ztratí jistotu. Veškerá legrace skončila na třicátém kilometru. Jako když někdo mávne kouzelným proutkem a bylo po radosti ze závodu. Posledních osm kilometrů jsem se už protrápil. Kolo bylo na mě fakt už dlouhé. Najeto jsem měl 150 km a z toho 60 km s Vítkem v sedačce, a to opravdu nestačí. Běh už byl, dá se říct, rozhodnutý. Jirka Klíma byl příliš daleko a na Davida Jandu, na kterého jsem ztrácel cca 2 minuty, jsem si věřil.

Ještě bych chtěl poděkovat a říct, že Materovi a Foltysovi jsou skvělí pořadatelé, organizátoři a lidi, čili už jen z toho důvodu je radost se účastnit na jejich závodech. Davidův Mlýn je úžasný závod, který má všechno, co pořádná xterra má mít.
Ve své triatlonové kariéře jsi nasbíral mnoho medailí. Co pro tebe znamená zrovna tato?

 

Hodnotím to jako velký úspěch!

 

Triatlon jsi vyměnil za veslování. Co tě vedlo k tomuto sportu?

Veslování je taková moje srdeční záležitost. Začal jsem s ním ve 14 letech a byl to první sport, ve kterém jsem dosahoval republikové úspěchy. Další důvod byl, že v Triexpertu se to veslařema jen hemží. Máme výbornou tréninkovou skupinu a skvělé rychlé posádky.


Ve veslařském sportu ses rychle dostal do popředí republikových tabulek a na jaře jste na dvojce vyhráli zlato z MČR. Nečekaný a výborný výsledek. Jak to hodnotíš ze svého pohledu?

 

Dá se říct, že tohoto titulu si považuji asi nejvíce. Řadím ho k největšímu úspěchům mé veslařské kariéry. Je to ale také hlavně díky mému parťákovi Milanovi Viktorovi, který má neskutečně energie a to je potom radost trénovat i závodit. Doufáme, že tento titul je první a ne poslední krok…


Znamená tvoje účast na xterra závodě, že se budeš snažit kloubit tyto dva sporty? Můžeme se těšit na tvůj triatlonový comeback?

 

Letos už žádné triatlonové ani xterra závody nepojedu. Po republikovém mistrovství jsme měli dva týdny aktivního volna. Teď už jsme zase v plném zápřahu na vodě i v posilovně.

 

Pracuješ v brněnské prodejně běžecké speciálky Triexpert. Jak jsi s touto prací spokojený?

 

V Triexpertu jsem maximálně spokojen. Díky rodině a Triexpertu mohu naplno trénovat. Hlavně je to práce o sportu i se sportem.

 

 

Hodnocení:
Přečteno 898x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek
8.5.23Duatlonový Krušnoman se stal kořistí Gerychové a Wainera